2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Çok kötüysen ilaca basla canım benim artık öyle bir noktaya gelmişti ki bulantı kusmam gözümü açmaya halim kalmamıştı rengim gitmişti dün ateşim de çıkmıştı bugün ilaç beni baya topladı oturabiliyorum gözüm açık falan mucize gibi kaç gündür tamamen aç geziyodum ne yesem 5 dk sonra çıkarıyodum bugün hiç kusmadım çok mutluyum ya
Beni ilac bile kurtarmiyo prliam kullaniyom gunde iki defa ona ragmen bugun 5 kere kustum cok kotu ya

Kızlar normalde özele gidiyorum iki hafta sonra çağırdı doktorum.Merak ediyorum devlete gitsem doktor gecen hafta gittiğimi görür mü?

Benim şöyle bir sıkıntım var. 4er gün aralıklarla proluton iğne yapıldı en sonuncusu cuma günü yapıldı. Bunun haricinde oksapar kullanıyorum ve Tsh ım düşük çıktı. Bu son 1 hafta içinde beslenmemi değiştirmeme rağmen yaklaşık olarak 2.5-3 kilo aldım. Aşırı derecede kaşıntım var. Başlarda kaşıntı vücudun her yerindeydi. Özellikle bir kaç gündür basen ve bel kaşıntısı olmaya başladı. Dün kaşıntıyla birlikte yanma da olunca aynaya bakınca basenlerimde çatlaklar oluştuğunu fark ettim. Kaşınan her yere krem ve vazelin sürdüm. O biraz kaşıntıyı hafifletti. Ama gece uykumdan uyanıp kaşındım 2-3 kez. yarın doktor randevum var ona sorcam bakalım nedenini.
Proluton iğne ben de çok vuruldum. İğnenin vurulduğu yerler özellikle çok kaşıntı yaptı.

Yok devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorum bu sefer.Keseleri gördüm ama daha bebekleri göremedim içinde merak ediyorum
Ben devlete gidiyorum cnm doktorum güzel ilgilendide bir git bak sende beyenirsen gidersin sende

Boğazım bugün cidden fena. Acaba ne yapsam bilmiyorum ne tanflex fisfis kullanabilirim ne de başka bisey. Hastalıktan değil çıkarmaktan tahriş oldu.

Önerisi olan var mı ya konuşurken bile zorlanıyorum
Zeytin yağı veya tereyağlı pekmez ısıtıp yiyebilirsin canım yumuşatır biraz veya ballı süt içebilirsin ılık süt de yumuşatır

Kızlar normalde özele gidiyorum iki hafta sonra çağırdı doktorum.Merak ediyorum devlete gitsem doktor gecen hafta gittiğimi görür mü?
ben gormez diye dusunuyorum
bende iki hafta once ozele gittim kontrole 1 ay sonra gitcem ama yarina devlet randevum var

Canım dediğim gibi ben hiç gerek duymadım ilk üç ay zaten karın büyümediği için istersen daha sonra başla acaba diye düşünemezsin hem yinede sen bilirsin benim derim gayet yumuşak ve esnemeye yatkın benn bu gebeliğimdede kullanmayı düşünmüyorum çünkü zaten çatlağım falan olmuyo karnım oğlumda çok fazla büyümenişti bunda nasıl olur bilmiyorum
Yaaa ben 11. Haftama gircem 1-2 güne ama ilk gebeliğim normalde öyle göbekli birisi de değilim fiziğim düzgün ama bu aralar öyle bi karnım çıktı ki 😂 şaşıp kaldım tartılıyorum kilo aldım mı diye yok kilo da almamışım. Çok erken değil mi

Evet o gun gününde olması da önemli
İlk doktora gittiğimde bana sıra gelmeden ameliyata gitti sezaryana geçti anestezi doktoruymus birde saat üç oldu gelmedi dörtte geldi saat sekize kadar hastalarına baktı hiç birini evine yoklaması hepinize bakicam dedi gayette güzel baktı sonra başka doktora aldım geç bakıyor die buda gayet iyi ilgilendi güler yuzluydu doktorum

X