2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bebeğin suyu için havuç da yiyin bol bol ihmal etmeyin kuzenimin 33.hafta gibi suyu sızmaya başlamıştı hatta doktor alalım dedi havuç yedi 2 hafta daha tutabildi bebeği doktor bile şaşırmış baya arttırmıştı suyunu

Canım bende genital varis vardı ama öyle şişlik olarak kendini göstermedi ultrasonda çıkmıştı . İç dudakta değil de yanlarda bende de büyük şişlikler çıkıyor, epey can acıtıp 3-4 gün sonra iniyor , sonra tekrarlıyor

Doğrudur cnm ben tüketim sağlıyorum hepsini ama dediğin gibi hangisi iyi geliyor tartışılır Umarım sağlıklı olur bebeklerimiz

kızlar geçen hafta 2 haftalık gelişim geriliği var ve rahim ağzı kısalmış demişti başka bir doktor. bugün kendi doktorum izinden döndü ona kontrole gittim. gerçekten de bebek biraz küçük ama az da olsa kilo almış, hiç kilo almamış değil dedi. 30+0da 1265 grdı. bugün 30+5 1400 gr olmuş. ama hala olması gerekenden 2 hafta kadar geride görünüyor. işin tuhafı ben kilo veriyorum neden bilmiyorum. o kadar da yiyorum ama. 2 gün sonra perinatoloğa gideceğiz plasentada bir sıkıntı var mı diye bakacak. progestanı fitil olarak kullanınca gerçekten daha etkili oldu herhalde 30 mm üzerinde yine rahim ağzı çok şükür ne olur ne olmaz tedbiren ciğer geliştirici yapalım dedi doktor. 2 iğne bugün oldum 2 tane de yarın olacağım. 10 günde bir takip edelim eğer bebeğin büyümediğini fark edersek erken alırız dedi ama inşallah öyle bir şey olmaz ya

Birkaç gün önce farkettim şimdilik acısı yok sadece sabahları kalkarken bikini bölgesi var ya orda sanki içten bi sızı vuruyor aöa o da uzun süre yatıp kalktıktan sonra oluyor sonra geçiyor

Benim bebişin 5 haftadır geriden geliyor kilosu, normalde 16 temmuza sezeryan planlanmıştık. Bugün kontrolüm vardı 36. haftadayız ve kilo alımı başlamış tekrar. Şimdilik iptal etti sezeryanı ve hatta takipte kalalım belki normal doğumu zorlarız belli olmaz dedi. Doktorun seni duruma göre yönlendirir canım, ben çok kafama taktım az kilo alma durumunu ama toparlamaya başladı ufaktan. Sen yediklerine dikkat et gerisi hallolur merak etme

İnşallah canım sen yine doktorunla görüş tabi yakın zamanda yaşadım benzerini yaşadım belki aynıdır belki değildir tabi o kısmı bilmiyorum doktorun daha doğru yönlendirir

Kesinlikle ölçüm hatasıdır bence kafana takma. Benim aynı gün içinde bir doktor 34 haftalık ölçtü başka bir doktor 37 haftalık ölçtü kafayı.

Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Benimde bugün bakıldı canım 35+6 2300 gr hersey yememe rağmen kilo almıyor bebiş resmen çok şükür kan akımları vs iyi neden böyle bilmiyorum sanırım yapısal olarak minyon

Ben de yapicam ben de :) neler yapıyorsun var mı video falan bir şey bakabileceğim ?

Kesinlikle ölçüm hatasıdır bence kafana takma. Benim aynı gün içinde bir doktor 34 haftalık ölçtü başka bir doktor 37 haftalık ölçtü kafayı.
Sürekli bi stres halindeyiz. Sebebini bilsem iyi hissedeceğim. Kan akımım normal tansiyonum şekerim enfeksiyonum yok iyi bir perinotolog muayene etti plesantal bir problem yok. Ama su az karın çevresi geri. 28. Haftadan neredeyse 35 e geldik çok şükür ama gelemeyecekmişim gibi gelen çok zaman oldu. Şimdi de erken doğarsa neyle karşılaşırım doğduktan sonrası için bi risk oluşturur mu sürekli düşünüp duruyorum. Aslında kendimi açımdan o kadar rahat bir hamilelik geçiriyorum ki ne midem yanıyor ne sırtım ağrıyor ne ödemim var ne bacak krampım ne uykusuzluğum. İnsan bazen keşke bebeğimde her şey yolunda olsaydımda ben biraz konforsuz olsaydım diye düşünmüyor değil. Yine de her şey için çoooookça şükür Hepimizin yavrularını Allah sağlıklı hayırlı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin

Kızlar bugün kontrolüm vardı 35+3 , bebiş 2278 çıktı , karın çevresi 32+3 doktor suyu iyi, yemek yemeğe çalış dedi .. bebeğe hızlıca kg aldıran deneyimlediğiniz yiyecek içeçek var mı
Bugün Dr a gittim. Ben kilo verdim ve düzgün beslenmedim. 2 öğün yiyorum ve kahvaltı ekmek arası peynir ile geçiyor. Çok stresli geçiyor gebeliğim. Evde 1.5 yaşında bebem var dinlenemiyorum. Kan değerlerim de hep düşük. Düzgün uyku da yok. Bunlara rağmen bebeğim gelişimi iyi şükür. Dr uma sordum. Ben bu durumdayken bebek etkilnmiş mi diye. Bu durumuna rağmen bebek gelişiyorsa çok da yemek ile alakalı değil demekki. Kafana takma ama yine de kendin için dikkat et. Düzenli ilacını al yemeye çalış bol su iç dedi. Yemek az yiyorum ama çok su içiyorum. Akşam yemeklerinde mutlaka etli ya da et sulu bişeyler oluyor. Etkisi var mı bilmiyorum. Kendini yemek konusunda suçlama, bazı bebekler zayıf doğuyor ama dışarıda gelişimi iyi oluyor. Hayırla sağlıkla gelsinler inşallah

evet sizin durumunuzu biliyorum, az önce de okudum yazdıklarınızı çookk sevindim inşallah daha da büyür bebiş tam vaktinde sağlıkla gelir belki de bizimkiler böyle yavaş yavaş alıyordur. yediklerime dikkat ediyorum ben de başka yapacak bir şey yok sanırım. bir de takipte kalacağız. size ciğer geliştirici yapıldı mı gerek duyuldu mu öyle bir şeye?

Öyle canım hatta zayıf bebekler daha çabuk toparlıyor dışarda , 1-2 hafta olsa hiç takmazdım da 3 hafta gerilik canımı sıktı son kontrolden bu yana çok az su içtim ben günde 1.5 litre vardır yoktur sanırım o etkiledi
1.5 yaş bebişle hamilelik ne kadar zordur canım Allah kolaylık versin sana , kolaylıkla atlat inşallah

Benimde bugün bakıldı canım 35+6 2300 gr hersey yememe rağmen kilo almıyor bebiş resmen çok şükür kan akımları vs iyi neden böyle bilmiyorum sanırım yapısal olarak minyon
Ayy çilemiz kuzu doktor kemik gelişimi iyi kemik gelişimi iyi olmasa minyon derdim ama yemekle ilgili dedi seninkinin boyu kaç , nasıl canım? Bu kadar az zamanda ne kadar kg aldırabiliriz hoş onu da bilmiyorum

Suyu çok içmek zor oluyordu, ablamın tavsiyesi ile biraz arttırdım. Ara sıra ağzına kraker gibi bişeyler at susatsın iç demişti. Öyle yaptım. Rabbim senin de yüzüne baksın, beklediğinden daha tombiş, sağlıklı bebek gelsin inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…