2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Offf hepimiz aynı dertten muzdaribiz yaaa benimde 35 te 2350 gram çıktı artık ne yiyecegimi şaştım

Bebek gelişimi geride olan anneler dr a danışarak balık yemediginiz günler balık yağı kullanın inşallah faydasını göreceksiniz

Çoğumuzun sıkıntıları aynı arkadaşlar. Benim de kilosu geride bana doktor " haftanın 5 günü et, hergun yarım çay bardağı havuç suyu, iki yumurta, muz, ceviz demişti ayrıca fasulye, mercimek de ye dedi. Bunu yapınca düzelmisti biraz. Ama benim dis eti iltahabim çok kötü hiç bir şey yiyemiyorum
Eğilince karnım ağrıyor benim çömelince de dizlerim ağrıyor kalkamıyorum bir daha. Sabahları ellerimtutuk oluyor biraz. Parmaklarımı oynatamıyorum baya acıyor.
Ben yatamıyorum da geceleri baya zorlanıyorum artık 34 oldum. 38 buçuk 39. Haftada yaparız sezeryan dedi.

Bak ne güzel 35 e gelmişsin 36 sonrası erken doğum değil zaten. Benimde suyum az haftada 2 kere serum yiyorum birtek bende sorun var sanıyordum ama bu platform sayesinde bunların artık günümüz gebelik problemleri olduğunu ve 10 gebeden 8 inde olduğunu düşünüyorum. Yada belkide doktorlar sorun var sezeryan yapmak zorundayız demek için bunlar çıkıyor hiç anlam veremiyorum. Ama unutma tüm ölçümler tahmini. Bence karın çevresinde gerilik vs olmayacak kesinlikle doğduğunda. Stres bebeğin için herşeyden daha zararlı. İçini ferah tut az kaldı hepimizin doğumlarına sağlıkla gelecekler inşallah

Et ve muz un faydasını ben de gördüm.

kiiiz duan kapin acik olcak deme oyle sjsjsjs saglikla zamaninda gelsin az kaldi ya of neler konusuyoduk nerelere geldik vallahi ben tanimadigim bebemi asiri ozlemeye basladim cok tuhaf degil mi kafayi yedim sanirim sonunda
Bence hamilelikte çok şey yaşadığımız için bize uzun geldi bu süre, bundan sonra kötüsü olmasın inşallah nerdeyse her gittiğimizde bişe çıkmıştı ben de çok merak ediyorum son zamanlarda nasıl bi bebek kime benziyor falan

Ayyy 5 gün nasıl et yeriz ya bu sıcakta hem de, benim etten midem bulanıyor zorla yiyorum bol baharatlı falan anca

kiiiz duan kapin acik olcak deme oyle sjsjsjs saglikla zamaninda gelsin az kaldi ya of neler konusuyoduk nerelere geldik vallahi ben tanimadigim bebemi asiri ozlemeye basladim cok tuhaf degil mi kafayi yedim sanirim sonunda
Ben de merakla nasıl bir tiple gelecek diye bekliyorum

Ayyy 5 gün nasıl et yeriz ya bu sıcakta hem de, benim etten midem bulanıyor zorla yiyorum bol baharatlı falan anca
Sevdiğin şekillere dönüştür, sebzeli yemeklerle karıştırarak ya da çorbaları in içine katarak deneyebilirsin. Çorbalarda İlikli kemik suyu vs kullansan da olur. Şehriye çorbası gibi salçalı yemekler sıcakta zor yeniyor ama yoğurtlu çorbaların içinde yiyebilirsin :) yedikçe iştah açılır inşallah

Biraz daha zorlayım kendimi en iyisi

asiri heycanlaniyorum ya saglikla gelsinler

Ben de yapicam ben de :) neler yapıyorsun var mı video falan bir şey bakabileceğim ?
Yap yap
Merdiven çalışması bu ama dinlene dinlene dinlenme süresi dahil 30-40 dk yapın dedi pilates hocam, şu meşhur yer silme yürüyüşü var birde ördek yürüyüşü diyede aratabilirsin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…