Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar iş yapma durumunuz nedir? Ben biraz yapıp biraz dinleniyorum. Öyle öyle bitiriyorum ufaktan bir şeyleri. Bazen bu durum vicdanımı zorluyor ama yapmam gereken şeyler var maalesef. Doktorundan gün içinde aktif olmak/olmamak ile ilgili bir tavsiye alan var mıı? Eşim de yardımcı oluyor ama ona kalsa hiiiçbir şey yapma diyor.

Ben her gün parkeleri süpürüyorum Dyson ile, halıları arada bi eşim hallediyo zaten az halımız var, haftada bir veya iki haftada bir de eşim paspas yapar. Onun dışında rutin çamaşır vs kurutma olduğu için asmakla da uğraşmıyorum. Yemeği eşim geldikten sonra yapıyoruz genelde bazen ben gündüz yapıyorum bi şeyler. Başka iş yapmıyorum valla hiç uğraşamam banyo temizliği hep eşimdeydi, wc temizliği de gördükçe işte sleepy bezler az çamaşır suyu, yeter

Eskisi kadar aktif değilim hatta sıcak olduğu için bazen yemek bile yapamıyorum. Klimalı odadan bile çıkamıyorum gerçi bile kâr etmiyorda. Her gün yaptığım işleri hafta da 2/3 kere yaparsam eyvallah genel olarak eşim ve büyük oğlum yapıyor çoğu şeyi sagolsunlar

Akşama kadar bazen hiç oturmadigim oluyo eşim ve 3 çocuk devamlı yemekhane işletiyor gibiyim ama şükür belim ağrıyor Ve yalancı kasılmalar eşim işi olmadiginda yardımcı oluyor ama şu ara bahçede çocuklara birşeyler yapıyor devamlı o da çok yorgun yani yapabildigim kadar yapıyorum bende şükür hastane cantam bebeğin esyalari falan hazır gerisi de takdiri ilahi benim eşimde boşver yorma kendini diyor onlara kalsa evi götürse önemli değil

Hamileliğin başından beri süpürgeyi eşim yapıyo sağolsun ben sadece buharlı temizleyiciyle arkasından siliyorum toz alıyorum falan dinlene dinlene tabi. Yemeği de yapıyorum onlar zorlamıyo. Genel olarak hareket halindeyim ev zaten iki katlı olunca devamlı in çık aktif oluyorum. Doktorum da riskli bir durum olmadığı için aktif olmamakla ilgili bi şey demedi. Kendimi yormadan yapıyorum çoğu işi o yüzden

Bize düzenli gelen bir ablamız vardı temizlik ve ütü için. Ben 6.5 ay yatmak zorunda kalmıştım düşük riskimden dolayı, ablasız bir hiçtim o yüzden. Yemeği de çoğunlukla eşim, bazen de annem yapıyordu o dönemde. Ama şimdi ablayla yolları ayırdık taşındığı için. Evde de boya yeni bitti ve ustalar evi savaş alanına çevirmiş. Ben de annemden bugün döndüm eve. Yarın başka bir abla gelip temizleyecek ama önden minik bir müdahale kesinlikle gerekiyordu. Dinlene dinlene kabaca bir vileda yaptım o yüzden. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama dediğim gibi yapmam gerekiyordu. Eşim süpürdü, ben de sildim. Bir kısmını ondan gizli yaptım laf etmesin diye.
Daha bebiktonun giysilerini yerleştiremedim. Yarın temizlik yapılırsa o işi annemle halledeceğiz. Sonra hastane çantamı hazırlayıp oturacağım umarım.
Dinlene dinlene yaptıklarınızı anlatmanız vicdanımı rahatlattı şu an biraz

Günlük evi süpür, banyoyu temizle, evi mopla arada alıyorum, haftada da 2 3 çamaşır yıkanıyor. Eşim normalde yardımcı ama kendisi polis, onu evde bulmak biraz zor Günlük iş yapmam inanmazsınız belki ağırlaştığımdan dolayı 3 4 saat sürüyor, çabuk yoruluyorum

Robot süpürge silip süpürüyor 2 günde 1. Ama ben ev içinde aktifim. Çamaşır, yemek falan derken dediğin gibi biraz yap biraz dinlen modumda oluyor. Kendimi çok alıştırmıyorum yatmaya. Çünkü 1 ay çalışmam lazım. Okulda dinlenme vaktim olacağını sanmam. Doktorum da çalışmamda bir sakınca görmedi zaten.

Elini cektiğin an ev daha çok pisleniyo o yüzden dinlene dinlene yapıyorum hemen nefesim kesiliyo 2 günde 1 yüzeysel süpür sil toz alma vs.yemekti camasır mecbur yapıyoz.dip köşe büyük temizlik yapacaksam da eşimle beraber yapıyoruz.evde fazlalığı sevmem esya kıyafet ıvır zıvır ne varsa elime geceni atarım tıkış tıkış olunca iş bitmiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…