Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ay kime ne sanki kaç kilo aldığımız boşver iyi ol sağlıklı ol da kaçsan kaçsındir. Kuzuları sağlıkla dünyaya getirelim de başka birşey istemiyorum artık son haftalar diş ağrısı da eklenince yoruldum ya bitsin istiyorum sağlıkla
Az kaldı biraz daha dayanalım ben de bu hafta biraz mental olarak çöküşte hissediyorum kendimi ben de artık bitsin istiyorum ama dayanalım az kaldı :)

Kızlar Selamlar,

Hastane çantasına koymak adına nasıl bir göğüs kalkanı aldınız?

Açıkçası benim bu konuda inanılmaz kafam karıştı. Kimi göğüs ucu merhemi ve sadece philips aventin göğüs kalkanını al diyor. Kimi yalnızca gümüş kapak almalısın onu kullanırken de krem kullanamazsın diyor. Kimisi doğum sonrası ilk aşamada philipsin göğüs kalkanını emzirmeden hemen sonra takmalısın çünkü ilk 10 gün süt çok kıymetli tek bir damla kayıp olmamalı o biriktiriyor, 10 günden sonra gümüş kapağı kullan diyor.

Açıkçası çok kafam karışık ve nasıl ilerleyeceğimi bilmediğim için yalnızca lansinohun kremini aldım, öyle başka bir şey de koyamadım :)

Philipsin bahsettikleri kalkanı da bu :

Kızlar Selamlar,

Açıkçası benim bu konuda inanılmaz kafam karıştı. Kimi göğüs ucu merhemi ve sadece philips aventin göğüs kalkanını al diyor. Kimi yalnızca gümüş kapak almalısın onu kullanırken de krem kullanamazsın diyor. Kimisi doğum sonrası ilk aşamada philipsin göğüs kalkanını emzirmeden hemen sonra takmalısın çünkü ilk 10 gün süt çok kıymetli tek bir damla kayıp olmamalı o biriktiriyor, 10 günden sonra gümüş kapağı kullan diyor.

Açıkçası çok kafam karışık ve nasıl ilerleyeceğimi bilmediğim için yalnızca lansinohun kremini aldım, öyle başka bir şey de koyamadım :)

Bende de bu kalkan + lansinoh krem var. Gümüş kapak almadım. Umarım gerek kalmaz

Kızlar Selamlar,

Bende de hem bu kalkan hem gümüş kapak hem de lansinoh krem var. Ne yapacağımı bilmiyorum kafam karışık 😂

Kızlar Selamlar,

Göğüs kalkanını pek önermedi benim görüştüğüm hemşireler ben de almadım, gümüş kapak yeterli bence. Yeterli gelmezse sonradan alırım

Ay kime ne sanki kaç kilo aldığımız boşver iyi ol sağlıklı ol da kaçsan kaçsındir. Kuzuları sağlıkla dünyaya getirelim de başka birşey istemiyorum artık son haftalar diş ağrısı da eklenince yoruldum ya bitsin istiyorum sağlıkla
Evet canım haklısın da işte herkes bi kaç kilo aldın şişmişsin falan yapınca moral bozuyorlar

Göğüs kalkanı ve gümüş kapak farkı nedir bide göğüs pedi varmış
Göğüs kalanında hazne var. Hem göğüs ucunun kıyafetle temasını kesiyor hem de emzirdikten sonra damlayan sütleri topluyor içinde. Süt boşa gitmiyor. Gümüş kapak da aynı işi görüyor ama hazne yok. Gümüşün iyileştirici etkisi varmış. Ondan faylanamak için tasarlanmış. Hem de yine teması azalttığı için göğüs ucu tahriş olmuyormuş. Göğüs pedi normal ped şeklinde. Fazla sütün kıyafete geçmesini engelliyor. 🤗

Göğüs kalanında hazne var. Hem göğüs ucunun kıyafetle temasını kesiyor hem de emzirdikten sonra damlayan sütleri topluyor içinde. Süt boşa gitmiyor. Gümüş kapak da aynı işi görüyor ama hazne yok. Gümüşün iyileştirici etkisi varmış. Ondan faylanamak için tasarlanmış. Hem de yine teması azalttığı için göğüs ucu tahriş olmuyormuş. Göğüs pedi normal ped şeklinde. Fazla sütün kıyafete geçmesini engelliyor. 🤗
Aslında gümüş kapak daha mantıklı bsey o zaman hepsi aynı özellikte olup bi tek onun iyileştirici özelliği varmış 😂

Ben de başlayacağım yarın :) odasını yerleştirip çantayı hazırlamaya :)
Kolaylıklar diliyorum 🥰 benim 2.ci çocuk olduğu için yavrumun odası bile yok😂😂 Ablasından kalan sepet beşikte biraz zaman geçirecek sonra bakalım bir düzene koyacağız😂😂 evimiz 2+1 kızın odasını doldurmuşuz da doldurmuşuz 😂

Yaa demek iş mi yaptın diye sordular… ben hala günlük rutin işlerime devam ediyorum bana yardım eden kimse yok. Eşim de geç geliyor onu beklesem işler kalıyor. Bu mesaj beni pimpiriklendirdi😅
Bende yapiyorum herkes yapmak zorunda temizlik gelsede haftada 1 gun hareket ediyorsun isini gucunu yapiyorsun

X