2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Bebeğin haftası değişmez canım sat a göre. Ama bebiş önden gidebilir benimde hep önden gitti ama sat a göre tüm işlemler yapıldı

Normalde cokta severdim ama bebekler olunca eşimde k.valide de çıldırdı.Kadin keşke sütüm olsa sütüm yok dedi.Bende çok istiyordunsa dogursaydin dedim ne diyim.Sutu olsa çocuğu hiç vermiycek
Yuhh artık benim kv de piskopat çıkmıştı (!) bir baktım göğsünü açtı emsin diye ben şok çocuğu elinden kaptım. Bir daha yapma dedim. E diğer torunlara da yapmıştım dedi. Sütün mü var ne yani niçin dedim yüzüne yüzüne vurdum bir daha böyle bir şey görmedim fena uyardım

Ben biraz kendi sancılarımı çekip öyle almak istemiştim ilk kontrol edişleri 2 cm di ama epidural yaparken açıklığa bakmadılar biraz da farklıydı benim durumum suyum sızmaya başlamıştı 2 gün öyle bekledim suyumu tam patlatmadan önce epidurali yaptılar suni sancıyla birlikte çok acı çekmeyeyim diye ama ebe kontrol ettiğinde suyumun olmadığını söyledi aradan 5 dakika geçmeden yüksek sancılarla suyum patladı ve epiduralin etki etmesine daha 10 dk vardı o yüzden baya sancı çektim ama sonrası rahattı bir sonraki açıklık kontrolünde 10 cm açılmıştım burası çok hızlı gerçekleşti sonrasında hemen ıkınmaya başlatmadılar çocuk kendisi aşağıya doğru gelsin diye ebelerim çok ilgiliydi benim o yüzden çok şanslıyım. Bazıları kasılmaları hissetmediği için ıkınmayı yapamadıklarını söylüyolar ama ben gayet kasılmaları hissediyodum o yüzden sorun olmadı bence pek bi dezavantajı yok normal doğumda epidural şansınız varsa öneririm doğum sonrasında hemen ayağada kalkabiliyosunuz benim plesantam düşmediği için extra anestezi aldım o yüzden bi bacağım uyuşuktu ama o da 1 2 saat içerisinde geçti

Canım ben de pcosum son adetimi hatırlamıyodum bile ilk kontrole gittiğimde doktorum ölçüm yaptıktan sonra SAT ı kendisi belirledi ve hep bunu söylüceksin dedi. Daha sonraki ölçümlerde haftasıyla hep uyumlu gitti en fazla 1-2 gün ileri geri olmuştur. Bebişin haftasıyla uyumunu SAT a göre söylüyolar yani ordan uyumlu veya geri ileri şeklinde ifade ediyosun

Bu gece de takip edeyim de yarın da böyle olursa doktora giderim artık. Çikolata yedim ona bile iki üç kere küçük kıpırdadı.
Yerleri daralıyor canım eskisi kadar rahat hareket etmiyorlar benim genelde gece satleri daha çok kipirdiyor birde sabah erkenden beni uyandırıyor acikiyor sanirim

25. Haftadayım aynı sizin gibiyim lavaboya dahi gidemez durumdayım acısından ağlıyorum nasıl geçecek önümde daha çok zaman var

kizlar bugun gögüs uçlarim sizliyor ,dogumun yaklaştiginin belirtisi olabilir mi var mi yaşayan bu durumu doguranlardan

hastaneden çıkarken kaç gr verdi bebişiniz? 190 gr olmuş 2 günde bizim yüzde 6 normal diyor hemşire, ama karnı açtı emmesine rağmen biraz mama vermişler topuk kanı alındıktan sonra. sanırım bir kaç gün destek gerekecek göğüs ucum kreme rağmen hafif yara oldu acıyor. aptamil almıştım hipp öneriyoruz aptamil önermiyoruz dediler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…