2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kizlar ne olur ne olmaz diye biberon koycam hastane cantasina ,anne memesine en yakin biberon hangisi ,meme reddi yapmamasi icin ,gerekmedigi muddetce kullanmicam zaten ,her ihtimale karsi bavulumda dursun
Medela diyolar ama oda cok pahali
Canım ben biberon almadım ama evde mama vermek zorunda kalınca bebek emerken şırıngayla ağzına mama verdik biraz zor oluyor ama deneyebilirsin.

Kizlar ne olur ne olmaz diye biberon koycam hastane cantasina ,anne memesine en yakin biberon hangisi ,meme reddi yapmamasi icin ,gerekmedigi muddetce kullanmicam zaten ,her ihtimale karsi bavulumda dursun
Avent yenidoğan. Biberon vermesen bile ucuz Bi tane yanında gerekebilir. Mama verileceği zaman ölçülü veriliyor. Biberona mama yapılır ama şırıngayla verilebilir

Arkadaslar merhaba, 2 Ağustos itibariyle ben de anneyim ! Bebişime fetüslüğünden beri iri iri dediler, perinatoloji ikinci evimiz olmuştu yapılan gen testlerine,şeker testlerine rağmen.. Beyninde sıvı birikmesi muhabbeti de vardı ama sınır değerdeydi. Burada bazen bebeğim küçük diyenleri Allah var kıskanıyordum onlar da muhtemelen iri bebekleri.. Hamileliğim 20.haftadan beri ağlayarak geçmişti. Amaaaa gelelim sonuca. Evladım sadece şişko patatesmiş. Almanya’da hamileliğimi geçirdim ve doğum yaptım. 4.4kg tahmin edilen çocuğu normal yapabilirsin diye tutturdular(ilk doğumum) Ben de risklerden dolayı istemedim ama bizim oğlanın suyu geldi ben de hadi doğumu o başlattı deneyelim diyerek sezeryan randevusunun olduğu gün normal doğum yaptım. (5 dikişle nasıl normalse artık:) Doğum tecrübem yok ama sezaryanlı arkadaşların yorumlarını okuyunca çok da fark göremedim. O yüzden kendinizi hiçbir şeye şartlamayın, önemli olan tek şey bebikle sizin sağlığınız!
Bebişim 4350 kg olarak dünyaya tombiş bir kuş olarak geldi bugün 4090 olmuş, evladım ödemini keşke içeride ataydın da anan yorulmasaydı bu kadar:)
Sütüm pek tat vermiyor, göğüsler desen o biçim.. sarılık oldu oğlan 2.gününde ama bu aramızdaki kan uyuşmazlığından olmuş.Mavi ışık altında, baya ağladım felan ama Allah beterinden saklasın. Sarılık ve süt artırma önerilerini de seve seve dinlerim. Hepinize sağlıklı kolay doğumlar sağlıklı bebikler diliyorum.

Ben de ilk çocuğumda Philips avent almıştım yine öyle yaptım.

Ayy nerde anlayışla karşılayacak ona sorarsan fazla alıngan ve hassasmisim

Normalde cokta severdim ama bebekler olunca eşimde k.valide de çıldırdı.Kadin keşke sütüm olsa sütüm yok dedi.Bende çok istiyordunsa dogursaydin dedim ne diyim.Sutu olsa çocuğu hiç vermiycek

Valla dünden beri elimi hiçbir şeye sormuyorum.Ne yemek ne sofra ama kadın gram yorulmadı.At gibi koşturuyor bana mısın demedi

Arkadaşlar bugün 2.gun bebis kaka yapmıyor.Gazimiz fazla damla kullaniyoruz.Acile gitsek mi yoksa bugünde bekleyelim mi?
Aptamil Mama kullanıyoruz.o mu yaramıyor acaba

Normalde cokta severdim ama bebekler olunca eşimde k.valide de çıldırdı.Kadin keşke sütüm olsa sütüm yok dedi.Bende çok istiyordunsa dogursaydin dedim ne diyim.Sutu olsa çocuğu hiç vermiycek
Ayy ya resmen duygularını kontrol edemiyor o zaman o kadar kıskanıyor inşallah en kısa zamanda hatasını anlar. Çok değişik gerçekten

Al çocuğu yatak odasına vs kapan bence Yalnız vakitler ayarla bebişle uzak tut biraz çevreden
Bence de yatak odasına kapan göğsünden indirme burda uyumak istiyor ağlıyor falan de, yeni doğan bebek o zaten başka ne ister 24 saat durur orda iyi niyetle yapıyor da olsa aşırı abartmış zehir olmasın bugünlerin

Canım ben kaşık biberon koydum bide Philips avent almıştım onu koydum ama gerek duyulmadı hemşireler şırıngayla biraz mama takviyesi yaptılar 6 saat ayrı kalmak zorunda kalmıştık hırıltısı vardı su yuttuğu için evde de kaşık biberonla besledim anne sütü verdim meme reddi yapmadı ,sarılık geçirdik hastanede yattık 1 gün onda da biberon kullandım Philips aventin yine meme reddi yapmadı

Her hastane çantasında olmalı bence.ben sezaryan oldum ve süt gelmedi gelende yetmedi zaten mama verdik hastanede. Süt saa makinası ile götürmüştüm biberonu iyi ki almisim. Avent kullanıyorum. Hala daha kullanıyorum meme reddi yapmadı. Dr browrn aldım o meme reddi yapacak gibi oldu bıraktım hemen. Lansinoh hızlı aktı onuda hiç vermedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…