Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Serum al canimm mutlaka ben surekli ishalim.senin yasadigin hastaligi yasadim ve su kaybini onle her tuvalete cikmana en az 2 bardak su ic ben hamileligim basindan beri ishalim bulamadilar artik doguracagim takmiyorum ama virus enfeksiyonda vardi bir zamanlar serum yedim bol bol iyi geldi cook gecmis olsun

Ben 2-3 gündür çok iyi değilim sanki. Bir sersemlik var üstümde. Sıcak mı etkiliyor bilmiyorum. Nefes de çok rahat alamıyorum gibi. İdrar tahlili yaptırdım protein kaçağı falan yok, tansiyonumu da kontrol ediyorum çok yükselmiyor. Başım dönüyor gibi, ağırlık hissi var gibi. Az sonra acile gideceğim ama böyle hisseden var mı? Biraz da kansızlık çıktı tahlilde doktor ilaçlarını kullan muhakkak dedi.

Resmen beni anlattın neredeyse 1 haftadır kendimi pek iyi hissetmiyorum tansiyonum da normalde döndü ama sersemlik halim devam ediyor demirim baya düşük çıktı sanırım ondan böyleyim

32 ye 2 kala güncelleme geldi resmen bugün karnımı aşırı şişmiş gergin ve acılı hissediyorum. Bebek vurunca filanda acıyor bazen sizde de öyle mi
Benimki de ya ayağı ya dirseği bilmiyorum sağıma soluma dayayıp duruyor. Öyle canım yanıyor ki. Karnımın derisi geriliyor. Saatlerce dil döküyorum oğlum nolur yapma diye

Resmen beni anlattın neredeyse 1 haftadır kendimi pek iyi hissetmiyorum tansiyonum da normalde döndü ama sersemlik halim devam ediyor demirim baya düşük çıktı sanırım ondan böyleyim
Benim demir 10 çıktı sanki çok düşük değil ama doktor düşük dedi daha da düşerse doğumda kana ihtiyaç oluyor haftada 3 gün kırmızı et yedi. Şu ara hiç yiyemediğim bir şey. Zorla yemeye çalışıyorum.

Doktorun kendi söyledi, geçmeyen ishal susuzluk yerine konamadığında değerlerdeki düşüş erken doğum riski dedi ama çok üstünde durmadı. Geçmez ise mutlaka tekrar gel dedi. Pirinç lapasını deneyeceğim teşekkürler
Geçmiş olsun. Şu ishalli kusmalı salgınsa antibiyotiksiz zor geçiyor diyorlar. Bol bol su için. Kaçıncı haftadasınız?
Kusma yok gerçi bir şey de yiyemedim. Antibiyotiği kendi doktorum kullanmamı istedi. Akşam alacağım ilacı.
29+6
Teşekkür ederim

Kızlar merhabaa ben bebek hareketleriyle ilgili bir sey sormak istiyorum. 31. Haftadayim, 20. Haftadan beri minik minik dokunuşlar hissediyorum az sekilde. Doktora cok az hissettiğimi söylediğimde plesantanin karin ön duvarımda yerleşik olduğunu, bebegin bunun arkasında kaldığı için hareketlerini az hissetmemin normal olduğunu söylemişti o haftalarda. Şimdi 30lara geldik, sizlerden okuduklarima baktığımda hareketlerini cok net, sert hissettiğinizi görüyorum. Internette saatte ortalama 10 hareket saymalisiniz vs diyor. Ben gun icinde toplasanız 10 net hareket hissetmiyorum. Plesantanin önde yerleşmiş olmasi bebek küçükken hareketlerini hissetmemi engeller, buyudukce daha net hissederim diye bekliyordum. Plesanta yerleşimi bu sekilde olan var mı aramızda? Varsa sizler de mi biraz daha az hissediyorsunuz?

Benim plesanta da önde. Bugün 30+1 ama ölçümlere göre 31+1'im. Ben son zamanlarda çok sert ve şiddetli hissediyorum. Genelde yumuşak dönmelerini falan hissederdim. Ama günü gününü tutmuyor. Saymaya başlama dedi doktor. Erken dedi. Belirgin bir hareketsizlik hissedersen önemli dedi.

geldim kontrolden. 3 kere ayrı ayrı nst'ye bağladılar. ilkinde sancıyla aynı anda bebeğin kalp atışlarında düşüş oldu ama cihaz hatası olabilir dediler. diğerlerinde öyle bir sorun olmadı ama düzensiz büyük sancılar çıktı. özellikle foto eklediğim sancıyı beğenmedi, benim gittiğim hastanede yatış yapılamıyormuş. uzakta bir hastaneye gidip yatış yapmamı önerdi. kadın doğumcu akrabam var ona da ilettim, wc harici yataktan kalkma yine de güçlü sancı olursa mutlaka yatış yap dedi. geldim eve uzanıyorum bakalım. korktum biraz en azından 4 hafta daha dayansa...

Eklentiler

• Screenshot 2024-08-23 at 16.50.10.png
    765,8 KB · Görüntüleme: 68
Ben de hiç hissetmiyor değilim, hissediyorum ama gece hareketleri yüzünden uyandım, tekmesi canimi yaktı gibi seyler okuyunca tedirgin oldum. Gerci belki de erkendir o kadar çok hissetmek için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…