Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sütyen çanta ararken uyku seti aldım 😅 sutyen beden bulamadım begendiklerimde maalesef

Eklentiler

• Screenshot_20240816_121805_ebebek.jpg
    Screenshot_20240816_121805_ebebek.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 82
Kızlar kontrolden çıktım 33+1deyim kilo 2085 43 cm boy dedi herşey yolunda sezeryan için tarih aldık 23 Eylül de kesinleştik kilosu 32+4 le uyumlu bugun nefes alamıyorum artık çok yoruluyorum ya gece uyumak zor oluyor rahat pozisyon bulamıyorum ödem iyice arttı artık 5.5 kilo almışım bende şimdilik durumlar böyle bizde Herkeze dayanma gücü versin Allah

bu bahsettiğiniz hastane ücretleri gerçek mi :/ doğum paketi şeklinde ilerlemediniz mi ? Doğum paketi içerisinde normal ya da sezaryen ücretinde değişiklik olmaz benim bildiğim. 12 Haftalıkken anlaşma yaptım 47 bin tl , doğum şeklinde de bir farklılık yok. Hastane eski çalıştığım yer olduğu için seçtim özellikle kadın doğum ekibini tanıyorum diye farklı hiç hastane düşünmedim. Ankara da Koru hastanesi

bu bahsettiğiniz hastane ücretleri gerçek mi :/ doğum paketi şeklinde ilerlemediniz mi ? Doğum paketi içerisinde normal ya da sezaryen ücretinde değişiklik olmaz benim bildiğim. 12 Haftalıkken anlaşma yaptım 47 bin tl , doğum şeklinde de bir farklılık yok. Hastane eski çalıştığım yer olduğu için seçtim özellikle kadın doğum ekibini tanıyorum diye farklı hiç hastane düşünmedim. Ankara da Koru hastanesi
Acıbademlerde yok malesef:)

Canım yol arkadaşlarım,

Soran sormayan dua eden içinden geçiren herkese çok teşekkür ederiz. Kızımız can paremiz dünden bugüne 25-30 gram almış bile. Minimal solunum destekli, tomografi - ekg - xray hepsi iyi. Doktor çok iyi konuştu. Olabilecek en iyi durumda şu an dedi. Uzun uzun gördük çok güzel suratı (benim çocuğum en iyisi sendromu:))

Herkese selamı var, hepiniz çocuğu abla diyecekmiş öyle dedi:)
Ooy oyy oyyy masallah sana fıstık prensess🧿🧿💗💗

bende de kaşıntı çoktu, karaciğer kaynaklı gebelik kolestazı mı diye kontrol etmek için birtakım kan testleri önerdi doktorum. sonuçlar normal çıkınca cildiyeye yönlendirdi. egzama nedenli oluyormuş, kortizonlu krem, biodermanın yıkama jeli-nemlendiricisi, antihistaminik hap kullandım birkaç gün. şu an daha iyi durumdayım, kuru kalmaması lazım özellikle duş sonrası nemlendirme mühim. ama drunuzu bilgilendirin mutlaka.

oyy yeni fotoları heyecanla bekliyoruzz :dondurma: sütün eminim ki tam da ihtiyacı olan vitaminleri içeriyordur, can olsun kan olsun kuzuya inşallah. ağrılar da günden güne geçecektir, biraz daha sabır..

kuzu progestan fitil bende de akıntı yapıyor ama bariz bir rahatsızlık hissetmiyorum. sırf yan etkisi su gibi akıntı ise vajinit ile çok alakalı olmayabilir. kaşıntı, yanma, kötü kokulu akıntı gibi ek belirtiler olursa vajinal kültür alıyorlar esasen. çünkü idrar kültüründe o görünmeyebilir.
sadece kaşıntı ve hassasiyet varsa mantar olma ihtimali de yüksek. şekerli de yiyorum diyordun sanki, onlar da besliyor mantarı maalesef :110: bildiğim kadarıyla mantarın bebek üzerinde olumsuz etkisi yok. idrar yolu enfeksiyonu ya da yeşil falan kötü kokulu akıntı ile seyreden bakteri kaynaklı şeyler zararlı olabiliyor.
ola ki progestan kullanman gerekirse bak belirtilerine gerekirse doktora abarta abarta anlat, yapsın kültür. kefir içmeni de öneririm bu arada bende kesinlikle işe yarıyor :KK200:
Ya aslında bende durum daha farklı. Yaklaşık iki yıldır var. Korunmayı bırakınca çok ağır başladı enfeksiyon kanamalı falandı başta. Sonra ne iğneler ne antibiyotikler kullandım. Tam azaldı, bitti diyordum yine çıkıyordu. Eşime de baktırdık sorun çıkmadı. Bir düşüğüm cipro (ağır bir antibiyotik) kaynaklı oldu hatta. Doktorlar da insanı ciddiye almıyor ki🥲 Kronikleştiği için çok şikayet vermiyor, doktor da buna kültür gerekmez diyor. En son Aralık ayında gittim. Kültür diye tutturdum ama doktor: "sen çok zayıfsın, bağışıklığın düşüktür ondan geçmiyordur. hele bir probiyotik kullan da sonra bakalım." dedi. İyi de gelmişti probiyotik ama kutu bitince yine arttı şikayetler. Doktora gittim "gebelik var." dedi. Fitil yazdı enfeksiyon için. "Probiyotiğe devam, yapacak bir şey yok." dedi. İdare ediyordum aslında ama progestan yanma vs. şikayetlerimi arttırdı. Şimdi kullanmamama rağmen bol bol akıntı var. Geçen acilde sordum. Önemli değil o enfeksiyondur dediler. Doktoruma ısrar ediym yine belki o kültür alır🥲

misafirlerim vardı onları uğurladım ortalığı toparladım yatağa gittim 37 haftamdaydım 2 gün önce dr.daha dönmemiş dedi ne olduysa 2 sonra birden gece sancı gibi bişi vurdu kasıklarıma doğum kanalına o sırada girdi galiba başka belirtiler olmadı olduysada ben anlamadım şiddetli sancılar cektim acilden dr.alttan baktı 6 7 cm acılma sacları gözüküyo dedi yapabilirsin sedyede şuracıkta doğurtayım dedi ben o şokla ağlıyorum tüm sancılar gitti sezeryana alındım kalca sorunum nedeniyle 😄
Ben olsam ben de şoka girerdim😅 Olsun sorun çıkmadan sağlıkla gelmiş bebiş buna da şükür❤️

Annem tatilde baban kendi bakar kafasında ama ben babama çok düşkünüm bu durumda sabah akşam gidip yemek işini yapıyorum bide üstüne hastalandı dün acile gittik bugun dişi kötüydü dişciye yoruldum çok sıcaklarda vicdan yükü bırakıyor annem haberi yok umrunda değil valla
Ya ne güzel bir insansın🥺 Allah ecrini bol bol verir inşallah❤️ Sen yine de kendini çok yorma lütfen

Öyle görünüyor tam gaz yatışş 😁😁 Yok şaka yapmamış öyle olabiliyormuş ama ben panik yapıp bu hafta çok et yumurta ceviz muz pekmez ne varsa yüklendim durabilir dedik daha da ileri gitmiş korkudan dedi ona güldü 😅
Ay doktor "Yedin dimi?" dedi demişsin ya. Ben onu doktor sana "Gelişemeyebilir dedim sen de bu şakamı yedin dimi?!" anlamında söyledi sandım. 😂
Nasıl böyle bir şaka yapabilir diye sinir oldum bi de 😂😂😂
Bizim gelişim riskimiz olduğu için ben aynen öyle yapıyorum yiyorum 🙊🥹

Kızlar göbek çatlağı başlangıcı nasıl oluyor tam olarak 🙊 Bende mavi damar belirginleşmeleri var, onlar çatlak değil sanırım dimi 🙊
Değildir bence. Ya tesettürlü olmasam hiç çekinmem böyle şeylerden, atardım boy boy😅 Mavi damar değil de kırmızı kırmızı oluyor, ışık vurunca parlıyor. Şu an çatlak varsa da tam belli olmazmış doğumdan sonra kendini iyice gösterirmiş

Canım yol arkadaşlarım,

Soran sormayan dua eden içinden geçiren herkese çok teşekkür ederiz. Kızımız can paremiz dünden bugüne 25-30 gram almış bile. Minimal solunum destekli, tomografi - ekg - xray hepsi iyi. Doktor çok iyi konuştu. Olabilecek en iyi durumda şu an dedi. Uzun uzun gördük çok güzel suratı (benim çocuğum en iyisi sendromu:))

Herkese selamı var, hepiniz çocuğu abla diyecekmiş öyle dedi:)
Maşallah ne kadar tatlı🥹 O minicik burnunu yerim Allah nazarlardan korusun❤️ Kilo almaya başlaması iyiye işaret çok şükür. Başta biraz veriyorlar, sonra alıyorlar galiba.

Kızlar nasıl kategorileştirdiniz kıyafetleri bn işin içinden çıkamadım ya 😅 0-3 ay kısa kollu uzun kollu zıbın, 3-6 zıbın takım, pijama takım derken kafam karıştı 😁
Eki Görüntüle 3466485
Ben o aşamaya gelemedim bile henüüüz. Yıka ütüle bitti ama dolaba yerleşemedi. Çünkü hem mobilyamız hâla kokuyor hem de maceraperest mama ben pazartesi tüm ev boyaya başlayıp anneme kaçıyor 🤣 Umarım annemdeyken doğum yapmam 😅

Değildir bence. Ya tesettürlü olmasam hiç çekinmem böyle şeylerden, atardım boy boy😅 Mavi damar değil de kırmızı kırmızı oluyor, ışık vurunca parlıyor. Şu an çatlak varsa da tam belli olmazmış doğumdan sonra kendini iyice gösterirmiş
Göbeğimde kırmızılık arıyorum şu an 😂

whiterabbit88 whiterabbit88 fiyatlardan bahsedince ben de aynısını düşünmüştüm😅 Kaynanama sorsan bizim hastanenin 20 bini bile çok yüksek. Devlete git diye tutturmuş. En iyisi bu fiyatlardan ona da bahsedeyim bir ara😂

X