2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar selam gunde kac ogun yediriyorsunuz
Sabah kalkis : meyve ve domates
Uyku sonrasu ogle : 1 yumurta+ az ekmek ici
İkindi :yogurt + meyve
Aksam: şehriyeli corba

Kizlar selam ornek bir gun yazdim 4 ogun sizce yeterli mi ?
Kendi yemeklerinizden veriyo musun?
Öğün saymayı bıraktım açıkcası ama genel olarak sabah omlet zeytin peynir yatmaya yakın kefir ve muz ( sabah çok aç oluyo ) öğlen mücver yoğurt ikindi meyve akşam da evde yemek piştiyse dün kavurma pilav yoğurt yedi mesela. Aralarda acıkırsa yine atıştırmalık bişeyler veriyorum. 800-1000ml arasıda sıvı alıyo. Her gün aynı mı değil tabi bazı gün çok yiyo bazı gün çok az kendi ayarlıyor açıkcası zorlamıyorum.

Geçmiş olsun neden cekilcek
Çocuk doktoru çocuk nöroloji ye yönlendirdi baş çevresi beğenmedi çocuk nöroloji normal dedi hatta başı küçük bile 45 cmdi ölçtü
Normal çocuk doktoru 47 olcmuştu
Bide oğlum yurudugunde beri çok düşüyor normal yolda bile sersemlesip düşüyor onun için emar istedi baş çevresi içinde takip edilcek haftaya eeg de çekilecek bakalım inşallah temiz cikar

Bide kizlar emardan çıkınca oğlumun burnu kanadi bu sabahta burnu kanadi acaba emar yüzündenmi?
Yada ilacın yan etkisi Burun kanaması devam ederse goturcem tekrar doktora

her gün yeni yemek yapmıyorum çünkü eşim mesaisi dolayısıyka akşam yemeği yapmıyoruz o yüzden de çok çeşitli olmuyor ama mesela bugün tavuk çorbası yaptım son öğün şehriyeli tavul çorbası içine de ekmek attım biraz

Kızlar ben hala kızıma süt vermedim ama her gün yoğurt veriyorum bir sıkıntı olmaz dimi ? Sindirm problemimiz hala var bizim ağır gelebilie diye düşünüyorum

Anladım canım besleyiciliğini arttır o zaman dediğin gibi tavuk suyu et suyu ilik falan

Kızlar ben hala kızıma süt vermedim ama her gün yoğurt veriyorum bir sıkıntı olmaz dimi ? Sindirm problemimiz hala var bizim ağır gelebilie diye düşünüyorum
Ben 3 gün kuralıyla 12 aylık olunca başladım süte. Sütle yoğurt arasında çok fark yok hatt yoğurt biraz daha iyi. Süt daha pratik geliyo bana o yüzden başlattım. Yoğurdu kaşık kaşık yedirene kadar sütü biberonla hooop içiriyorum.

Ben 7-8 aylık olduğundan beri evde pişirdigimiz yemeklerden veriyorum. Sonuçta onun da damak tadı oluşuyo. Ona özel çok yemek yapmıyorum. Bi de küçük porsiyonlarda yemekleri buzluga atıyorum evde yemek olmadığında kolay oluyo. Kuru fasülye attım mesela pilav attım. Ama hiçbir şey olmasa yoğurt, peynir, ekmek onları yediriyorum. Çok sıvı vermiyorum. Çünkü çok sıvı yumuşak beslenen bebekler ilerde çiğnemekte zorlanıyo gibi geliyor bana.

Kizlar bu oyun gruplarina goturen var mi nasil oluyor 12/18 aya goturmek gerekir mi ? Ucretli mi yoksa belediyenin de oluyor mu ? Bir de biz de mi giriyoruz yoksa ogretmen ve cocuklar mi oluyor ?
Ben araştırdım baya canım ama belediyenin bulamadım. Özellerin de ücreti seans başına 400 500 civarı diyebilirim. Bir yeri beğendim ama bir türlü gidip bakmak kısmet olmadı. Bebekler annelerle birlikte oluyor, etkinlik olarak oradaki öğretmenler bizi yönlendiriyor anladığım kadarıyla. Çoğu yer 18 Aydan başlıyor 14 aylık kabul eden yer sayısı az. Bazı yerler 18 altı verimli olmaz o yüzden kabul etmiyoruz diyor ben de acele etmiyorum o yüzden

Kizlar selam gunde kac ogun yediriyorsunuz
Sabah kalkis : meyve ve domates
Uyku sonrasu ogle : 1 yumurta+ az ekmek ici
İkindi :yogurt + meyve
Aksam: şehriyeli corba

Kizlar selam ornek bir gun yazdim 4 ogun sizce yeterli mi ?
Ben sabah yumurta peynir zeytin ekmek biber domates falan klasik Kahvaltı yaptırıyorum
Uyku öncesi mama
Öğle yoğurt meyve
Uyku öncesi mama veya süt
Akşam evdeki yemek neyse onu yiyo yoksa çorba yapıyorum
Uyumaya bi saat falan kala da muhallebi yiyo uyurken yine mama yiyo

Kizlar bu oyun gruplarina goturen var mi nasil oluyor 12/18 aya goturmek gerekir mi ? Ucretli mi yoksa belediyenin de oluyor mu ? Bir de biz de mi giriyoruz yoksa ogretmen ve cocuklar mi oluyor ?
Benim bebeğim 24 haziran doğumlu. Oyun grubuna epeydir götürüyorum. Burada 8 aydan itibaren kabul ediyorlar. Saatlik ücreti 430 tl.
Anne bebek oyun grubu yapılıyor öğretmen eşliğinde ama bebeklerin çok umrunda olmuyor
Etraftaki oyuncaklarla oynuyorlar genelde.
Anneler de giriyor yanlarına.

Eğer çevrenizde bebek ve çocuk varsa götürmenize hiç gerek yok.

Bizim çevremizde hiç bebek çocuk yok, benzer yaşlarda çocuk görsün diye götürüyorum ben.
Belediyelerin çocuk grupları 3 yaştan itibaren alıyor ama ücretli mi bilmiyorum.

İnşallah peki bıngıldagi kapandı mı bizim hala açık

Kizlar sizin bebişlerin baş cevresi kaç yada 1 yaşında baş ölçüleri kaçtı?
Geçmiş olsun öncelikle. Benim oğlumunda bas cevresi kucuk ama buyumeye devam ediyor. İki gun once gittik doktora ama sormadim hic kac olmuş diye. Ama küçük yani kafa anlasilir duzeyde. Kucuk suratlim benim diye seviyorum hep Hatta anne karninda da ayrintili ultrosandan beri hep geride cikardi kafasi haftasina göre. İki farkli doktor da kafa küçük ama sizin de kafalarıniz küçük genetik olabilir demisti sonra ustune hic dusunmedim ben acikcasi ama sen yazinca bi acaba diye düşündüm bende simdi. Bizim ki yürümüyor daha o yuzden bi denge kaybi var mi yok mu bilemiyorum tabi.
Umarim sizde bi sorun cikmaz

Tabi genetik etkiliyor ama benim anlamadığım bı doktor büyük diyor diğer doktor küçük diyor kime inanacagimi şaşırdım gelişim olarak iyi
Oğlum 9 aylıkken adım attı 10 da yürüdü şuan bile bazen düz yolda bile dengesi bozuluyor

Yakindir yürür bence
Tek başına bı iki adım atabiliyor mu?

Belki ortopedik bi sorunu vardır ya da görme ile ilgili sorunu vardır. Kafa küçüklüğü bence tek bi şeyle belli edecek bi şey değil bi çok şeyi zor yapıyo olması gerekirdi diye düşünüyorum doktorlar hemşireler bu olcumleri hızlı özensiz bi şekilde yapıp geçebiliyorlar yoğunluktan

Yani bende öyle düşünüyorum sonuçlar normal gelecek inanıyorum
Bende içimde kalmasın gotircem onların vardır bı bildigi emari eegsini cektircem sonuçlara göre kesinlesir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…