2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Benim kontrolüm 20sinde canım o gün nst ye de alacağını söyledi doktorum. Daha önce de bir kere girmiştim acilden gidince bel ağrısıyla.34+3 olacağım o gün. Ama benim bir önceki doğum sezeryan ve erken doğum olduğu için yine erken gelmezse 17-20 si arası alacağını söylemişti yine duruma göre bakılacak kontrollerde sonrasında 10 günde 1 yaparız demişti

Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Süt muz fıstık ezmesi bal varsa biraz dondurma ceviz bızzzt yap ve iç canım her gün. Özellikle yatmadan önce

Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Başta yumurta, Kuruyemiş, muz, et, kaşar peyniri, avakado, kefir, ayran, yağlı peynirler, bakliyatlar. 2 aydır ben de bunu araştırıyorum Nereye baksam bunlar yazıyor. İşe ne kadar yarıyor hiç bilmiyorum. Her gün ceviz badem muz, 2 yumurta, süt ürünleri ya beyaz ya kırmızı et mutlaka ama mutlaka tüketiyorum. Tüketmeseydim ne olurdu hiç bilmiyorum . Bi de benim tecrübem düzenli bir biçimde 3 ana 3 ara öğün yemek fatkettiriyor. Doktorum neye dayanrak dediğini hatırlamasam da 3 ana öğün yemeye başladığımda beslenmeni düzeltmişsin demişti direkt

Kaşar peyniri
Avakado
Muz cnm

Canım ben 36. haftaya girdim, ilk kez 3 günde 150 gram almış bebek. Normalde 37. hafta doğuma alacaktı şimdi biraz erteledi bebek toparlanmaya başlamış diye. Kaşar peynir, tam yağlı süt, tahin pekmez e abandim ben bu hafta. Her 2 günde 1 litre süt içtim, yoğurt yedim her gün 1 kase. Tahin pekmez in içine ceviz ez koy kaşıkla. Nacizane bana yarayan bunlar oldu sanırım

Kaç haftalık oldunuz canım? Kasılmalar için bol su öneririm bazen günleri günlerini tutmuyor yaramazların onların keyfine göre hareket etmekte fayda var tabi
33+2 yim canım ama benimki haziran başından beri böyle yapıyor 4 gün sonra kontrolüm var bakalım doktorum ne dicek çok merak ediyorum kilosunu ve son durumları. Aynen dediğin gibi şimdiden onların keyfine göre hareket ediyoruz valla

Kızlar hem kasılmalar için hem de bebegin gelişimi için su içmeyi ihmal etmeyin. Eğer bebeğin suyu azsa o zaman da gelişmiyor kilo alamıyor ne kadar muz ceviz yeseniz de olmuyor. Üstelik sizde de kasilmaya sebep olur susuzluk. Havalar da çok sıcak terleyerek atıyoruz o yüzden 3litreden az içmemeye calisin. Hem odemlere de iyi gelir vücut agrilariniz da azalır.
Daha önce de yazdım minyon bebek ne yapsanız da kilo almıyor ben ilk bebeğimde neler yedim ama almadı kilo ve 2500 doğdu sağlıklı olsun kiloyu doğunca da alır üzülmeyin.

Bende sanırım genital varis oluştu 1 hafta içinde oldu hey şey kontrolüm çarşamba günü korkuyorum , genital bölgemde iç dudak kısmında kocaman bi şişlik var rahim ağzının şeklini değiştiriyor öyle büyük ve ben normal doğum istiyordum ama riskliymiş doktorum ne diyecek bilmiyorum şu da beni korkutuyor tamam benim ve bebeğimin sağlığı için sezeryan gerekliyse okeyim ama ben devlet hastanesine gidiyorum ve devlet normal yanlısı böyle bir durumu riskli görür mü yoksa normal doğuma mı yönlendirir beni , bebeğim 31+1 de 2200 gramdı ve lafa çevresi büyük 2 hafta önce denmişti e şimdi genital varis ile norma yolla iri bebek doğurmaya çok korkuyorum sizce devlet hastanesinin bu konuda tutumu ne olue

Kesinlikle. Doktorum da bana aynısını dedi yemekten ziyade çocuğa en çok fayda sağlayan bol su içmek dedi. Bana yiyecek için öneri de bulunmuyor sürekli su muhabbetimiz var. Benim hissetmediğim sancılar var nst de çıkan onda da sürekli en az 3 4 litre su iç diyorlar mesela.

Çok sevindim 3 günde 150 gram almasına bayağı almış maşallah böyle devam etsin

Bana da aynısını dedi canım, sen hiçbir şey yemesen bile bebek senden alacağını alır merak etme mideni zorlama ama bol bol su iç dedi

Canım geçen gün bende de oldu bu durum ve kendiliğinden geçti. İç dudakta şişlikti ama tahrişten olduğunu düşündüm ben iç çamaşırı giymedim bir kaç günde geçti. Genital varis te olmayabilir yani telaşlanma. Biraz iç çamaşırsız dur evde hava alsın belki iyi gelir sana da

Canım bunların hepsini yiyorum , sanırım burda iyi gelen 3 ana 3 ara öğün o bende yok , teşekkür ederim

Ya bilmiyorum inşallah öyledir, bende idrar yolu enfeksiyonu vardı 2 defa fitil attım bunun bi etkisi yoktur değil mi , hemen ondan sonra oldu hatta çok çok afedersiniz oranın temizliğini yaptıktan sonra oldu ne olduysa, tüy çıkmayan yerde yani iç dudakta boylu boyunca serçe parmak uzunluğunda ve kalınlığında bir şişlik var eşim damar şişkinliği varis diyor ama bilmiyorum inşallah süreç korktuğun gibi ilerlemez

Maşallah yavruya Tahin pekmez, cevizi ekleyim canım , sütün de miktarını arttırayım , teşekkür ederim

canım belki temizlikten sonra tahriş olmuş olabilir belki mikrop kapmış ve iltihap gibi şişmiş olabilir, inşallah geçici bir durumdur. Eğer dediğin gibi varisse de devlettekiler seni veya bebeği tehlikeye atcak bişey yapmazlar eğer o çıkan şey normal doğuma engelse zaten sezeryane yönlendirirler diye düşünüyorum sıkıntı etme

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…