Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Çoook güzel Böyle şeyleri görmeye bayılıyorum. Dün biz de annemlerden alıp getirdik bebek aramızı, önce bizimkilere denettik

Tüyleri kadar ömürleri olsun çok tatlılar çok merak ediyorum tanışma anlarını beraber geçireceği vakitleri. Bizimki huysuz biraz umarım oglusuma güzel davranır

Hormonal değişiklikten oluyormuş geçen grupta konuştuk hatta bunu tek değilsin bende değilmişim söyle bir çözüm buldum rexona sürülen deodorantlardan aldım. Gayet etkili. Bazıları e bebekten almış başka marka bilemiyorum onları. Bende normalde dove alırdım ama hafif kalıyor demekki diye değiştirdim ise yarıyor şimdilik

Ben hiç terlemezdim canım. Şuan yüzüm gözüm koltuk altım her yerim sürekli terliyor ve bence kötü de kokuyor. Umarım doğum sonrası eski halime geri dönerim sürekli rolon Deodorant parfüm peçete elimde

kimi doğumdan sonra ter kokması oluyo kimide hamilelikte oluyo vucüd değişiyor inş dogumdan sonra kalıcı kalmaz ben her duştan sonra bebek pudrası kararmasın diye yada bebek yağı kullanıyorum zaten terleyen biri deildim kokmazdıda hamilelikte bende yaşıyorum ama rahatsız bir koku deil Allahtan öyle

Bende ilk trimesterde koku değişimi olmuştu inanamadım kendime cidden ama sonra geçti

Yani muhtemelen ceza durumu varsa yazmak istemezler yoksa muayene durumuna gerek yok aslında ben iki kere kendi doktorumdan rica ettim bir kere benim doktor yoktu rast gele bir doktora muayene olacakmış gibi girdim derdimi anlattım önce olmaz dedi sonra verdi denk gelmesi lazım. Bazı özel hastaneler de para karşılığı veriyor benim arkadaş da öyle almıştı

Bende ilk trimesterde koku değişimi olmuştu inanamadım kendime cidden ama sonra geçti
Ay yalnız değilmişim kızlar. Terlemem uzun zamandır var onun normal olduğunu anladım ama böyle kötü kokular salmıyordum hiç Direkt tenime temas edecek rollon deo kullanmak istemiyorum kıyafetime parfüm sıkıyorum. Şimdi sivenonun rollonunu sipariş verdim bakalım %100 doğal koku önleyici diyor umarım işe yarar

Ben kullanmaya başladığım anda kesti kokuyu ya harika bi şey, hatta bazen unuttuğum günler oluyo ama yine de kokmuyo

Ben bu konuda farklı düşünüyorum. Eğer halılarınız, ciddi anlamda toz/hav çıkarmıyorsa aynı şekilde devam edin. Çünkü alerji, alerjene doğal bir şekilde maruz kalındığı zaman azalan bir şey. Eğer bebek alerjik değilse ve alerjenlere doğal bir şekilde maruz kalmazsa ileride alerji geliştirme ihtimali artar. Onlar için aşırı steril bir ortam oluşturmak doğru değil. Baştan itibaren, toz alerjisi olur diye her şeye dikkat eden arkadaşımın oğlu 13 yaşında ve şu an ilaçsız uyuyamıyor, burnu tıkanıyor. Baştan itibaren doğal akışı içerisinde maruz kalsaydı bu kadar duyarlı olmazdı.

Kendi kendine evet azaldı geçti. Kızarıyor acıyor sonra geçti. Vitaminlerimiz azalıyor demekki ben ona yoruyorum
dokunmayınca geçiyor ben unutup yüzümü temizleme mendiliyle veya havluyla silince yine başlıyor doktorum d vitaminine bağladı ama bilmiyorum kimse nedenini anlamadı. Belki düşük proteindendir

Evet maalesef fiilen işe gitmek gerekiyor. İlk doğumda pandemiydi evden çalışıyordum ben de aktaramadim .
Size bir şey sormak istiyorum. Bu 32. Hafta 31+1 olduğu zaman mı sayılıyor yoksa 32. Haftanın dolduğu zaman itibari ile mi? Saçma bir soru olabilir ama sorduklarımın bazıları dolunca diyor, yasal olarak nasıl oluyor?

Yalnız değilsiiin ve benim için de kâbus bu durum. Ben de hiç terleyen biri değildim. Şu an günde iki kez duş alıyorum, duştan çıktığımda terliyorum ve sinirleniyorum. Bebekten dolayı alışabilmek adına da deodorant kullanmıyorum, yalnızca incia roll on kullanıyorum ama bir işe yaramıyor. Bir arkadaşım drunk elephant'ın gri kapaklı roll on'unu önerdi. Çok pahalı ama bu durum beni o kadar üzüyor ki alıp deneyeceğiiim.

Dr. Banu çiftçi uygulamasında 31+0 dan itibaren 32 diye sayıyor ama ben yine de 31 demeyi tercih ederim herhalde Doktorum da 25+4te 26 demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…