Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
bende öyle bebek baş geliş iyice kafasını aşağıya itmiş vajinal ultrason baktı Allahtan selvik uzunluğu iyi dedi haftaya tekrar bakalım dedi inşallah 36yı görelim ama cidden kasılma çok oluyor sığamıyor gibi
Bende baya tedirginim canım yarın sorucam bakalım kontrolde 🥹 kemiğimde gülle var sanki anlatamam

Aynen tamda öyle benimde cuma kontrolüm bende sorayım buraya yazalım haberleşim mutlaka🌸
Doktoruma sordum dediki bu dönemde vücutta ödem oluyor o da beyin fonksiyonlarını etkileyebiliyor. Ani hareket etme, sık ve az beslen aç kalma kan şekerin düşmesin dedi. Kan şekeri düşünce ve birden de yiyince kan şekeri yükselmesi de oluyormuş şeker olmasa da. O da etkiliyor. Yani olay beslenme ve zaten bebek büyüdüğü içinde vücutta yük artıyor. Sık ve az beslenme olmazsa bebek direk bizdeki şekeri çekince biz de ani düşmeler oluyormuş. Ben bu aralar beslenmeme dikkat etmemiştim pek. Daha çok dikkat edeceğim artık.

Basit sancıları nasıl tanımlarsınız kızlar? Böyle bıçak gibi keskin bir ağrı mı? Bana arada bir o oluyor çünkü. Genelde sağ ya da sol kasığımda oluyor. Ama uzun sürmüyor, her zaman olmuyor. Olduğu esnada bulunduğum pozisyonu değiştirebiliyoruum. Doğum sancısında değiştiremiyoruz diye biliyoruum.

Son düzenleme:
Acil sezaryen olduğu için genel anestezi oldum. Açıkçası sorsalar epidural isterdim bebeğimin hayata geldiği ilk ana şahit olamadım. Bir de genelden uyanmak daha zor dediler. 6.30’da ameliyat bitmiş 8.30-9 gibi uyandım ben. Genel anestezinin en kötü yanlarından biri de öğlene dek su yemek vermediler ölüyorum sandım susuzluktan. Tuvalete gitme bahanesiyle sürekli dudaklarımı ıslatıyordum lavaboda.
Teşekkür ederim canım suzuzluk ve görememe haricinde bir sıkıntı olmadı sanırım ben ikisinide çıkarılma anında gördüm hatırlamıyorum :) genel isteyeceğim bu sefer sanırım 6 tanede fıtığım var tekrar teşekkür ederim

Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏

Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏
Yaa çok geçmiş olsun 🌹😮 Şimdiye kadar bir sıkıntı yoksa öyle ilerler inşallah 🙏🏻

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun 💐 bebişte sen de iyisiniz çok şükür🙏

Doktoruma sordum dediki bu dönemde vücutta ödem oluyor o da beyin fonksiyonlarını etkileyebiliyor. Ani hareket etme, sık ve az beslen aç kalma kan şekerin düşmesin dedi. Kan şekeri düşünce ve birden de yiyince kan şekeri yükselmesi de oluyormuş şeker olmasa da. O da etkiliyor. Yani olay beslenme ve zaten bebek büyüdüğü içinde vücutta yük artıyor. Sık ve az beslenme olmazsa bebek direk bizdeki şekeri çekince biz de ani düşmeler oluyormuş. Ben bu aralar beslenmeme dikkat etmemiştim pek. Daha çok dikkat edeceğim artık.
Hımm teşekkür ederim geri dönüş sağladığın için bende beslenmeye dikkat edeyim bakalım günümü mahvediyor bu baş dönmesi

çok geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun iyi olmanıza çok sevindim♥️ Bir sıkıntı olsaydı bence de şimdiye kadar olurdu Allah korumuş

Allah esirgesin inşallah canım. Çok geçmiş olsun. Çok şükür bir şey yokmuş. İyi ki kemerini takmışsın

Çok geçmiş olsun inşallah sıkıntı olmadan taburcu olursunuz 🙏🌸

Acil sezaryen olduğu için genel anestezi oldum. Açıkçası sorsalar epidural isterdim bebeğimin hayata geldiği ilk ana şahit olamadım. Bir de genelden uyanmak daha zor dediler. 6.30’da ameliyat bitmiş 8.30-9 gibi uyandım ben. Genel anestezinin en kötü yanlarından biri de öğlene dek su yemek vermediler ölüyorum sandım susuzluktan. Tuvalete gitme bahanesiyle sürekli dudaklarımı ıslatıyordum lavaboda.
Geçmiş olsun geç uyanmışsınız normal de uzun sürmüyor. bende ilkte genel oldum odama geçirdiler. su yemek belli bir saatte yencek demişti.ben dayanamadım öksürmemek için bol bol su içtim cabuk atmıştım narkozu hatta annem yanımda o kadar su içtim çişim niye gelmiyo demiştim🙈 sonda takılı demişti nerden bilimm farkında bile deilm ameliyttan hemen sonra cıkarırlar sanmıştım 🙄

Merhaba şuan kaç haftalıksınız acaba benimde tansiyonum var çok korkuyorum ya anlamazsam bişey olursa diye tavsiyeniz var mı acaba nasıl ilerliyor bu süreç çok bi bilgim yok çıkınca hemen doğumamı alınıyor mesela

Suan 32 haftaligim canım 27 haftalikken idrar testimde protein çıkmasıyla dr um 24 saatlik protein istedi tansiyonum da iyi değildi tani o sekilde koyuldu. Bende çok korktum bebeğimi hemen almaya çalışır dr um diye. Ama dr umu çok seviyorum bu süreçte çok iyi karar verdiğimizi anladık. Sonucum çıkıp teshisimi söylemek için aradığında hemen panik yapma sakın dedi bebeğini hemen almayacagim beraber süreci takip edeceğiz dedi. Sadece gelmen biraz siklasacak bir de ise gitmeni istemiyorum dedi. Harika bir dr eşim de bende çok seviyor ve güveniyoruz. Sıkı takipteyim hafta da en az 1 gidiyorum şuan için en son gidebilecegimiz 36. Haftaya kadar gidebiliriz gibi duruyor umarım öyle olur 🙏 sık idrar testi yapmanı öneririm benim öyle belli oldu enfeksiyonum için veriyordum idrar. Tansiyonun yüksekse yüzlü yememeni ve protein ağırlıklı beslenmenin önerebilirim

Geçmiş olsun canım Allah beterinden korusun çok şükür iyisiniz 🙏🙏

Bana da aksine, büyük rahatlık, çok özel bir ana tanıklık ediyorsun vs diyorlar. En iyisi migren vs durumunu dr ile görüşüp ortak karara varmak 😇
Onu bende düşünüyorum hayatımda 1 defa yasiycagim bir ana şahit olucam karar vermeye calisyrm baş agrisini çekmek bise değil de o ara bebekle uğraşmam gerekecek o düşündürüyor

Gerçekten bu konu o kadar karar verilemeyecek bir konu ki. Bazıları işte belden uyuşturmada ağrısı kaldı diyor bazısı hiçbir şey olmadı diyor. Artık ilaçlar değişti eskisi gibi değil diyenler var. Kafam allak bullak oldu gerçekten. Yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert gibi. Yeni doğum yapmış ağrısı olan insanlar var mı acaba? Çünkü ağrı oldu diyenler hep bi kaç sene önce doğuranlar sanki
Benim 1 sene oldu olmadi yaptirali

Suan 32 haftaligim canım 27 haftalikken idrar testimde protein çıkmasıyla dr um 24 saatlik protein istedi tansiyonum da iyi değildi tani o sekilde koyuldu. Bende çok korktum bebeğimi hemen almaya çalışır dr um diye. Ama dr umu çok seviyorum bu süreçte çok iyi karar verdiğimizi anladık. Sonucum çıkıp teshisimi söylemek için aradığında hemen panik yapma sakın dedi bebeğini hemen almayacagim beraber süreci takip edeceğiz dedi. Sadece gelmen biraz siklasacak bir de ise gitmeni istemiyorum dedi. Harika bir dr eşim de bende çok seviyor ve güveniyoruz. Sıkı takipteyim hafta da en az 1 gidiyorum şuan için en son gidebilecegimiz 36. Haftaya kadar gidebiliriz gibi duruyor umarım öyle olur 🙏 sık idrar testi yapmanı öneririm benim öyle belli oldu enfeksiyonum için veriyordum idrar. Tansiyonun yüksekse yüzlü yememeni ve protein ağırlıklı beslenmenin önerebilirim
Çok Teşekkür ediyorum rabbim sağlıkla yavrularımızı kucağımıza almamızı nasip eylesin , ben zaten tansiyon hastasıyım ilaç kullanıyorum alfamet geçen hafta dediğin gibi idrar testi verdim şimdilik protein kaçağı yok ama korkuyla yaşıyorum bakalım şimdilik tansiyonda çok çıkmıyor. Tavsiyelerin için teşekkür ederim 🌸♥️

X