2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
canım o buhardan.bende midemin duşta kötü olduğunu farkettim . Aynı şekilde havasız bir markette de kötü olmuştum . Şimdi duş alırken kapıyı aralık bırakıyorum . Tansiyonumuz düşüyor herhalde ( normalde hiç bulantı yaşamadım )
Ben hep kapı açık duş alıyorum canım deprem fobim var. daha suyun altına girer girmez başlıyor bende hiç bulantı yaşamadım ama duş almak eziyet olmaya başladı resmen

Tüp bebekle olduğu için çok dikkat ediyorum ama artık hafif işler yapıyorum ama süpürge herhalde doğuma kadar yapmam onun için robot aldım çok sevmediğim halde
Bende tüp bebeğim tedirginim ondan ama akşama gelecek kişiler eşimin tarafı ev iyi toplu ama çok dikkatliler kimseye laf vermek istemiyorum Kasım ayından beri ilk defa makine açacağım kendim yoksa hep eşim yaptı bu zamana kadar

Bende tüp bebeğim tedirginim ondan ama akşama gelecek kişiler eşimin tarafı ev iyi toplu ama çok dikkatliler kimseye laf vermek istemiyorum Kasım ayından beri ilk defa makine açacağım kendim yoksa hep eşim yaptı bu zamana kadar
En düşük ayarda aç ama canım yinede zorlama kendini

Bende hissediyorum karnımı çok dinliyorum baloncuk patlar gibi ama en son gaz olduğuna karar veriyorum 😁
Bizim için çok erken zaten bence canım, 12.haftada hissedenler muhtemelen bebeği hissetmiyorlar, belki kese büyüdükçe damarlara falan baskı yapıyordur o hissediliyordur.

Ben hep kapı açık duş alıyorum canım deprem fobim var. daha suyun altına girer girmez başlıyor bende hiç bulantı yaşamadım ama duş almak eziyet olmaya başladı resmen
O zaman basmadan direkt suyun buharı seni etkiliyor olabilir canım ya da ayakta duruyorsun filan diye mi acaba 🤔

Karar sizin tabi süpürgeniz hafifse deneyin değilse bence eşinizi bekleyin

Bizim için çok erken zaten bence canım, 12.haftada hissedenler muhtemelen bebeği hissetmiyorlar, belki kese büyüdükçe damarlara falan baskı yapıyordur o hissediliyordur.
Bende öyle düşünüyorum.normalde hiç gazlı bir insan değilimdir . Bir şey yediğimde filan hareket oluyor ama çok dinliyorum karnımı gaz yani o gaz hareketi özellikle meyve yedikten sonra oluyor 😁

İlk 3 ayda çok önermiyorlar ama mecburiyet durumunda doktor kontrolünde kullandiriyorlar canım korkma burda da antibiyotik kullananlar oldu. İnşallah hemen iyilesirsin 🙏
İnşallah normalde hiç ilaç içmeyen ben bu durumda bebeği de düşünerek içsem mi içmesem mi kargaşa oldu kafamda. Zararı olmaz inşallah 5 gün içerim mecburen

Kızlar bende bişey sormaya geldim size ne zaman evde sil süpür işi yapmaya başladınız yada başladınız mı akşama misafirim var biraz evi toparlamak istiyorum kararız kaldım süpürge konusunda 🤔🤔🤔🤔🤔
Ev süpürmek sıkıntı olmaz ki riskli bir gebelik değilse ben her işi yapıyorum bu aralar her hafta kadın geliyor evimi temizliyor ben iki küçükle işe gidiyorum yetişmiyor işler diye. Evde de ağır kaldırmak hariç her işi yaparım

İnşallah normalde hiç ilaç içmeyen ben bu durumda bebeği de düşünerek içsem mi içmesem mi kargaşa oldu kafamda. Zararı olmaz inşallah 5 gün içerim mecburen
Zararlı olsa doktorun içmeni istemezdi için rahat olsun sen yinede içerken şifa olsun hem bana hem bebeğime diye niyetlen ve olumlu düşün birşey olmaz 🙏

Karar sizin tabi süpürgeniz hafifse deneyin değilse bence eşinizi bekleyin
Hafiften hallettim sağol canım
Ev süpürmek sıkıntı olmaz ki riskli bir gebelik değilse ben her işi yapıyorum bu aralar her hafta kadın geliyor evimi temizliyor ben iki küçükle işe gidiyorum yetişmiyor işler diye. Evde de ağır kaldırmak hariç her işi yaparım
Bana doktor iş yapma yat dedi yemek yapmamı bile sıkıntı gördü biraz ondan tedirgin oldum ama yavaş yavaş hallettim sayılır
Valla canım önceden nasıl yapıyorsam aynı devam ediyorum ben ya :KK55:
Tüp bebek ve 8 yıl sonra olunca doktor çok çok dikkatli olmam gerektiğini söyledi uzun zaman sonra da ilk defa misafir geliyor eve huzursuz oldum elimden geldiği kadar toparladım

devletteki ultrasonlarla ve doktor dicem ama doktora denk gelemedim daha stajyerlere guvenipte aslaa kendimi uzmem cunku onlara kalsa bebisin boyu 11. haftamda boy 3 mm cikti haftasida 9+6 cikmisti bu arada sadece kalp atisi duyup icim rahatlasin diye gitmistim bebegimin o zamanki boyu ve haftasini biliyodum 11+2ydi gittigim bebiste 4 mm di arada baya fark var yani o yuzden stres olma prof bi gorsun bakalim ne dicek guzel haberler alirsin insallah
Evet malesef devlet hastanesinde stajyerler muhatapsiniz ama mecburen farklı bir rahatsızlığından dolayı özelde gittigim doktorlar en iyisinin yenidogan ve yetişkin yoğun bakımı olan bir devlet hastanede kontrol altinda olmam gerektiğini söylediler.Yoksa çekilecek dert değil.Allah eksik etmesin ama kimseyide dusurmesin.

X