2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Beni çağırdılar aslında aşı için ben de serklajlı olduğumu ve korktuğumu söyledim.Bir zararı olmaz ama içiniz rahat etmiyorsa sizi tedirgin etmeyelim dediler ısrar etmediler yani.Ben de aşıyı yaptırmayı düşünmüyorum açıkçası.O riski göze alamıyorum

Maşallah bebişe kilosu iyi bence canım direnç olunca bebek hareketleri az mı hissediliyor? Benim iki damarda da direnç var
yok benim detaylıda direnç var demişti sonrasında tuzu tamamen kes dedi özellikle zeytin ve turşu hiç yeme gelişimini kontrol edicez dedi. Son 2 haftadır sanki taş gibi bir yerde toplanıyordu birde bir gün çok hareket ediyordu 2 gün neredeyse hiç etmiyordu. Bugün ultrasonda doktor da az hareket ettiğini fark etti. Kan sulandırıcı vericem birde boş serum dedi hareketleri artarsa kan sulandırıcıya devam etceksin dedi. Direnci azaltır biraz dedi. İlacı ve serumu alınca hareket arttı benim. Direnç gelişimini etkilemediği sürece sorun yok diyorlar genelde de kimi duyduysam direnç var diyor günümüz problemi sanırım

Selam canım bende de hunileşme var. Serklajlıyım zatenn, maalesef bazen çok altlara vuruyor aynı şekilde

Selam canım bende de hunileşme var. Serklajlıyım zatenn, maalesef bazen çok altlara vuruyor aynı şekilde
Bana Serklaj yapmadı. 1.5 cm e düşmüştü kapalı kısım yatış verdi şuan dikiş atarsam bebeğe denk gelebilir dedi yatıyorum bolca iki iç gündür iyiydi. Sendede böyle rahminde hisseder gibi oluyor musun tekmeleme doğacak gibi oluyor sanki karıştırıyor gibi orayı .sonra geçiyor anlık senin kaç haftalık oldu

Benim de detaylıda fark edildi canım iki damarda da var dendi, ama tuzu kes falan demedi coraspin başlattı hareketle ilgili bi sorun olacak da denmedi bana. En son üç hafta önce devlette perinatolojiye bi gittim arada devlete de gidiyorum orda da direnç yok denecek kadar az sorun olmaz dediler, coraspin işe yaradı sanırım

Kızlar dışarı çıkıp gezebiliyor musunuz? Ben çok yoruluyorum hemen eve dönmek istiyorum ya hamişler fıldır fıldır geziyor çevremde sorun bende mi bilmiyorum
Evde daha çok yorulduğum için fırsat bulursam ben de geziyorum. Asansöre bindiğimde tanımadığım teyzeler 9 aylık mı oldun, çok mu aşağıda duruyor gibi şeyler söylüyor. Çevremde de aşağıda diyen çok oldu, Dr a sordum bir problem yok desinler aldırma dedi ara sıra ağrı oluyor tabiki ama yine de çıkıyoruz yürüyoruz. Evde eğil kalk daha fazla yoruyor

İçin nasıl rahat edecekse öyle yap bence de canım, stres yapmamakta çok önemli sonuçta

Çok çok geçmiş olsun sana da canım haklı olarak bebişi riske atmamak için dikiş atmamıştır ben 31. Haftadayım, 21den beri yatıyorum. Resmen bazen altta hissediyorum tekmelerini zaten doktorumda söyledi kafasını dikişlere dayamış yani rahim ağzına bazen devamlı duruyor

Kızlar karnınız büyüdükçe sanki ağrıyor gibi hissediyormuşsunuz? Karın ağrısı değilde büyüyor ve geriliyor gibi tuhaf bi his anlatamadım da

Senin adına çok sevindim az kalmış doğuma benim daha çok var o kadar çok canımı yakıyor ki sürekli doğacak diye endişe ediyorum modum hep düşük . Kontrolüme daha çok var izmirdeyim perinatoloji profuna gidiyorum gerekseydi müdahale ederdi diye avutuyorum kendimi yan dönünce geçiyor gibi ama sanki dimi sancı

İnan o endişe her an hepimizde var, bencede ederdi zaten hafta olarak ilerde o yüzden serklaj çok riskli oluyor. Ben artık sol yatıyorum daha çok bazen de sağ sen düz yattığında mutlaka poponun ve ayağının altına yastık koy benim doktorum hep öyle dedi bana

Gebze de hangi doktora gidiyosunuz ben de gebzedeyim

Bu aşının böyle bi riski oldugunu bilmiyodum madem böyle bi şey var bize nasıl patır patır vurdular inanamıyorum ya ben yan etkilerini çok ağır yaşadığım için ebeye 2.dozu vurulmasa mı dedim o zaman etkisi olmaz ki boşuna 1. Yi vurmuş oluruz dedi. Herkes başka bir şey söylüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…