2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benim doktor kalp atışı görmeye çalışıyor ama kesede birşey göremiyoruz erken diyor sonra da cuma 5+6 olucam alttan bakacak büyük ihtimal. Göremez ise hiç birşey bilmiyorum 🤷‍♀️ kafamı almak bullak etti
5+6 da bebeği bile nadir görüyorlar kese gözükebiliyor da kalp atışı çok iddialı bir beklenti

Benim doktor kalp atışı görmeye çalışıyor ama kesede birşey göremiyoruz erken diyor sonra da cuma 5+6 olucam alttan bakacak büyük ihtimal. Göremez ise hiç birşey bilmiyorum 🤷‍♀️ kafamı almak bullak etti
Doktorun bu kadar aceleci olması senide tedirgin ediyor tabi o aaa görmedik duymadık bir dahakine demesi kolay önemli olan senin nasıl hissedecegin bunu bilmeli sen bana güven alttansa baksa anca bebeği görebilir belki kalp atışı 6+3 öncesi olmuyor

Doktorun bu kadar aceleci olması senide tedirgin ediyor tabi o aaa görmedik duymadık bir dahakine demesi kolay önemli olan senin nasıl hissedecegin bunu bilmeli sen bana güven alttansa baksa anca bebeği görebilir belki kalp atışı 6+3 öncesi olmuyor
Beni o kadar iyi anladınız ki kaç gündür içim içimi yiyor benim doktor belki görürüm diye bakıyor ben etkileniyorum ve sordum hiç mi birşey görünmüyor yolk kesesi falan yok dedi. Cumayı bekleyelim dedi erken mi dediğim de de erken diyor izne çıkacakmış sonra ki hafta bu hafta görme telaşına düştü gibi sizlerle konuşunca biraz rahatladım.

Bencede özel de ki doktoruma sordum 6+3 6+4 görebiliriz dedi kalp atışını şuan çok çok erken devlette ki neden hem beklenti içerisinde hem de göremeyince erken der ki 🌝
Hem 6 uncu haftadan sonra kalp atışını görebiliriz şimdi erken dedi sonra bakalım dedi sonra cuma alttan bakalım öbür hafta yokum ben dedi. Ben de kendi kendime demekki görünme ihtimali var ama göremiyorsak sorun mu var boş gebelik mi diye iki üç gündür kendimi üzüyorum beni anladığınız için çok teşekkür ederim

Hiç ağrım yok valla canım gayet iyiyim sadece lekelenme gördüm eşim de sağlıkçı benim ona da söyledim ağrı fln var mı dedi yok dedim beklememi soyledi
Doğru söylemiş canım bu gibi durumlarda lekelenmeye ağrının eşlik etmeside önemli.beklemen en doğrusu.insallah geçici bir durumdur

Beni o kadar iyi anladınız ki kaç gündür içim içimi yiyor benim doktor belki görürüm diye bakıyor ben etkileniyorum ve sordum hiç mi birşey görünmüyor yolk kesesi falan yok dedi. Cumayı bekleyelim dedi erken mi dediğim de de erken diyor izne çıkacakmış sonra ki hafta bu hafta görme telaşına düştü gibi sizlerle konuşunca biraz rahatladım.
Hiç canını sıkma daha hiçkimse görmedi ve normal olanda bu sen strese girme sana da bebeğinde yazık. Olmadı doktorunu değiştir sonuçta bu uzun bir süreç simdiden seni memnun etmiyorsa son haftalarında nasıl güveneceksin ki

Kızlar kimi hamiş keseyi 5.haftada görür kimi 6. haftada.6+5 de gören arkadaşım bile var.Bu döllenme durumuna göre değişir.Kalp atışıda öyle tabii.Siz dr unuza ve bebeğinize güvenin❤️🧿

Aynen canım ayni gidiyoruz hiçbir sıkıntım yok ağrı kramp baş dönmesi fln sadece lekelenme oldu bugun doktoruma söyledi yarın bakacağını söyledi yerlesme kanamasi olabilir mi acaba
ben de yok agri kramp vs. Benimkisi yerlesme kanamasi degil bence, zaten hic kan gibi degildi ve cok azicik akinti gibiydi, Ben yerlesme kanamasini 4+1 de gordum, o yuzden bilmiyorum. Ama sen de suan 6 haftaliksan yerlesme kanamasi icin gec degil mi?

Canım daha yeni tuvalete gittiğimde kahverengi lekeler gördüm endişelenmeli miyim sence biseyim yoktu bugün oldu
Dr na danış canım ama yoğun değilse tutunma esnasında olabiliyor kahve lekeler benimde oldu Doktorum böle dedi günlük pedi geçecek kadar değilse vede ağrı yoksa dinlen geçer dedi

ben de yok agri kramp vs. Benimkisi yerlesme kanamasi degil bence, zaten hic kan gibi degildi ve cok azicik akinti gibiydi, Ben yerlesme kanamasini 4+1 de gordum, o yuzden bilmiyorum. Ama sen de suan 6 haftaliksan yerlesme kanamasi icin gec degil mi?
İşte canım 6 haftalık degil bana göre bende pcos var yumurtlama oluyor ama olgunlasmiyordu 3 ekimde adetin 5. Günü doktora gittim vajinal muayene yaptı sonra yumurta olgunlaştıran ilaç verdi 5 gün kullandım 2 gün sonra tekrar gittim 11 ekimde yumurta olgunlasmisti ilişki söyledi gün aşırı ve ben gebe olabilecegimi düşünüp 24 Ekim de kan verdim hastanede negatif çıktı ve 1 kasımda öğrendim gebe olduğumu adetten hesaplıyor ama yanlış hesaplıyor bence bana göre 3-4 hafta arası bisey çünkü 2 hafta fark var arada belki bundan görmemiştir diye düşünüyorum keseyi ve bugünde lekelenme oldu sence yeni degilmi daha

Dr na danış canım ama yoğun değilse tutunma esnasında olabiliyor kahve lekeler benimde oldu Doktorum böle dedi günlük pedi geçecek kadar değilse vede ağrı yoksa dinlen geçer dedi
Valla canım birkaç damla oldu ped koydum pede bulaşmamış bile ağrım fln da yok bende senin gibi düşünüyorum yerlesme olabilir diye yarin gidicem bakalım ne diyecek

X