Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
O konuda katılıyorum. Ben de çok halı sermem. Sadece fazla steril ortam/besleme iyi olmuyor. Mesela benim ilk çocuğum zamanında, 1 yaşına kadar çilek vermeyin diyorlardı. Şimdi alerji riskini azaltmak adına tattırmayı tavsiye ediyorlar. Bu tarz şeyler sürekli değişiyor.

Katılıyorum evet özellikle yenidoğan dönemini atlattıktan sonra hassas olmasın istiyorum ben de, bahçede toz toprakla kedilerle çiçeklerle vakit geçirsin istiyorum Gıda konusunda doktorumuzun dediğinden çıkmam ama özellikle toprakla çok haşır neşir olsun istiyorum

Yaaa ben ekmek pilav yedim su sira cikolata meyveyi kestim onlarida kesiyim ozaman ne yiyefegim ne icecegim yaaa
Ben şeker yükleme yaptırmamıştım ve düşünmüyordum da yaptırmayı. Doktorum da suyun fazla deyince kendime sıkı yönetim uygulamıştım ama şeker yükleme yaptırdıysan çıkmadıysa 1-2 hafta dikkat etsen yeter aslında. Doktorum bana meyveyi akşam yeme mümkün olduğunca dedi. Abartmadan günde 2 meyve seçip yedim ki normalde ooo. Bir de meyve ile birlikte ceviz çiğ badem gibi kuruyemiş ya da yoğurt falan yemek dengeliyormuş. Çok şekerli olan meyveleri abartmadan yemek yeter sanki.

Şu sivenonun rollonu geldi biraz engelledi gibi çok şükür. Kimyasal şeyler sürmeye çekiniyorum cildime. Doğumdan sonra bebeğin kokusu bize de siner umarım

E bebek den demi leke çıkarıcı evet ondan da almalıyım çıkmayan lekeler tam bir cile oluyor sonra

Günaydın kızlar aralarda konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama benim bebeğim çok fazla hickiriyor ya karnımda günde en az on kez hıçkırık tutuyor ve devamlı tekmeliyor baya da sürüyor mesela 10 15 dk bazen daha kısa ya da uzun yarın kontrol günüm Dr a sorucam ama şu ara artınca benim gibi olan var mı diye merak ettim

Benim de öyle canım sordum doktoruma hıçkırması güzel bişey emme ve yutkunma refleksleri gelişiyor dedi

Sökmek olmuyor sökünce açılıyor en dipten makasla kestim ben

Normal bir insan da bile d vitamini hep eksik çıkıyor insanı ayakta tutan önemli bir vitamin bence al ben de kullanıyorum en başından beri

Evet benimkide öyle çok hareketli ve çok hıçkırık tutuyor

Ya Benimki hiç hıçkırmıyor ya da ben anlamıyorum. Çok normalmiş normalde ama ben hiç hissetmiyorum. Bence bende bir sıkıntı var

Valla al benden de o kadar sağa yatınca kaburgalarımı direk sıkıştırıyor karıncalanıyor zaten istesem de yatamıyorum hop donuyorum hep kalktığımda soldayim bi şekilde

merhaba, ben anestezi teknikeriyim, bu sebepten bir çok sezaryen ameliyatına girip, bir sürü bebeğin doğumuna şahitlik etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ( normal doğuma sadece 1 kere gittim, o da anneye dikiş atılırken sakinleşemediği için hafif sakinleştirici yapmıştım.) Eğer bu tarz çarpıntı sorunlarınız var ise kesinlikle doktorunuza güvenin, Sezaryen ameliyatlarında anneyi anestezi ekibi olarak kontrol altında çok daha rahat tutabiliyoruz. Cerrahlar perdenin öbür tarafında bebeğiniz ile ilgilenirken diğer tarafta anestezi ekibi başınızda hep sizinle olacak, hafif uyku hali vererek annenin tansiyonun ve kalp atışını elimizde kontrol altına alabiliyoruz. herhangi bir olumsuz durumda ameliyathane içerisinde olmanızın avantajı olarak umarım öyle bir şey olmaz anında tamamen sizi uyutup sorunsuz bir doğum gerçekleştirebiliyoruz. Doktorunuza güvenin. Normal doğumda sizin gibiler için bu süreçler nasıl ilerliyor bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…