Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Böyle birşey çoktı karşıma kuzum inşallah bekler yavrular

Kızlar sabah mide bulantısıyla uyandım ishal olmuşum. Karnıma da ara ara ağrılar girince kasılma ağrısı mı ishal sebepli mi ayrımını yapamadım. Doktor Nst ye gönderdi kasılma çıkmadı. Reflör diye bir ilaç önerdi günde 3 öğün. Sonuçlar için aradığımda kanımda enfeksiyon olduğunu söyledi. Antibiyotik yazdı. Hastalığın çok başında olduğum için suyun azalması ya da değerlerinde düşüş yok diyor ister hemen başla istersen düzelmezsen dedi. Bu nasıl iş, şimdi zar zor iki patates haşlayıp yiyebildim. Bu tarz ishal erken doğumu da tetikler dedi. Ne yapıp nasıl başa çıkacağımı da bilmiyorum

Ben dayanamayıp dondurma yedim yoksa agliycaktim hiç iyi değilim Ne yiyeceğimi sapıttım diyetten midem bulandı gerçekten psikolojim çok etkilendi benim bu durumdan
Geçen gün doktora bunu sordum ben arada kaçamak yapıyorum haberiniz olsun dedim yaptığım zamanlarda da şekerim yükseliyor haliyle dedim o da dedi ki hep yukseklerdeyse dahiliyeye yönlendirmek gerekir dedi.Arada sırada oluyorsa sıkıntı yok dedi.Ben de arada aşırı canım istedgnde yapıyorum açıkçası bide benm genel olarak açlık sekeri sıkıntılı 105 in altına bir türkü inmiyorsa önemliymiş sanrm yani insülin fln gerekiyor anladgm kadaryla.İstahim çok fazla ve hiç bsey yiyememek beni mutsuz ediyor ben de böyle bir çare buldum.Zaten de hala kilo almıyorum sabitlendi hamilelikten beri 2 kilo , ama çok şükur bebiş alıyor almaya da devam eder inşallah sağlıklı bir şekilde

saygidegermisafirler kızlar gerçekten zaman ilerledikçe kendimizi kontrol altında tutmak zorlaşıyor, sizi çok iyi anlıyorum. çok delirdiğimizde sütlü tatlılardan az bir porsiyon kaçamak yapabiliriz sanki ama normal sınırlar içinde ise değerlerimiz. bir de kaçamak sonrası ev içinde ya da dışarıda bir 10 dk yürüyün derim. en azından aniden fırlamasını engeller.

yabancı forumlardan gördüğüm kadarıyla, 32-36 hafta arası şeker değerlerimiz iyice yükselme eğiliminde oluyormuş, 36. hafta sonrası daha rahat ilerliyormuş. ne kadar doğru bilemiyorum, dr'a sorup teyit almadım. ama ben kalan haftalarda elimden geldiğince kendimi tutayım diyorum. ya sabır diyelim, doğum sonrası için listemizi yapıp motive olalım

yaa herkes adının altına hamilelik imzası koysaa. birbirimize bakınca kaçıncı haftadayız, ne durumdayız görelim ben de yeni öğrendim, eylül annelerinde şöyle tarif etmişler, bilginize.

"Hamilelik günlüğünü görmek isteyenler için
Önce profil resmine tıkla
Ardından hesap detaylarından bebeğinizin tahmini doğum gününü girin
Daha sonra forum seçeklerinden Başkalarının mesaj altındaki imzalarını görüntüle kutucuğunu işaretle
En alta inip KAYDET"

O listeyi çoktan yaptım her gün de bsey ekliyorum üstüne Çok özeniyorum istediği her şeyi yiyen hamilelere ya hep aç hissediyorum ne yersen yiyeym ama kaçamak yaptgmda o kadar mutlu oluyorum ki ohh be doydum sonunda diye Tam o bahsettgn haftalardaym 33 olmak üzereyim.Bide şeyi merak ediyorum karnimizin catlayacagini ne zaman anlıyoruz böyle aniden olan bsey mi yoksa doğumdan sonra mı ortaya çıkıyor acaba

Eskiden vardı da artık o uygulama olmuyor sanırım

Canım selam. Ben de aynı durumu yaşadım reflor kullanmasam geçecek gibi değildi. Her şey olacağına varır. İhmal etme iyileş bir an önce. İshalin erken doğum riski oluşturduğunu sanmiyorum bu arada. Hastalık halin belki rahatsızlık oluşturur diye dusundum. Bu arada pirinc lapasi yaparsan anında etki gösteriyor.

Geçmiş olsun. Şu ishalli kusmalı salgınsa antibiyotiksiz zor geçiyor diyorlar. Bol bol su için. Kaçıncı haftadasınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…