Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
dlndnz97 dlndnz97 arkadaşlar benim bildiğim herkesin alışık olduğu bir bebek hareketi var. Bu kilonuz ile, bebeğin pozisyonu ile ve karakteri ile alakalı 🫠 doktor görüşmelerinizde de her şey yolunda deniyorsa demek ki doğalınız odur. dolayısıyla bence herkes kendi normalinin dışında bir durumla karşılaşması halinde sayım, takip vs yapmalı diye düşünüyorum. Ha allah korusun son zamanda bir sıkıntı olur, dr hususi şöyle takip et der orası ayrı tabii 😇
Yani oyle tabi, cok endişelendigim bir konu değil sadece plesanta pozisyonu etkili mi bu kadar diye merak ettim. Hepimizin net ve sert algısı da farklı olabilir sonuçta. Saglikli olsunlar da 🫠😊😊

Özellikleri elleri çok yanan var mı benim gibi? Geceleri, daha doğrusu uyurken elimi kolumu nereye koyacağımı şaşırıyorum 😄 Tüm vücudum alev alev, ayaklarım da öyle ama özellikle ellerim, ateşim varmış gibi. Ara ara oluyordu ama birkaç gündür hep böyle. Normal büyük ihtimalle hormonlardan ama tuhaf hissettiriyor normalde eşime temas etmeden uyumam geceleri, şimdi maalesef en ufak temasa gelemiyorum çoook sıcak geliyor
Ben varım son 3 4 gündür ellerim alev alev ne yapsam çare bulamadım
zaten sıcaklar bunaltiyo sanki böyle çıplak elle kar topu oynamışım sonra ellerim soğuk yanığı olmuş gibi bir his böyle bir yanma yok
Şekerden suphelenmisler nette olcüyorum normal cikiyo heralde hormonların etkisi
Hergün farklı birseyler yaşıyoruz hayirlisi🙏💕

yani böyle yüzümü hafif ekşitecek kadar rahatsızlık verici tarzdaydı. öyle büyük bir sancı hissetmedim. tamamını da yükledim, doktor sadece sondaki tepeciği beğenmediğini söyledi.

Eki Görüntüle 3470189
Geçmiş olsun canım son zamanlarda benimde düzensiz sancilarim oluyo hissediyorum kasiklarimdan başlayıp belime giriyo saate bakıyorum belirli bi düzende gelmeyince ve dinlenince geçiyor
eminim bende nst cektirsem baya büyük sancılar çıkar
Mümkün olduğu kadar dinlen kalkma bakalim ben dinlenemiyorum ilgilenmem gereken bir çocuğum daha var sıcaktı yemekti ev isleriydi inşallah zamanından önce gelmez bu gidişle çantasını bile hazirlamadim🤦🏻‍♀️
Allah hepimizin yardımcısı olsun 💕🙏

Geçmiş olsun canım son zamanlarda benimde düzensiz sancilarim oluyo hissediyorum kasiklarimdan başlayıp belime giriyo saate bakıyorum belirli bi düzende gelmeyince ve dinlenince geçiyor
eminim bende nst cektirsem baya büyük sancılar çıkar
Mümkün olduğu kadar dinlen kalkma bakalim ben dinlenemiyorum ilgilenmem gereken bir çocuğum daha var sıcaktı yemekti ev isleriydi inşallah zamanından önce gelmez bu gidişle çantasını bile hazirlamadim🤦🏻‍♀️
Allah hepimizin yardımcısı olsun 💕🙏
son bir haftadır daha bir zorlaştı, isyan eder moddaydım da şu an çok pişmanım. benim ilk çocuk olacak inşallah, evden çalışıyorum. eşim sağolsun her konuda yardımcı vs. yani kendimi yormadım tüm hamileliğim boyunca. eski iş yerimde çalışan hamileler haldır huldur koştururdu hepsi zamanında doğum yaptı, çok garip gerçekten. dediğin gibi Allah hepimizin yardımcısı olsun :dua:

Ben dayanamayıp dondurma yedim yoksa agliycaktim hiç iyi değilim 😔 Ne yiyeceğimi sapıttım diyetten midem bulandı gerçekten psikolojim çok etkilendi benim bu durumdan
Seni çok iyi anlıyorum ve maalesef bunu elimde dondurma yazıyorum çünkü dayanamıyorum gidince soracağım bi sınırı vardır ya da arada bozulmalıdır gibi gibi

Kızlar merhaba dahiliyeye gittim bugün alt değerim 63 ast değerim 37 çıktı doktor kadın doğuma git karaciğer enzimlerin yükselmiş dedi çok korkuyorum aynı durumu yaşayan var mı yoksa gebelikte bu değerler normal mi lütfen bilen cevap versin 🥺
Evet benim de sizin kadar olmasa da yüksek çıkmıştı dahiliye doktoruna yönlendirmişti ilaçlardan olduğunu söylemişti kendi doktorum da kullandığım vitaminlere bir süre ara verdim kendiliğinden düştü ama doktorumun haberi olmadan kendimce bırakmıştım vitaminlerimi 2 hafta sonra tekrar kan verdim baya düşüş olmuştu değerlerimde

Evet benim de sizin kadar olmasa da yüksek çıkmıştı dahiliye doktoruna yönlendirmişti ilaçlardan olduğunu söylemişti kendi doktorum da kullandığım vitaminlere bir süre ara verdim kendiliğinden düştü ama doktorumun haberi olmadan kendimce bırakmıştım vitaminlerimi 2 hafta sonra tekrar kan verdim baya düşüş olmuştu değerlerimde
Teşekkür ederim

Ya kızlar vallahi kasılma dediğiniz şeyler nasıl bir şey ben anlamadım benim de kasılıyorda ben mi anlamıyorum acaba bilmiyorum 🤷‍♀️ daha Nst ye de sokmadı doktor beni 33. Haftadayım. Sancım kasılmam olurda anlamam diye tırsıyorum. Doktor bir sorun yok diyor her gittiğimde ama anlamadım yani 🥲
Ya bende senin gibiydim hayta 33. Haftadayım geçen hafta gribe girdim heralde ben anlamıyorum diye bebek hareketlerinin videosunu galan attım hatta ama kasılma hissediliyormuş merak etme bugün nts ye girdim kasılma falan çıkmadı aslında randevum 35. Haftada ben bi acile geldim baş dönmesi aşırı terleme falan

Ya kızlar vallahi kasılma dediğiniz şeyler nasıl bir şey ben anlamadım benim de kasılıyorda ben mi anlamıyorum acaba bilmiyorum 🤷‍♀️ daha Nst ye de sokmadı doktor beni 33. Haftadayım. Sancım kasılmam olurda anlamam diye tırsıyorum. Doktor bir sorun yok diyor her gittiğimde ama anlamadım yani 🥲

Bende hem kasilmayi hem de su gelmesini (sızıntı olursa) anlamam diye düşünüyor ve geriliyorum. Çünkü aylardır sürekli akintim var

Ya bende senin gibiydim hayta 33. Haftadayım geçen hafta gribe girdim heralde ben anlamıyorum diye bebek hareketlerinin videosunu galan attım hatta ama kasılma hissediliyormuş merak etme bugün nts ye girdim kasılma falan çıkmadı aslında randevum 35. Haftada ben bi acile geldim baş dönmesi aşırı terleme falan
İşl Nstye girince bende idrak edicem sanırım. Ben hala işe de gidiyorum orada falan olmaz inşallah 🥹

Kızlar Kasılmayı tarif edecek olsanız nasıl edersiniz? Ben de anlamam diye korkuyorum da 🥲 Doktorum bugün karnın çok sertleşiyo mu diye sordu mesela evet dedim gün içerisinde taş gibi olduğu zamanlar oluyo ama sonra geçiyor dedim. Sertleşme olması normal ama takip et sayısı 10’u geçerse bilgim olsun dedi. Bu karın sertleşmesinin kasılmayla ilgisi varmış rahim doğuma hazırlıyo kendini o yüzden dedi sizlerin de kasılma dediğiniz karın sertleşmesi mi yoksa böyle gaz sancısı ağrısı gibi bir şey mi

Bende hem kasilmayi hem de su gelmesini (sızıntı olursa) anlamam diye düşünüyor ve geriliyorum. Çünkü aylardır sürekli akintim var
Ondan bende korkuyorum su gelmesini nasıl anlayacağım acaba hala işe de gidiyorum doktor gidebilirsin sıkıntı yok dedi 32 de Nst ye giricem diye düşünerek gittim 34de giriceksin dedi 🤷‍♀️ ben de sıcak basması ve akıntı ile birlikte iç çamaşırım çok ıslanıyor umarım anlarım🤷‍♀🥹

Fotoğrafını atayım hemen. Tüm karnım taş gibi oluyor, iç çekilmesi gibi bir his böyle rahatsız edici, nefes kesici gibi. Göbek sanki vücudumun parçası değilmiş de çıkarıp yana koyabilecekmişim gibi oluyor ve o anda konuşmak da zorluyor.

Eklentiler

• IMG_4079.jpeg
    IMG_4079.jpeg
    154,3 KB · Görüntüleme: 82
Ondan bende korkuyorum su gelmesini nasıl anlayacağım acaba hala işe de gidiyorum doktor gidebilirsin sıkıntı yok dedi 32 de Nst ye giricem diye düşünerek gittim 34de giriceksin dedi 🤷‍♀️ ben de sıcak basması ve akıntı ile birlikte iç çamaşırım çok ıslanıyor umarım anlarım🤷‍♀🥹
Bana gülceksiniz ama ben de suyum ya çişimi yaptığım ana denk gelir de anlamazsam diye düşünüyorum bazen 😂😂

Fotoğrafını atayım hemen. Tüm karnım taş gibi oluyor, iç çekilmesi gibi bir his böyle rahatsız edici, nefes kesici gibi. Göbek sanki vücudumun parçası değilmiş de çıkarıp yana koyabilecekmişim gibi oluyor ve o anda konuşmak da zorluyor.
Aaa benim nerdeyse her gün bundan oluyor ama bir iki kez falan herhalde bide çok uzun sürmüyo geçiyor sanki hiç saymak da aklıma gelmedi .Ama bebek hareketinden hemen sonra da benzeri bsey oluyor ağrıyor ve çok sert oluyor ben hiç anlamıyorum galiba ya

X