2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Canım geçmiş olsun, doktorlar uygun görüyorsa kullan tedavi edilmen daha önemli, ben gebeliğin başindan beri lansor içiyorum her sabah bi sürü ilaç almak zorunda olanlar var, az kaldı zaten canını sıkma zararlı olsa vermezler

Geçmiş olsun.Nabız yüksekliği mi oluyo anlayamadım.Bende geçen haftalarda gitmiştim.Holter takılmıştı nabız yüksekliği çıktı ama ilaç vermedi 1 ay sonra gel dedi.İlaçların da grubu oluyor korkmayın gebeliğe uygun verir belki

Sagol canım insallah kullanmazsan da dorun olmaz derler de perşembe günü gerek kalmaz. Ama çok fazla atim çıktı muhtemelen kullanmak zorundasın diyecekler.

Yok böyle arada duruyormuş gibi oluyor fazladan atıyormuş kalbim. Atarken arada bir es veriyor üst üste atıyor sonra ritim bozukluğu yani. Yani bir sorun olmaz dedi ama ilaç işte, bebeğin de kalp atışları yavaşlıyormus öyle yazıyor her yerde.

Geçmiş olsun canım.Kalpte yapısal bir sorun yoksa gebeliğe bağlıdır çünkü kalbe yük biniyor fazladan kan pompalıyor.Gebelikle birlikte geçer.Perinatolog bebek büyüdü artık bazı durumlarda ilaç kullanılabilir demişti içini ferah tut

Canım hiç korkma, ben ilk hamileliğimde en başından en sonuna kadar kullandım. Bebeğe geçip etki edecek kadar güçlü bir ilaç değil, seni rahatlatıyor içini rahat tut

Evet çok şükür kalpte bir sorun yok muhtemelen gebelikten kaynaklı valla bebis iyi olsun da sağlıklı olsun ona bir zarar gelmesin insallah da ben idare ederim yani. Benim doktorum da perinatolog ama işte her şeye dikkat ediyorsun onca zaman simdi sonlara yaklaştık ya boyle bir şey çıkınca üzüldüm ya. İnsallah sıkıntısız atlatırız bu süreci de

Canım hiç korkma, ben ilk hamileliğimde en başından en sonuna kadar kullandım. Bebeğe geçip etki edecek kadar güçlü bir ilaç değil, seni rahatlatıyor içini rahat tut
Yaaa gerçekten miii ben de korkuyordum ya herkes bir sey yazmış bebeğin kalp atışlarını da yavaşlatır falan yazmışlar da korktum ben de. Bi de şimdiye kadar kullanmadım ya bu saatten sonra kullanırsam bir sey olur mu diye de korktum. Perşembe kontrolüm ekstra atımım çok fazla kesin verir diye düşünüyorum sen neden dolayı kullanmıştın ? Bebiste bir sıkıntı olmadı Allah korusun değil mj ?

Ben de taşikardi var normalde kullanıyordum ilacı, doktorum devam etmemi istedi ama yarım doz olarak devam ettim dideral di benim kullandığım ilaç. Herhangi bir sorun yaşamadık çok şükür canım. benim doktorum da riskli gebelikler uzmanlık alanı gözüm kapalı güvenirim öyle de yaptım. Benim normal kalp atışım 120-130 ortalama civarı ilaçla onu 100lere düşürüyorduk. Hamilelik sonrası emzirirken de kullanmaya devam etmiştim hiç bir sorun yaşamadım. Yine aynı doktoruma gidiyorum şimdi kullanmamı istemedi normal sürecim olduğunu gördüğü için ama kendini kötü hissedersen iç mutlaka dedi şimdiye kadar sadece 1 kere ihtiyaç duyup içtim ama gerekirse sonsuz rahatlıkla içerim. O zaman bana bunu detaylıca anlatmıştı rahatlatmak adına. Dozu zaten düşük yarım içeceksin bunun kanından karışıp bebeğe gideceği çok çok ufak bir şey olacak bu da etki edecek bir şey değil demişti öyle de oldu

Ayy sagol canım çok teşekkür ederim. Benim doktorum da kızdı niye bu kadar takılıyorsun önemli değil içeceksin geçecek dedi güzel guzel anlatsaydı belki bu kadar korkmazdım. Neyse perşembe gideceğim kontrole hepsini sorcam yine Kalpciye de sorcam bakalım. Muhtemelen verir ama. Zaten çocuğu da etkiliyor bu fazla atım sanırım beslenmesini etkiliyormuş.

Evet inan bana kullanman ikiniz için de daha iyi kalp doktoru ve kendi doktorun ortak ve haberli karar vermişlerdir zaten. Kontrollerine daha sık gidersin ben bir de nst ye erken girmeye başlamıştım ben de normalde de olduğu için bu sorun. Doktorum sıkı takiple ilerlemişti çok şükür dediğim gibi her şey yolunda oldu. Senin de öyle olacak

Arkadaşlar hangi magnezyumu kullanıyorsunuz ?yazılmıştı ama bulamadım şu aralar bacağıma kramp giriyor birde kalsiyum için ne yapıyorsunuz dişlerimde sızlama olmaya başladı kalsiyum mu eksik mi acaba diye düşünüyorum.gebelikten sonra 10.000 bakımına alıcam kendimi her tarafım dökülüyor

Ben tek kullanımlık toz kullanıyorum her gyb değil kramp girdiği günler beni 1 haftaya yakın idare ediyor

Canım selam doktorlar ilaç kullanmamızı uygun görüyorsa mecburen kullanacağız hem tedavi olmamaktan bin kat iyidir ben de günde kaç tane ilaç içiyorum, iyi olacaksın hiç merak etme

Geçmiş olsun. Dr una güvenmelisin. Bebeklerimiz önce Allah a emanet. Zararı olacaksa bunu seninle paylaşacaktır. Kullanmamak belki daha çok zarar verir. Perşembe günü inşallah Dr un içini ferahlatır.

bu sefer ben sadece gece prima kullanmayı düşünüyorum gündüz goon denicem. prima fiyatları çok uçmuş ve veremeyecek de değilim ama insan kendini enayi gibi hissediyor çok saçma fiyatlar o yüzden alternatif deneyerek bulcam gündüzleri.
Ay ay ay çok güzel olmuş. Benim de haftaya hafta sonu gelecek dolapları bir an önce yerleşmek istiyorum.
sagol canm darısı sana o zaman bitince insan kirk kere karşısına geçip oh be diyor
ohh ellerine sagliiiik bian once dolabi gelsinde yerlestireyim artiiik istiyorum bende
başla başla herşey hazırsa
Canım sen tecrübelisin, bizim bebişler yaz bebeği olacak ya, kısa kollu ve şort falan giydirilir mi?
canm mayıs sonu doğan oğluma sadece ilk hafta akşamları serin olduğu için uzun penye tulum giydirmistim. sonra haziranda havalar iyice ısıninca sıcaktan biz bile uyuyamiyorduk bebek hep kısa kollu zibin ve patik çorapla uyudu, gün içinde de öyle dolandık hep ya da kısa şortlu tulum.ama şimdi bizim doğduktan 1-2 ay sonra eylülde yine serinleyecek ona göre 3-6 aylık olanlardan uzun kullanılır bence
ben önce omo sıvı deterjanla yıkadım lekeleri çıkarttım ilave durulama yaptım sonra da dalin bebek deterjanı ile tekrar kısa programda yıkadım. başka türlü bebek deterjanı ile çıkmıyor denedim

Omo ile kaç derecede yıkadın canım ben de internette bi influecerda şunu gördüm yorumları baya iyi bakalım verdim siparişi bunu deneyeceğim bebek deterjanı ve kısa programlarda malesef hiç bişey çıkmıyor bebek giyecek diye kimyasalda kullanamayınca kaldı hep lekeler bakalım inş bu çıkarır bakalım

Eklentiler

• IMG_6836.png
    184,9 KB · Görüntüleme: 37
40 derecede yıkadım önce canm. çıkmazsa leke çıkarıcı da denenebilir ama önce dene normal deterjanla bence belki gerek kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…