2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Down sendromunu falanda baz alıyormuş galiba.Kadından gelen geni araştırıyor gibi anlattı bana.Devlet belli bi yaşı geçmiş gebeye önermemizi istiyor dedi.
Hastanede sıra beklerken kadının biri vardı 38 yaşındaymış down senderomluymu bebeği çok korkuyor du kadın 😔😔😔

Ya sorma odadan çıktım zaten bana yaşlı demesine mi yanayım bu testin parasına mı yanayım bilemedim 🤷‍♀️ nevrim döndü zaten bir sürü bilgi birikti kafamda.
Yaşlı ne alaka şimdi kaç yaşında kadınlar gebe kalıyor inat degilmi son doğumumu 45 yaşında yapacam 🤣🤣🤣

İkili testlerde Down sendromu saptama olasılığı %70-80 civarında. Anne kanından yapılan Fetal DNA testinde %99.9. Ayrıca Trizomi 18 ve Trizomi 13 gibi genetik hastalıkları da %96 gibi bir netlikle belirliyor. Alınan kan yurt dışına gönderiliyor ve 10 gün sonra sonuçlar geliyor. Ayrıca cinsiyeti de öğrenmiş oluyorsunuz. 300-400 dolar civarında sanırım fiyatlar. Bunu yaptırınca ikili teste de gerek kalmıyor.

İkili testlerde Down sendromu saptama olasılığı %70-80 civarında. Anne kanından yapılan Fetal DNA testinde %99.9. Ayrıca Trizomi 18 ve Trizomi 13 gibi genetik hastalıkları da %96 gibi bir netlikle belirliyor. Alınan kan yurt dışına gönderiliyor ve 10 gün sonra sonuçlar geliyor. Ayrıca cinsiyeti de öğrenmiş oluyorsunuz. 300-400 dolar civarında sanırım fiyatlar. Bunu yaptırınca ikili teste de gerek kalmıyor.
Ben ilk defa duydum şuan yanlış anlamayın beni

O zmn down sendromunda hata oranı çok az bu testin. Ama pahalıymış bayağı. Peki kaçıncı haftada yapılıyor

Benim merak ettiğim şey şu: Allah korusun diyelim ki bebeğimizde öyle bir sorun olacağı yönünde çıktı test. Ne yapacaksınız? Hamileliğiniz boyunca bunu düşünüp daha fazla stres ve üzüntü yaşayacaksınız büyük ihtimalle. Değer mi? Ben hiç yaptırmak istemiyorum aslında.

Benim merak ettiğim şey şu: Allah korusun diyelim ki bebeğimizde öyle bir sorun olacağı yönünde çıktı test. Ne yapacaksınız? Hamileliğiniz boyunca bunu düşünüp daha fazla stres ve üzüntü yaşayacaksınız büyük ihtimalle. Değer mi? Ben hiç yaptırmak istemiyorum aslında.
Bende yaptırmam o benim canım sonuçta hastada olsa bakarım asla ayırmam onu kardeşlerinden

Kızlar bulantılar beni mahvetti en son doktora su bile içemiyorum diyince ilaç verdi ve prilamlı günler bana da başladı. Ama şimdi de midem yanıyor. Buna da bir ilaç içmek istemiyorum sabrediyorum. Sizler napıyorsunuz? Yarın randevum var acaba ikili tarama ister mi doktor yoksa daha erken mi? Aramızda yaptıran oldu mu?
11. Hafta ile 14. Hafta arası galiba yapılıyormuş benim haftaya randevum var 11. Haftaya girmiş olacağım bakalım isteyecek mi bilgilendiririm.

X