2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Bizim için çok erken zaten bence canım, 12.haftada hissedenler muhtemelen bebeği hissetmiyorlar, belki kese büyüdükçe damarlara falan baskı yapıyordur o hissediliyordur.
3. Ye hamileyim hepsinde de aynısını hissettim ileriki haftalarda da değişmiyor daha da belirginleşiyor canım. Yani hissettiğim bebek direk. Dediğim gibi vücuttan vücuda bebekten bebeğe fark var. Eltimde 4. Ye hamile oda 12 de hissetti.

Bende öyle düşünüyorum.normalde hiç gazlı bir insan değilimdir . Bir şey yediğimde filan hareket oluyor ama çok dinliyorum karnımı gaz yani o gaz hareketi özellikle meyve yedikten sonra oluyor 😁
Ben gaz sorunum direk bağırsak tarafında oluyor yani sol karında oluyor hatta göbek deliğimin sol tarafı ağrıyor dşye sormuştum doktor bağırsak var o tarafta dedi. Kasık ve göbek deliği arasında hissettikleriniz gaz değil muhtemelen bebek ama ilkler çok farketmiyor sanırım.

3. Ye hamileyim hepsinde de aynısını hissettim ileriki haftalarda da değişmiyor daha da belirginleşiyor canım. Yani hissettiğim bebek direk. Dediğim gibi vücuttan vücuda bebekten bebeğe fark var. Eltimde 4. Ye hamile oda 12 de hissetti.
Doktora özellikle sordum bu gittiğimde olmaz dedi 18 ya da 16. Haftadan önce, belki sizin hissettiğiniz de damar çekilmesi falandır. Ki ben zayıfım ona rağmen hissettiğim şeylerin bebek olduğunu sanmıyorum.

Kızlar selam 👋 bugün kontrole gittim bebeğim kızmış 🥰🧿 ve şükürler olsun plesentam yukarı çıkmaya başlamış 🙏🏻 bebeğim iyiydi ancak Dr um kan sulandırıcı hap başladı rahim damarlarımda hafif daralma varmış korkulacak bişey değil dedi ama Yinede kafama takıldı kan sulandırıcı kullanan var mı ? 🙂
Ben kullanıyorum pıhtılaşma bozukluğum var hem hap hem iğne kullanıyorum. Bebeğin gelişiminde faydası var korkulacak bir şey yok kullanın rahatça. Hayırlısı olsun bu arada, 🌸

Kızlar selam 👋 bugün kontrole gittim bebeğim kızmış 🥰🧿 ve şükürler olsun plesentam yukarı çıkmaya başlamış 🙏🏻 bebeğim iyiydi ancak Dr um kan sulandırıcı hap başladı rahim damarlarımda hafif daralma varmış korkulacak bişey değil dedi ama Yinede kafama takıldı kan sulandırıcı kullanan var mı ? 🙂
Maşallah 🥰 ben de kan sulandırıcı kullananlardanım canım. Plesanta ile ilgili bana da aynı şeyi dedi doktorum senin adına çok sevindim🧿 inş ben de gittiğimde yukarı çıkmış der 🙏🏻

Doktora özellikle sordum bu gittiğimde olmaz dedi 18 ya da 16. Haftadan önce, belki sizin hissettiğiniz de damar çekilmesi falandır. Ki ben zayıfım ona rağmen hissettiğim şeylerin bebek olduğunu sanmıyorum.
Zayıflıkla alakası yok ki hissetmenin dıştan elimizi koyarak hissetmiyoruz. Bebeğin içteki hareketini hissediyoruz. Dediğim gibi 3. Bebeğim ve hepsinde hissettim ileriki haftalarda da hissettiğim hateketleri değişmedi aynı devam etti. 3. Tecrübem yani. eltimin 4. Bebeği ama 5. Tecrübesi oda 12 haftada hissetti.

Zayıflıkla alakası yok ki hissetmenin dıştan elimizi koyarak hissetmiyoruz. Bebeğin içteki hareketini hissediyoruz. Dediğim gibi 3. Bebeğim ve hepsinde hissettim ileriki haftalarda da hissettiğim hateketleri değişmedi aynı devam etti. 3. Tecrübem yani. eltimin 4. Bebeği ama 5. Tecrübesi oda 12 haftada hissetti.
O zaman siz ilksiniz canım tıpta ☺☺ neyse doğrudur

Bende pıhtılaşma çıktı canım test verdim, babamda da var doktor öyle olunca bakalım dedi öylece öğrendik hap iyidir ya iğne zor şanslısın yine, bile olmaz korkma çoğu hamile kullanıyor.

Ben kullanıyorum pıhtılaşma bozukluğum var hem hap hem iğne kullanıyorum. Bebeğin gelişiminde faydası var korkulacak bir şey yok kullanın rahatça. Hayırlısı olsun bu arada, 🌸
Çok teşekkür ederim kızlar moral oldunuz inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız 😍🥰

Maşallah 🥰 ben de kan sulandırıcı kullananlardanım canım. Plesanta ile ilgili bana da aynı şeyi dedi doktorum senin adına çok sevindim🧿 inş ben de gittiğimde yukarı çıkmış der 🙏🏻
Darısı başına olsun canım inşallah kaç haftalıksın ? Büyük ihtimalle seninde çıkar hiç korkma bu süreçte bol bol uzan ve dinlen bunun en iyi yolu bol dinlenmek eminim çıkacaktır 😍

çin rus kan kan yenileme hepsi kız diyo inşallah öyledir erkkek var saqğlıklı olsun en basta ama gönlümden geçen bu napayım 23 subat ıkılı testım ve muanem var bakalım ne soyleyecek

Kızlar mide bulantısı ve kusmasi devam eden var mı ya benim hala oluyor dışarda ne yesem mutlaka çıkarıyorum 16. Haftaya girdim ne zaman geçecek bu acaba :KK43:

Darısı başına olsun canım inşallah kaç haftalıksın ? Büyük ihtimalle seninde çıkar hiç korkma bu süreçte bol bol uzan ve dinlen bunun en iyi yolu bol dinlenmek eminim çıkacaktır 😍
İnşallah canım 🙏🏻🥰 yarın 12 hafta bitiyor inş 10 gün önce gitmiştim 14 haftada gel dedi tekrar.
Çalıştığım için dinlenme kısmı sıkıntılı. Çalışma saatlerim yoğun değil iş dışında da çok yormuyorum kendimi. Doktor da ilişki yasak dedi onun dışında bir şey demedi. Çıkarsa rahatlayacağım ben de
Sanırım ilk haftalarda aşağıda olabiliyormuş

Merhabalar 13+6 haftalığım sağ sol kasık ağrısı batma alttan batmalar oluyor , benim gibi olan var mıı acabaaa ??

Canım demir ilacından mı bahsediyorsun hangisini kullanıyorsun? Bende başta öyle oldum feramat mıydı neydi sonra diğerini verdi oda aynı kabızlık mide bulantısı falan hiç yaramadı. Şimdi sidefer kullanıyorum ve ne bulantı ne kabızlık ne şişkinlik yapmadı. Özel ilaç olduğu için biraz pahalı ama razıyım diğer türlü hiç içemem kan değerlerim de düşük olduğundan ben bunda fayda gördüm doktoruna danışıp deneyebilirsin istersen
Evet evet demir ilacı ☹️ Ferrozinç yazmış araştırma hastanesi özelde ki doktorum farklı yazmıştı elimde var diye kullanayım sonra ona geçerim dedim ama içemedim eğer yazdığınız iyiyse onu alırım direk yeter ki kötü yapmasın beni çok teşekkür ederim valla hızır gibi yetiştin 🫶🏻🤍

Evet evet demir ilacı ☹️ Ferrozinç yazmış araştırma hastanesi özelde ki doktorum farklı yazmıştı elimde var diye kullanayım sonra ona geçerim dedim ama içemedim eğer yazdığınız iyiyse onu alırım direk yeter ki kötü yapmasın beni çok teşekkür ederim valla hızır gibi yetiştin 🫶🏻🤍
Rica ederim bende aynı durumu yaşadım inşallah sizde fayda görürsünüz gebelikten önce de kullandım önce faramat sonra diğer bilindik gyno ile başlayan vardı ikiside yaramadı bana bıraktım hamilelikte bidaha denedim daha beter oldum şimdi sidefer kullanıyorum gerçekten mide bulantısı ve kabızlık yaşamıyorum artık. Sizde doktorunuza danışarak alabilirsiniz inşallah memnun kalırsınız herşey bebişler için🥰🥰

Rica ederim bende aynı durumu yaşadım inşallah sizde fayda görürsünüz gebelikten önce de kullandım önce faramat sonra diğer bilindik gyno ile başlayan vardı ikiside yaramadı bana bıraktım hamilelikte bidaha denedim daha beter oldum şimdi sidefer kullanıyorum gerçekten mide bulantısı ve kabızlık yaşamıyorum artık. Sizde doktorunuza danışarak alabilirsiniz inşallah memnun kalırsınız herşey bebişler için🥰🥰
Doktoruma sorup yarın ilk işim almak olucak yeter ki bebişimiz iyi olsun çok teşekkür ederim tekrardan 🫶🏻🤍

X