2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben hopfrög aldım n11den baya indirimli oldu. İyi midir kötü müdür bilmiyorum ama seviyo bizimki. Ayak ölçüsü doğru alınmamış olabilir mi? Ya da ayağı büyümüştür belki
Ayağı büyümüş doğduğundan beri büyük ayaklıdı zaten 🤣 yine viccodan mı alsam yoksa addidas nike mı alsam bilemedim

Ben 2 yumurtanın içine 2 tatlı kaşığı keçiboynuzu unu koyup öyle yapıyorum. Birazda da süt koyuyorum tabi içine. Keçiboynuzu unu yumurtanın tadını bastırıyor ve hafif tatlımsı bir tat veriyor. Böyle her gün 2 yumurta yedirmiş oluyorum
Ben de keçiboynuzlu tahin pekmez ekliyorum kokusunu almasın diye ama onu da yediremiyorum.Hiç boş vermedim bu zamana kadar şeftali eziyorum bazen yulaf unuyla beraber yapıyorum yumurtayı yediremedim.

Emzirmeyi tamamen bıraktığım şu sürede sabah kahvaltılarında yumurtayı azda olsa yemeye başladı şükür peyniri yine tek yemiyor ama yumurtaya ekliyorum.Onu da bolca çırpıp sahanda.

Kıza size bir şey sorcam bebeğim 14 aylık doğduğundan bu yana hep kalabalıkla büyüdü yani sadece evde bizimle değildi ama baska bir çocukla bir araya geldiğinde daha pasif oluyor mesela diğer çocuk vurmaya çalışınca eliyle yüzünü kapatıp korktum diyor. Yada mesela bazı şeylerden özellikle büyük nesnelerdende çok korkuyor bunuda belirtiyor korktum diyerek bana sarılıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum çok canım sıkılıyor. Sizin bebeklerinizde var mı böyle bir durum?

Ben de keçiboynuzlu tahin pekmez ekliyorum kokusunu almasın diye ama onu da yediremiyorum.Hiç boş vermedim bu zamana kadar şeftali eziyorum bazen yulaf unuyla beraber yapıyorum yumurtayı yediremedim.

Emzirmeyi tamamen bıraktığım şu sürede sabah kahvaltılarında yumurtayı azda olsa yemeye başladı şükür peyniri yine tek yemiyor ama yumurtaya ekliyorum.Onu da bolca çırpıp sahanda.
Benimki de peynirli yumurta yemiyor. Pekmezin ısıyla teması iyi değilmiş diye duymuştum biryerlerden ama emin değilim bi araştırmak lazım. Ben pekmez koymuyorum. Tatlandırması için hurma tozu atıyorum içine. Keçiboynuzu Unu ve hurma tozuyla güzel oluyor. Hatta hurma püresi ile kek gibi oluyor. Pekmezi meyve pürelerinde kullanıyorum.

Kıza size bir şey sorcam bebeğim 14 aylık doğduğundan bu yana hep kalabalıkla büyüdü yani sadece evde bizimle değildi ama baska bir çocukla bir araya geldiğinde daha pasif oluyor mesela diğer çocuk vurmaya çalışınca eliyle yüzünü kapatıp korktum diyor. Yada mesela bazı şeylerden özellikle büyük nesnelerdende çok korkuyor bunuda belirtiyor korktum diyerek bana sarılıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum çok canım sıkılıyor. Sizin bebeklerinizde var mı böyle bir durum?
Benim oğlumunda bazı korktuğu şeyler oluyor bu aylarda normal geçici şeyler. 14 aylık korktum diyebiliyorsa bence buna sevinmelisin :) bizim kelimeler henüz gel=deh git=dit gibi kısa kısa:)

Sağlıklı tatlı tariflerinin vazgeçilmezi pekmezi, yaptığınız tatlının içine koyup fırında pişirmeniz zararlı olabilir.

Yapılan çalışmalara göre, özellikle yüksek şeker içeriğine sahip pekmez ve bal gibi gıdaların yüksek sıcaklık görmesi sonucu ortaya kanserojen bir madde çıkıyor.

Yaa kış bebeleri tatildi oydu buydu denk gelmiyoda bence sıkıntı olmaz doğum açısından inşallah 🙏🏻 aynen gidiyodum ama hem uzak hemde hastane+doktor normal doğuma 100bin istiyo. Bütün işi ben yapıcam ebe yapıcak bide 😀 eve yakın özel hastane buldum 20bin normal doğum temizde bi yer odaları falan doktoruda sevdim zaten soracağım pek bişey yok artık bebemi görüp geliyorum genelde öyle sabitledik şimdilik bi aksilik olmazsa
Sağlıkla gelsin minik kuş. Oh süpermiş 20 bin, İstanbul’da mı acaba? Hangi hastane çok merak ettim 🥹🥹

Benim oğlumunda bazı korktuğu şeyler oluyor bu aylarda normal geçici şeyler. 14 aylık korktum diyebiliyorsa bence buna sevinmelisin :) bizim kelimeler henüz gel=deh git=dit gibi kısa kısa:)
Ya ilk dediğinde çok seviniyordum kendini ifade ediyor diye ama şimdi çok fazla şeye korktum diyip bana sarılmaya başlayıncada bir yandan üzüldüm. Her korktum dediğinde kalbim aciyor 🥹 mesela geçenlerde kucsgimdaydi birden çokta kopek vardı etrafımızda hav hav diyerek sevinmeye başladı kopeklerin yanına gitmek istedi bende ayy inme kucağımdan ben çok korktum falan dedim bu arada gerçekten korkmuştum. Suan kitaplarında kopek görseli görünce korktum demeye başladı. Durduk yere fobi oldu. Kendime o kadar kızdım ki..

Kızlar bebeklerinizin ayak ölçüsü nedir? Biz14 aylık 12.7cm.
24 aylık ve 36 aylıkken ayak ölçüleri kaç cm olacak acaba ona göre eşime Amerika'dan ayakkabı siparişi vercem ama öçüden emin olamıyorum. Birkaç siteden araştırdım ama farklı ölçüler var :KK43:

Benimki de peynirli yumurta yemiyor. Pekmezin ısıyla teması iyi değilmiş diye duymuştum biryerlerden ama emin değilim bi araştırmak lazım. Ben pekmez koymuyorum. Tatlandırması için hurma tozu atıyorum içine. Keçiboynuzu Unu ve hurma tozuyla güzel oluyor. Hatta hurma püresi ile kek gibi oluyor. Pekmezi meyve pürelerinde kullanıyorum.
Meyveyi püre olarak yemiyor uzun zamandır,tükürüyor.Şeftaliyi,armutu,üzümü,karpuzu dilim yapıp veriyorum.Eskisi gibi karışık şeyler yemek istemiyor.
Hurma tozu,keçiboynuzu unu denemek lazım.

Kızlar bebeklerinizin ayak ölçüsü nedir? Biz14 aylık 12.7cm.
24 aylık ve 36 aylıkken ayak ölçüleri kaç cm olacak acaba ona göre eşime Amerika'dan ayakkabı siparişi vercem ama öçüden emin olamıyorum. Birkaç siteden araştırdım ama farklı ölçüler var :KK43:
Bizim de 14 aylık ama 11,5 cm. Benim ayağım 35,5 bana çekmiş sanırım. Değişken bu ayak numaraları ya, ablamın ikizlerinin bile aralarında 2 numara fark var 😁 ben olsam büyük olma ihtimali olanı alırdım, küçük olma ihtimali olan yerine. 24 aylık niyetiyle aldığımı 36 aylıkken de giyse olur gibi 💁🏼‍♀️

Bizim de 14 aylık ama 11,5 cm. Benim ayağım 35,5 bana çekmiş sanırım. Değişken bu ayak numaraları ya, ablamın ikizlerinin bile aralarında 2 numara fark var 😁 ben olsam büyük olma ihtimali olanı alırdım, küçük olma ihtimali olan yerine. 24 aylık niyetiyle aldığımı 36 aylıkken de giyse olur gibi 💁🏼‍♀️
Evet sanırım büyük büyük almalıyım. Ben yaza veya kışa denk gelecek şekilde numaraları ayarlayıp almak istiyordum ama pek mümkün olamayacak sanırım. Yazlık ve kışlık olarak değilde dört mevsim ayakkabısı almak daha mantıklı gibi :KK16:

Kizlar bu oyun gruplarina goturen var mi nasil oluyor 12/18 aya goturmek gerekir mi ? Ucretli mi yoksa belediyenin de oluyor mu ? Bir de biz de mi giriyoruz yoksa ogretmen ve cocuklar mi oluyor ?

Merhaba, benim bebegimde 2820 dogdu ve hala 9 kilo olamadi bile. Ya da bu ay yeni yeni 9 olmuştur. Doktor takibinde ve persentil olarak düşüş yok, sınıra yakın sadece. Emdiği için yemek yemiyor kilo almıyor diye düşünüyordum bende ama doktorumuz emzirmeye devam dedi hatta bi aksilik olmazsa 3 yaşına kadar emzirme taraftarı. Doktorlar bile kendi aralarında faklılaşıyorken her detayi kafaya takan biz anneler ne yapalim ya cidden. Ben senin yerinde olsam emzirmeye devam ederdim bırakmazdım. Yemeklerine yuksek kalorili seyler ekle. Mesela sabah bol tereyagli peynirli omlet yaptim onu yedi. Ha cok istahli hapur hupur yiyen bi bebek değil benimkide ama yetiyor demek ki yedikleri. Senin doktor benim oğlani görse ne derdi acaba 😁😁
Kac ogun yediriyorsunuz gunde

Kizlar selam gunde kac ogun yediriyorsunuz
Sabah kalkis : meyve ve domates
Uyku sonrasu ogle : 1 yumurta+ az ekmek ici
İkindi :yogurt + meyve
Aksam: şehriyeli corba

Kizlar selam ornek bir gun yazdim 4 ogun sizce yeterli mi ?

Kizlar selam gunde kac ogun yediriyorsunuz
Sabah kalkis : meyve ve domates
Uyku sonrasu ogle : 1 yumurta+ az ekmek ici
İkindi :yogurt + meyve
Aksam: şehriyeli corba

Kizlar selam ornek bir gun yazdim 4 ogun sizce yeterli mi ?
Hastalık durumları vs hariç genelde
Sabah yumurta ve ekmek
Uyku öncesi süt ve meyve
Uyanınca yemek yanına ekmek yoğurt vs
Akşam yine aynı şekilde yemek
Uykudan önce süt ve meyve

Tabi bunların hepsini her zaman yiyemiyo ben genelde bu saatlerde bunları teklif ediyorum neyden ne kadar yerse

X