2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Doktorum adet tarihini baz aliyor ama gelişim olarak önde olduğu için o tarihi kesinlikle beklemez dedi hep. Hala daha aynı kanıda hatta erken doğum riski olunca ben bu kızdan korkuyordum zaten diyip durdu yani son adet tarihini baz almış gibi olsada gelişimi daha çok ön planda tutuyor. Sanırım seninkide öyle ki 40. Haftayı söylemeden son adete göre gelişiminide düşünüp öyle doğum tarihi veriyor sezeryan mi dusunuyorsun peki canım? Genelde sezeryan için çok geç tarihler beklemezler 39 çok beklenmez diye biliyorum ama
Ayyy hadi bakalim tutacak mı bu teori bakalimsen çatı muayenesi olmuş muydun veya ne zaman olacaksın
Bende merak ediyorum yok canım olmadım hatta geçen hafta kontrolde çatı muayenesinin lafı bile geçmedi sadece nasıl istiyorsun dedi eğer sağlık olarak problem olmayacaksa normal dedim anne ne istiyorsa önceliğimiz odur dedi sadece. Bu cuma kontrol var eğer bekletebilirsek sorucam çatı muayenesini ama kimi doktorlar doğum başladığı zaman çatı muayenesi yapıp eğer dar ise o zaman sezeryana alıyormuş. Yani öncelik bebişin hazır olması oluyormuş ama doktorum bu fikirde mi bende bilmiyorum cuma günü ogrenicez

Sağlıcakla gelsinler benim de 37 38 gibi yaparız dedi muayeneyi ona göre netlestiririz dedi

Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Canım ben kahvaltıda 1 tam buğday tost+ 1 yumurta+1 domates yiyorum yanına süt. Ara öğünlerde meyve+4 ceviz+süt falan yapıyorum. Akşamları kabak çekirdeği falan yedim bi aralar çok. Süt ve cevizle dengeledim hep öğünlerimi o yüzden kilo aldı bebiş. Bi aralar meyve yemekten yemeğe yer kalmıyordu o sıra kilo alımı yavaşladı bak. Demekki dedim daha besleyici şeyler yemek lazım.

Bu arada ben çok su içiyorum. Günde en az 2 litre içiyorum hatta 3 oluyor

Bugün kontrol Günümdü ilk defa nstye bağlandım her şey yolundaydı çok şükür ama burada okuyorum kilolarla ilgili biraz morelim bozulmuyor değil 36.haftamda bebek 2500 gram çıktı doktorum bir sorun görmedi ama yazılanlar da kilo alımı yavaş bebek galiba minyon olacak gibi şeyler okuyorum bu size göre mi yoksa doktorunuz mu iyi olmadığını söylüyor benim ki hep gayet iyi diyor beni mi kandırıyor diye düşünmeye başladım

Bebek gelişimi geride olan anneler dr a danışarak balık yemediginiz günler balık yağı kullanın inşallah faydasını göreceksiniz
Kızlar bir de ben pregnom max kullanıyorum uzun zamandır doktor önerisiyle. Balık yağı içeriyor. Doktorunuza danışın isterseniz. Şükür gelişim geriliği vs olmadı. Doktorum da mutlaka kullan dedi her seferinde kullanıyor musun diye de soruyor

Bu arada hazırlıklarınızı tamamladınız mı kızlarım Ben alınacak her şeyi aldım bebek arabası ve ana kucağı hariç. Onları da sonradan alırım diye düşünüyorum. Bir de bebek kamp sandalyeleri var seneye ondan alırız plaja giderken diye düşünüyorum

Hastane çantası hazır gibi şuan düzenleyicilerin içinde, bavula yerleştirmedim sadece. Onu da yarına falan tamamen halledip fermuarını çekip koyacağım.

Bazen garip geliyor nasıl olacak bir bebek bizimle diye ama bakalım deneyimleyip göreceğiz.

Aslında bebek iri ve önden gitsede sat baz alınır demişti doktorum bana ama size ultrasona göre mi tarih verdi

Aslında bebek iri ve önden gitsede sat baz alınır demişti doktorum bana ama size ultrasona göre mi tarih verdi
Benim son adet tarihim 2 Kasımdı ama doktorum 6. Haftada falan sanırım 1 hafta geriye çekelim 25 ekime dedi. O günden beri 25 ekim olarak baz alıyoruz ona uyumlu gidiyor. Doğumu da 1 Ağustos olarak düşünüyoruz, eğer 1 hafta daha geç olursa yandık 8 Ağustos bir an önce gelsin de doğum iznim boşa gitmesin istiyorum.

Ekrem amcam sağolsun park beşiğinden anakucagindan cantasindan ateş olcerinden hastane çıkışına kadar gönderdi valla extradan bende aldım tabi

Herşey hazır sadece oto koltuğu almadık pusette ilk zamanlar oluyor diye. O kamp sandalyelerinden bende istiyorum çok güzeller, hastane çantası ise haftalar önceden erken doğum riski olduğu zaman arabaya kondu inmedi daha kapı susune kadar arabada
Ay birde şey duydum kızlar ne derece doğru bilmem hastane çantası hazırlayınca tekrar açarsan erken doğum olurmuş gününden önce gelirmiş dedi kuzenim ve ben bilmeden açmıştım çantayı duyduğumda beri ellemiyorum

Canım kimseyle kıyaslama lütfen ne kendini nede bebişini. Cihazlar bile aynı tip değil ki kim bilir ne kadar sapma var kaç gram oynayacak doğdukları zaman. Hem genetik etkenlerde var işin içinde. Oyuzden sakın moralini bozma. Her bebek özel

Bende onun arkasına sığınıyorum şuan zaten benden 4-5 kilo bir bebek çıkmaz 3-3500 arası anca çıkar o yüzden takmıyordum ama yorumları görünce az aldığını düşündüm

Bende onun arkasına sığınıyorum şuan zaten benden 4-5 kilo bir bebek çıkmaz 3-3500 arası anca çıkar o yüzden takmıyordum ama yorumları görünce az aldığını düşündüm
Hayır hayır öyle düşünme lütfen. Doktorum bana haftalık 50-100 gram arası alıyorsa bizler için yeterli dedi ki zaten çok güzel haftalara geldik doğdukları zaman kilo alacaklar. Zayıf bebek sağlıksız kilolu bebek sağlıklı diye birşeyde yok yeterki sağlıkları yerinde olsun. Bir problem olsa doktorun uyarirdi seni için rahat olsun

Ben çoktan hazırlamıştım çantayı falan ama bugün bir açıp tekrar düzenledim bir iki parça daha kıyafet koydum bebek çantam hazır şu an kendi çantamda emzirme sütyeni ve depend eksik kaldı da depend konusunda kararsızım daha önce aldım bir tane kullandım geri kalanı arkadaşıma vermiştim yoğun bir kanama olmadığı için ped daha rahat gelmişti bana. Onun dışında her şey tamam gereksiz bir şey koymadım çantalara bir önceki doğumumu düşünerek ilerledim hep hazırız bekliyoruz artık

Benimki normal diyor bu cihazların normaliyle bizimki aynı olmuyor diyor. Babası da zayıf yapılı zaten diye ekliyor :) takma kafana kaç kg doğduğu önemli değil sonradan kilo alıyorlar zaten :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…