2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bende bişey sormaya geldim size ne zaman evde sil süpür işi yapmaya başladınız yada başladınız mı akşama misafirim var biraz evi toparlamak istiyorum kararız kaldım süpürge konusunda
Hep nasıl yapıyorsam aynı canım. İki bebek olduğu için bizim ev zaten hep dağınık.. Yani olabildiğince temizliyorum gene aynı oluyor. Birde benim halı peluş gibi tekrar üstünden geçmem gerekiyor süpürge ile.

Kızlar moralim çok bozuk öylesine tahlil verdik aç karnına crp yüksek idrarda enfeksiyon varmış ilaç aksef antibiyotik filan yazdı. Dr uma sordum kullan dedi ama antibiyotik hamilelikte çocuğa zarar verir mi sizce
Geçmiş olsun mutlaka güvenli olanı vermiştir. Ben önceki hamileliğimde kullanmıştım geçmişti. Kullanmamak daha büyük risk. Zararı olsa doktorun izin vermezdi

Ben hep erteledim içmek istemedim ama kan önemli olduğu için mecbur başlamam gerekti artık ama yarın nasıl içicem inan elim ayağım titriyor şimdiden iğnesi yok mu direk iğne olsam
Canım demir ilacından mı bahsediyorsun hangisini kullanıyorsun? Bende başta öyle oldum feramat mıydı neydi sonra diğerini verdi oda aynı kabızlık mide bulantısı falan hiç yaramadı. Şimdi sidefer kullanıyorum ve ne bulantı ne kabızlık ne şişkinlik yapmadı. Özel ilaç olduğu için biraz pahalı ama razıyım diğer türlü hiç içemem kan değerlerim de düşük olduğundan ben bunda fayda gördüm doktoruna danışıp deneyebilirsin istersen

Kızlar moralim çok bozuk öylesine tahlil verdik aç karnına crp yüksek idrarda enfeksiyon varmış ilaç aksef antibiyotik filan yazdı. Dr uma sordum kullan dedi ama antibiyotik hamilelikte çocuğa zarar verir mi sizce
Canım hiç merak etme o antibiyotiğin zararı yok bana da doktorum onu vermişti, şöyle düşün crp’nin düşmesi çok daha önemli. Ben hala iğne oluyorum

sen mucizene kavuşmuşsun bırak kim ne derse desin hem laf etmek isteyen sen ne yaparan yap laf edecek bir şey bulur.

Kızlar benimde doktorum 11. haftada kesti folik asiti, omega ve d vit verdi sadece bunlar ile devam edecegiz dedi. demir vermedi henuz.
Benimde doktorum hemen demir vermedi canım eksikse yada belirli haftadan sonra veriyorlar. Bendede 11.haftada dolik asiti kesip multivitamin verdi şuan 16.haftadayım demirim biraz düşük çıkınca yeni verdi. Multivitaminin içinde demir vardı ama az oranda olduğu için yetmemiş demekki

Evet soracağım 23 Şubatta randevum var gidince soracağım merak ettim açıkçası herkes demir ilacı kullanıyor.
Canım bende regenesis max kullanıyorum 11.haftada folikasiti bırakıp bunu verdi içinde demir var zaten ama ben 16.haftaya girdim kan tahlilinde demir biraz düşük çıkınca yeni verdi banada. Zaten genelde 15.haftada falan veriyolarmış

evet her kisinin kendi ozelinde degerlendirip veriyorlar ilaclarimizi da. Guveniyorum doktoruma boylesi olunca kafamda rahat oluyor. sen epey buyumussun ne guzel :))

evet her kisinin kendi ozelinde degerlendirip veriyorlar ilaclarimizi da. Guveniyorum doktoruma boylesi olunca kafamda rahat oluyor. sen epey buyumussun ne guzel :))
Bende doktorumdan çok memnunum bu süreçte ne derse ona göre ilerledik bakalım sağlıkla gelsin minikler ay valla öyle bende inanamıyorum nasıl geçecek öyle mi böyle mi iyi mi derken zaman geçiyor

Çok zayıf mısın canım?Zayıflar erken hissedebiliyormus.Ben kızımda 20.haftada sor hissettim
Yok canım göbeğim bile var ama hissetme dıştan hissetme değil içten hissediyorum. İçteki kıpırtıyı hissediyorum. Bide kimisinin iç karnı geniş olurmuş benim hiç geniş olmadı hep hemen hamile kalınca dışa çıkmaya başlıyor belki ondanda hemen hissediyor olabilirim bilmiyorum

rica ederim canım dinleyince insan farkediyor

Kızlar selam bugün kontrole gittim bebeğim kızmış ve şükürler olsun plesentam yukarı çıkmaya başlamış bebeğim iyiydi ancak Dr um kan sulandırıcı hap başladı rahim damarlarımda hafif daralma varmış korkulacak bişey değil dedi ama Yinede kafama takıldı kan sulandırıcı kullanan var mı ?

Ya bende hissediyorum ama erken dedikleri için bebeğe yormuyorum hareketleri. Ama bazen çok net içimde birşey olduğunu hissediyorum anlayamadım
Doğrudur canım bazen benim de hafif oluyor bazen baya baya dönüyor belirgin hissediyorum. Erken diyenlere bakma çünkü her vücut ve her bebek farklı.

Ben ben ☺ kan sulandırıcı iğne kullanıyorum canım doğuma kadar da kullanıcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…