2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Selam canım ben bunu düşündüm ama dediler ki eğer evinde bir problem yoksa alma bebeğin alerjik olur, sonradan mantikli de geldi acikcasi yani nem kuf vs bir sorun yok evimde cocugu hassaslastirmaya gerek var mi. Istersen bir arastir sen de

Canim ben bunu ilk kez duydum sasirdim su an, bugun ben de asi oldum cunku 27 kusur haftaligim.yurtdisindayim ben Avrupa asisi diyorlar sanirim Turkiyede onu yaptilar. 1 doz boğmaca, 1 doz tetanoz ve 1 doz difteri var içerisinde- boğmaca aşısı diye geçiyor. Senin gibi benim de 9 haftalık düşüğüm olmuştu ilk gebeliğimde kasım gibi. Ama ne Türkiyedeki doktorum ne buradaki doktorum hiç demedi böyle bir şey aşıyla ilgili, şaşkınım şu an. Ama ben bir doz tetanozun hatırlatma aşısı olarak yeterli olduğunu duymuştum.

Canım benim de şimdiye kadar bir şey dememişlerdi. Hatta bu hafta için 2.doz vurulmaya randevu vermişlerdi. Bugün kendileri arayıp böyle söylediler bende çok şaşırdım. Hatta çarşamba günü aşı vurunmaya gidecektim. Şimdi böyle söylenince kararsız kaldım

Ben daha olmadım canım 30 haftaya yakınım oluncada tek doz olacağım

Çok ilginç, asilarin neden boyle etkileri olsunki acaba ? Ki 9 haftalık dusuk cok buyuk bir problem yoksa normal sayiliyor ilk gebelikte. Riskli hamilelik gecirenler hic mi asi olmuyor bu durumda kanama kasilma vs yasayanlar. Icime kurt dustu durduk yere Allah korusun canim ya.. babam doktor ben de bi sorucam simdi bakayim

Kızlar bebeğim ters duruyordu bugün kontrolde doktor dönmüş dedi sizin bebişler dönmeye başladı mı ?
Canim ben bugun gittim de aile hekimiydi gerci hastane randevum carsamba, kisacik bakti. Asagidaydi kafasi sag tarafta. Hareket edebilirmis sanirim 30a kadar dimi ?

Sırt ölçümde değişiklik var canım kap ölçüsünde yok gibi. 80 b alırım olmadı. Teşekkürler

Kızlar aşıyla ilgili ben de forumda böyle şeyler yazanlar gördüm.Ne kadar doğru bilmiyorum ama aşı olan bir sürü kişi var ve bebeğini sağlıklı vaktinde doğuruyor.Belki kişinin bünyesiyle de alakalı bir durum olabilir.Ama ben de aşı yaptirmadim.Aslinda aşı karşıtı değilim ama ilk hamileligimde aşıdan sonra erken doğum oldu.Denk mi geldi bilmiyorum artık.sonrasında bana rahim ağzı yetmezliği var denildi.Bu hamileligimde serklaj oldum ve korkumdan aşı falan olamadım.Böyle bir durum gerçekten var mı yok mu bilmiyorum ama ihtimali bile benim gözümü korkutmaya yetti açıkçası.Cesaret edip aşıyı da yaptıramadım.

Gebze sanayi şehri canım sana gerekebilir ama öyle aman aman bişe alma bence çocuk ona alışmasın, bütçen neye yetiyorsa o yeter bence. Bu işler çünkü artık ticarete dönmüş, aslında hemen hemen hepsi aynı ama ufacık bi değişikliğe bi sürü para istiyorlar

Maşallah bebişe kilosu iyi bence canım direnç olunca bebek hareketleri az mı hissediliyor? Benim iki damarda da direnç var

Canım valla benim de hiçbir bilgim yok hatta çok şaşırdım, dediğin gibi durduk yere içimize kurt düşürüyorlar. Sen bir sor bakalım babana ne diyecek

Aşı ben de olmadım canım, doktorum önermedi benim ama önerseydi de olur muydun bilmiyorum korkardım sanırım belki yanlış ama. Çoğu şeye güvenemiyor insan vurun tıkanıklığım için okyanus suyu almıştım şimdi evde kendim yapıyorum içeriğinden emin olamadığım için ☺

Canım bana da bugün aile hekimliği tek dozun yetebilecegini ikinci dozun erken doğuma sebep olabilecegini söyledi, aşı karşıtı da değildim ama şaşırdım kaldım. İnsanın aklına kurt düşürüyorlar bende cesaret edip ikinciyi olamayacağım sanırım

Canim ben bugun gittim de aile hekimiydi gerci hastane randevum carsamba, kisacik bakti. Asagidaydi kafasi sag tarafta. Hareket edebilirmis sanirim 30a kadar dimi ?
35 e kadar yolu varmış canım dönebilirmiş
Doktorun mu tek doz olmanı söyledi canım? Bende sanırım tek dozda kalcam
evet canım tek doz ve doguma yakın yaptırmamı önerdi
Döndüğünü hissediyor musun peki benim 28 de dönmemişti
canım evet hissettim hareketlerden zaten tahmin etmiştim

Kızlar selam 26+4 teyim erken doğum riskim var rahimde hunileşme varmış doğuma kadar yatacağım . Ama bazen bebek rahmimin tepesinde tekmeleme yapıyor çok acıtıyor aşağıda gibi sizdeyse benzer şeyler varmı sizin bebeğiniz nerede duruyor

Evet bende de bir korku oldu.Ben ilkinde bebeğimi kaybettikten sonra araştırırken tesadüfen böyle yazılar gördüm.Sonra benim de aşıdan sonra olduğunu fark edince korktum.Rahim ağzı yetmezliği denildi ama öyle mi bilmiyoruz tabi.Şimdikinde tedbir amaçlı serklaj oldum ama cok şükür şu anda kısalma ya da açılma falan yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…