2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlarrrrrrr hani şu duvara sırtını yaslayıp ayakları uzatıp ayak ayak üstüne atmaya çalışılan hareket var ya dün yapıyordum ancak bugün iş yerime uğradım orda birkaç kişi göbeğin düşmüş dedi ve eve gelip o hareketi denedim yapamıyorum doğruluğunu test edeceğiz galiba o hareketinnn

Tolga çevik öğretti pek çok kişiye ben de ara ara yapıyorum

Hangi güne randevu verdi tarih kaç verdi hayırlısı olsun inşallah sağ salim kucaklarimiza aliriz
Amiiinn. 8 ağustos
ya icimde cok tuhaf bi ozlem var son 1 2 haftadir sanki taniyomusumda yillardir gormemisim bi ozlemisim bi ozlemisiiim boyle icime sokarak sevesim var sjsjsjsj esime bunu dedigimde zaten icinde diyip benimle dalga geciyo
Uzun yoldan geliyorkar özleriz tabi kiiii. Böyle beklemek güzel. Arka planda yürümek bile zor ve iyi mi diye korkarken, heyecanı hissetmek harika bir duygu. Sen bakma eşine, onlar bebeyle ilgilendikçe, temas ettikçe baba oluyorlar, anlamıyorlar

İnşallah sizin bebiş aynı duruma gelir, iyi düşün iyi olsun Ciğer geliştirici yapılmasını istedim ama doktorum gerek duymadı yapmaya

hakkini yiyemem gercekten guzel baba secmisim dedirtiyo ama onun en buyuk sporu ve zevki bana satasmak sjsjssjsj benle ugrasmazsa sıkıntıdan çatlar bana sarmasa oglanla dedikodumu yapiyo sjsjsjs o konusuyo oglan vuruyo olan yine bana oluyo cok guzel bi duyguymus ya cok sukur gercekten bide saglikla alalim kucagimiza dadindan yenmez sjsjs

Evet yaa deneyen insanlar görüyordum ama doğruluk payı ne tam bilmiyorum da dün yapabiliyordum bugün yapamıyorum bakalım 3 güne doğuracak mıyım
daha erken değil mi ki tam 37 mi şuan 36+larda mı ? 38+lara gelince ben de doğuma alınmak istiyorum artık kilosu fln iyi gelirse kontrolde

daha erken değil mi ki tam 37 mi şuan 36+larda mı ? 38+lara gelince ben de doğuma alınmak istiyorum artık kilosu fln iyi gelirse kontrolde
Bebiş önde canım doktor 1 temmuz itibari ile bekliyorum demişti. Ciğer geliştirici falan vurulduk biraz aceleci davranmıştı bugün 36+1 ama bebiş 37 sonlarında, iki hafta önce normal doğum pozisyonu aldı şuan 3000 kg olduk.

Anladım canm doğum tarihi için ultrason ölçümünü mü baz aldı senin drun? Benim de 1 hafta öndeydi en son ultrasona göre 36+3 olması gerek şuan.son adeti baz alcaz dedi ama bana çok geç geliyor 38 hatta 39 bekleyebiliriz dedi. 39 beklersem 1 hafta önde zaten 40 oluyor ultrason göre. Kendiliğinden doğumun başlamasını hiç istemiyorum

Amin canım inşallah öyle olur. Ben de gerçekten rahatlıyorum burada. Senin de inşallah her şey yolunda gider kaçıncı haftadasın ?

Bu arada benim de bugün kontrolüm var kızlar 33 hafta inşallah kilo almıştır çünkü son 2 haftadır ben 1 kilo vermiştim en son bakalım dua edin
Kizlar cok sukur her seyi yolunda cikti mesela 2 hafta once bir hafta geri gormustuk olcumleri bu sefer 3-4 gun onde bile cikti cok dondurma yemistim acaba diyorum süt mü iyi geldi. Sıvısı falan da iyimiş içerideki bin şükür hepimizin bebişleri sağlıkla gelsin 1 2 hafta geri-ileri olsun en kötü doğunca toparlar sağlığı yerinde olsun

33+4 te özel doktoruma gittiğimde 2217 gram çıktı bugün devlete gideyim dedim nst de çekti hemde ayak şişliğimi gösterdim çok ayakta kalmaktan oluyor dedi tansiyonum felan herşey normal tek sıkıntı 34. Haftadayım devlette 1992 gram çıktı bebek hangisini baz alcam şimdi aklım karıştı ama çoğunlukla özeldekinin cihazı daha iyi olduğundan orada kontrollerime devam ettim

Kızlar selam gelişim geriliği olan bebekler için kendimce tavsiye vermek istiyorum bir kere bol bol su için, meyve yiyin hazır sezonu özellikle karpuz kavun sulu meyveler.fıstık ezmesi Ceviz muz ve süt blenderda smoti yapıyorum çok iyi geliyor. benim bebiş şimdiye kadar hep önde gitti. öğün sayısını artırın yanma yapacak şeyler yemeyin ağır yağlı ağır salçalı gibi. Bir de balık yağlı multivitamin kullanıyorum.32+2 iken 2178 gramdı. Şimdi 34+2 olduk ben de kocamın doğum günü olan 2 ağustosta doğurmak istiyorum ama kan sulandırıcı kullandığım için ne derler bilmiyorum henüz doğumla ilgili konuşamadık. Allah sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin

Ben hem özel hem devlete gidiyorum aynı çıkıyor. Ama ozellerdeki cihazlar daha iyi düşünüyorum.

Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Ben peynir yoğurt kuruyemiş çok yerim ilk iki çocuk kilolu doğmuştu şimdikinin kilosu normal gidiyor önde değil ama beslenmem de o zamanki gibi değil sanki çünkü yaz hamileliği iştahsız geçiyor

Biliyorsunuz benim durumum hep kritikti eğer bebek 34e kadar durduysa bence su içmemin çok büyük etkisi var minimum 3 litre her gün içtim

Yumurta
Protein (baklagiller)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…