2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Hamileler için çalışma saatleri daha erkenmiş sanırım. Ben daha esnek olduğum için araştırmadım ama gün içinde işten erken çıkma hakkın var sanırım dilekçe ile.
Ne yazıkki canım öyle bir durum yok. Süt izni var ama o da doğumdan sonra tabi özel firmalar belki kendi iclerinde düzenleme yapıyorlardir ancak devlette öyle bir durum yok

Ay ben hala hastane çantamı yapmadım yıkamadım bile, zaten hiçbir şey kendim yapamadığım için mecbur eşimi bekliyorum o da çok yoğun çalışıyor böyle olunca her şey aksıyor
Hiç stres yapma canım zaten iki lokma kıyafetleri birkaç makinada bitiyor, ben bir gün yıkadım bir gün utuledim hala cantaya yerleştirmedim ama eksikleri tamamlayıp hurcluyorum. Uzun sürmüyor yani eşin yavaş yavaş halleder

Ne yazıkki canım öyle bir durum yok. Süt izni var ama o da doğumdan sonra tabi özel firmalar belki kendi iclerinde düzenleme yapıyorlardir ancak devlette öyle bir durum yok
Arkadaşım belediyede çalışıyor her gün 15:30 çıkıyorum dedi. Tabi kurumlar arası fark olabilir okullarda vs izin vermezler kesin aslında haklarımız var da kendileri bir şekilde kılıfına uyduruyor. Mesela her ay 1 gün işe gitmeme hakkı varmış hastane kontrolü diye

Ay ben hala hastane çantamı yapmadım yıkamadım bile, zaten hiçbir şey kendim yapamadığım için mecbur eşimi bekliyorum o da çok yoğun çalışıyor böyle olunca her şey aksıyor
Ben de daha yapmadım muhtemelen benim 34-35. haftamda hazır olacak. Geç olacak ama şu an yapamıyorum her şey tepili yıkamam yerleştirmem lazım. Ne aldım ne almadım unuttuklarım bile var bayramdan sonra hedefim oda ve bavul düzeni :)

Öyle mi dersin inşallah hemen biz de hallederiz

Canım bende belediyede çalışıyorum ve ik personeliyim öyle bir kanun yok ama birim amiri insiyatif kullanmış olabilir. Süt izninde doğum izni sonrası 6 ay 3 saat erken çıkma 6 aydan sonra 1,5 saat çıkma hakkı var sadece. Hamilelikte ekstra bir izin hakkı yok ne yazıkki yoksa bende çıkardım her ay değilde şu şekilde memurun hastane ve diğer kamu kurumlarında yer alan işlerini halletmek için gün içinde saatlik yada yarım günlük şekillerde yıllık izin hakkından düşmeden saatlik yada yarım günlük izin verilmesi gerekiyor. Ama arkadaşının birim amiri ve başkanı gerçekten çok insiyatifliymis takdir ettim

Benim de ancak o zamanları bulur vallahi oda zaten bayramdan sonraya kalır ben de

Maşallah haftanla uyumlu bebiş
nazliya gittim merak ediyodum ben onu ta coskun simsire gittigim donem nazli hocayi bi kafama takmistim sende nazli diyince hadi dedim ilk ona sonra doktorumun onerdigine gidiyim dedim ama taaam dusundugum gibi biri cikti nazli hocayla devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…