2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Bu nişan heralde. Şimdi nasıl? Bazen devam edermiş bazen parça parça gelirmiş. Kasılmalar falan var mı? Doktor da yönlendirme yapar duruma göre.
Nişanmış kahverengi lekelenme devam ediyor hastaneye gittim nst de sancı görünmüyor eve gönderdiler de geldigimdem beri karnım sürekli kasılıp alt tarafi ağrı yapıyor çok bekleyemeyek gibi

Kizlar ne olur ne olmaz diye biberon koycam hastane cantasina ,anne memesine en yakin biberon hangisi ,meme reddi yapmamasi icin ,gerekmedigi muddetce kullanmicam zaten ,her ihtimale karsi bavulumda dursun
Medela diyolar ama oda cok pahali
Ben lansinoh yavaş akım aldım canım. Hastane de sütüm gelmedi şırıngayla verdi hemşireler ve bana da şırıngaylayla vermemi söylediler . Şırıngayla bir iki verdik, insan boğazına kaçırıcam diye tedirgin oluyor şırıngayı sevmedim biberonla verdim . Sonra da hemşireler tuttuysa iyi o zaman dediler . Şu anda 10 günlüğünüz aynı biberonla devam ediyoruz ve de emziriyorum

Merhaba arkadaşlar perşembe günü sezeryan var benim. Doktor bebegin hareketleri azalırsa haber ver demişti. Ama azalması ne demek ki acaba. Bugün sabah öğlen kıpırdadı ama çok az sayıda ve güçsüzdü. Bu azalması mi demek acaba. Doktora haber vermeli miyim. Bilmiyorum endişe ettim

Kizlar ne olur ne olmaz diye biberon koycam hastane cantasina ,anne memesine en yakin biberon hangisi ,meme reddi yapmamasi icin ,gerekmedigi muddetce kullanmicam zaten ,her ihtimale karsi bavulumda dursun
Medela diyolar ama oda cok pahali
Ben medela aldım ama emmedi , yavaş akışa alışamadı bir türlü . Denemek içinse o kadar para verme bence

Merhaba arkadaşlar perşembe günü sezeryan var benim. Doktor bebegin hareketleri azalırsa haber ver demişti. Ama azalması ne demek ki acaba. Bugün sabah öğlen kıpırdadı ama çok az sayıda ve güçsüzdü. Bu azalması mi demek acaba. Doktora haber vermeli miyim. Bilmiyorum endişe ettim
Tam olarak bilmiyorum ama canım banada doktor bebek hareketlerini takip etmem için kağıt verdi hergun yazıyorum 2 saat içinde 10 kez hareket etmesi gerekiyormus

Kızlar aranızda mebde çalışan var mı? Müdür yardımcım yeni olduğu için işlemleri tam bilmiyor. 6 ağustosta 38+3de doğum yapacağım. 32. Hafta seminer haftasına gelmişti. O hafta çalışabilir raporu aldım. Benim 37. Hafta çalışmaz raporu almam gerekiyor muydu? Bir de doğum sonrası iznim ne zaman bitiyor.?
Merhaba canım yaz tatili maalesef fiili çalışılmadığı için eklenmiyor sonrasına müdür yardımcınız 37. haftayı eklemeli zaten 37. haftadan sonrası zorunlu..Seminer sonrası yaz tatiline denk geldiği için 5 haftanız doğum sonrasına aktarılmıyor.6 ekimde doğum izniniz bitmiş oluyor ben bu şekilde biliyorum.

Merhaba canım yaz tatili maalesef fiili çalışılmadığı için eklenmiyor sonrasına müdür yardımcınız 37. haftayı eklemeli zaten 37. haftadan sonrası zorunlu..Seminer sonrası yaz tatiline denk geldiği için 5 haftanız doğum sonrasına aktarılmıyor.6 ekimde doğum izniniz bitmiş oluyor ben bu şekilde biliyorum.
seminer haftasıda eklenir 12 ekim gibi biter kötü zamana denk gelmiş.

2 3 saat içinde itme, toplanma, hafif de olsa itme gibi şeyler olmalı. 5 6 saat geçmiş hala kıpırdama yoksa haber verebilirsin. Perşembe günü ben de sezeryan olacağım. Hareketi daha az. İtiyor, toplanıyor. Ama eskisi gibi sürekli olmuyor.

Ben normal doğum yaptım ama peridural aldım
Merhaba sağlıkla büyütün inşallah 🥹 Eylül annelerinden geliyorum ama muhtemelen doğumum ağustosta olacak ara ara sizleri de takip ediyorum 🥰
Ben de Epiduralli normal istiyorum. Doğumunuz nasıl geçti? Kaç cm açıklıktan sonra Epidural aldınız acaba avantaj ve dezavantajlarından bahseder misiniz rica etsem 🙏🏻

Bir kere kullanmak istedim bende avent almıştım ama sanki hiç akmıyor ucundan dakikalar sürüyor hep aynı yerde mama seviyesi gibi geliyor
Yavaş akıyordu doğru ama anne memesini de çekmeleri gerektiği için sanırım meme reddini engelleme açısından iyioluyor.
Hatta ben silikon uçla emzirmiştim memem de biberonla benzemiş olabilir 🙈😊

Benim ikinci hamileliğim ve kendi gözlem şöyle ki her bebeğin bir rutini var kimi çok hareketli kimi daha sakin ki benim iki gebeliğimde birbirinden farklı. İşte o rutinin dışında hissediyorsanız doktorunuza haber vermeniz iyi olur diye düşünüyorum.

Merhaba. Bu yazıyı az önce 2024 Eylül anneleri konusuna yazdım. Birde buraya yazmak istedim. Size hamileliğimden bahsedip fikir istiyorum.
-Pcos hastasıyım.
-(20 Kasım) SAT
-(20 Aralık) küçük kahverengi pıhtı parçası geldi.
-(16 Ocak) Beta HCG pozitif.
-(22 Ocak) doktora gittim 8 haftalık dedi. Kalp atışı duyduk. Doktor son adet tarihin (24 Aralık). Her geldiğinde bu tarihi söyle dedi.
Şimdi her hafta gittiğimde öne atıp duruyor. Geçen ay gittim aslında 27 haftalık ama önden gidiyor 29 haftalık dedi. 3 hafta sonra gittiğimde 34 haftalıksın dedi. Ben kaç haftalık hamileyim bilmiyorum. Başka doktorlara da gittim. Hiçbiri tam tarih vermiyor. Haftasını bilmemek de insanı üzüyor.

Merhaba. Bu yazıyı az önce 2024 Eylül anneleri konusuna yazdım. Birde buraya yazmak istedim. Size hamileliğimden bahsedip fikir istiyorum.
-Pcos hastasıyım.
-(20 Kasım) SAT
-(20 Aralık) küçük kahverengi pıhtı parçası geldi.
-(16 Ocak) Beta HCG pozitif.
-(22 Ocak) doktora gittim 8 haftalık dedi. Kalp atışı duyduk. Doktor son adet tarihin (24 Aralık). Her geldiğinde bu tarihi söyle dedi.
Şimdi her hafta gittiğimde öne atıp duruyor. Geçen ay gittim aslında 27 haftalık ama önden gidiyor 29 haftalık dedi. 3 hafta sonra gittiğimde 34 haftalıksın dedi. Ben kaç haftalık hamileyim bilmiyorum. Başka doktorlara da gittim. Hiçbiri tam tarih vermiyor. Haftasını bilmemek de insanı üzüyor.
Son adet tarihi neyse Haftanız odur bebeğin önde yada geride olması değil. Çoğu doktor ultrason ölçüsüne göre değil sat'a göre hesaplıyor hatta doğumu bile ona göre veriyorlar çok büyük ihtimalle

X