Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar bişey diycem ya ben galiba kötü kokuyorum 🙈🙈 Normalde hiç terleyen kötü kokan bir insan değildim her gün duş alıyorum ama hissediyorum değişik kokular geliyor benden böyle olan var mı normal mi acaba? Koku takıntım var bi de kabus benim için 😁😁
Ya bu konuda benim de sorum olacaktı😅 Ben normalde çok terlemem. 2 günde bir duş alırım ve deodorantı iki günde bir kez kullanmam yeterli olur. Fakat saçım için aynısını söyleyemem. Hele ki gebelikte başım ekstra terkemeye başladı. Kötü kokmadığını söylüyorlar ama ben de koku konusunda çok hassasım 🥲 Acaba saç için kullanabileceğim doğal bir ürün var mı? Geçen sene saçıma bile deodorant sıkardım ama bu sene yapamıyorum

9 hafta 1 günlük ultrason resmimiz,cinsiyetimiz nedir sizce

Eklentiler

• 20240729_124615.jpg
    20240729_124615.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 57
Başı nerede onu bile anlamadım😅 ama ramiz teorisi %70 tutuyor diyorlardı. Ultrason fotoğrafı karından çekilmişse erkek diyorum. Tabii sadece tahmin. Heyecan çok oluyor ama beklemek en iyisi🥰 Sağlıkla gelir inşallah
Bir de bunlara bakar mısın,9 hafta 1 günlükken

Eklentiler

• 20240729_124608.jpg
    20240729_124608.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 54
  • 20240729_124559.jpg
    20240729_124559.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 52
Ben bu konuda farklı düşünüyorum. Eğer halılarınız, ciddi anlamda toz/hav çıkarmıyorsa aynı şekilde devam edin. Çünkü alerji, alerjene doğal bir şekilde maruz kalındığı zaman azalan bir şey. Eğer bebek alerjik değilse ve alerjenlere doğal bir şekilde maruz kalmazsa ileride alerji geliştirme ihtimali artar. Onlar için aşırı steril bir ortam oluşturmak doğru değil. Baştan itibaren, toz alerjisi olur diye her şeye dikkat eden arkadaşımın oğlu 13 yaşında ve şu an ilaçsız uyuyamıyor, burnu tıkanıyor. Baştan itibaren doğal akışı içerisinde maruz kalsaydı bu kadar duyarlı olmazdı.
Bizim zaten iki kedimiz var o yüzden çoğu şeye bağışıklık olacak bence 😄 salonda vs zaten halı olacak tamamen kaldırmayacağız. Ama ben kendim de pek sevmiyorum ne kadar az halı o kadar iyi bence, o yüzden bir süre onun odasında ve bizim odamızda halı olmayacak

O da doğru bir yaklaşım aslında biz de antialerjik iskandinav tarzı bakıyoruz canım
Ben de bir süre sonra ağır halıların hepsini kaldırıp kilim tarzı alacağım makineye atılabilen. Mutfak halımız öyle, kurutmaya da atıyorum çok rahat oluyor keşke hepsini öyle alsaydım zamanında, yıkamaya vermeye hiç gerek kalmazdı

Ya bu konuda benim de sorum olacaktı😅 Ben normalde çok terlemem. 2 günde bir duş alırım ve deodorantı iki günde bir kez kullanmam yeterli olur. Fakat saçım için aynısını söyleyemem. Hele ki gebelikte başım ekstra terkemeye başladı. Kötü kokmadığını söylüyorlar ama ben de koku konusunda çok hassasım 🥲 Acaba saç için kullanabileceğim doğal bir ürün var mı? Geçen sene saçıma bile deodorant sıkardım ama bu sene yapamıyorum
Saç için bir bilgim yok ben bioxcin kullanıyorum şampuan, belki doğal içerikli saç parfümleri de vardır

Saç için bir bilgim yok ben bioxcin kullanıyorum şampuan, belki doğal içerikli saç parfümleri de vardır
araştırdığım kadarıyla saç için öyle bir ürün yok galiba🥲 Parfümler hobi alanın olduğu için belki doğal bir ürün bilirsin diye sordum ama sen de bilmiyorsan kesin yoktur. Çok teşekkür ederim🌸

araştırdığım kadarıyla saç için öyle bir ürün yok galiba🥲 Parfümler hobi alanın olduğu için belki doğal bir ürün bilirsin diye sordum ama sen de bilmiyorsan kesin yoktur. Çok teşekkür ederim🌸
Bebek parfümlerini kullanabilirsin saçın için bence ya ☺️ Mustela'nın bebek parfümü var, kokusu hakkında bir fikrim yok ama. Başka markaların da vardır belki.

X