2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar bebişlerinizde gündüz uykusunu teke düşürmeye çalışan var mı bizimki sanırım tek uyku istiyor 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben besikte saklıyorum erken kalkarsa 3 defa yatırıyorum ama sabah saat 9 uyanırsa 2 defa uyutuyorum aksamda 10 bucuk 11 buçuk arası uyutmaya çalışıyorum

Annneeelerrr merhaba 🫶🏻 bebişlerin dogum gunu icin neler yapıyorsunuz? Şekersiz pasta yapan deneyen memnun kalan oldu mu? Süslemelerde neler kullandınız ya da düşünüyorsunuz? Birbirimize fikir verelim 🌸
Yaklaşık 70 kişilik bir organizasyon yaptık biz. Pastamızı şeker hamurundan yaptırdık. Ekstrada 7-8 çeşit pasta börek türevi şeyler yaptık. 🌸

Biz dün kutladık doğum günümüzü ben eşim ve çocuklar bayrama denk geldigi için fazla biseyler yapmadım pastayı sadece resimli yaptık öyle:)))))
Pheebs Pheebs benle sen aynı gün doğum yaptık sen ne yaptın kutlacakmisin?
Evet canım bizde dün kutladık kendi aramızda. Ben pastacıyım bide annem burda e tek çocuk olunca hazırlanmaya fırsat oldu orta çaplı bi kutlama yaptık 🙏🏻

Annneeelerrr merhaba 🫶🏻 bebişlerin dogum gunu icin neler yapıyorsunuz? Şekersiz pasta yapan deneyen memnun kalan oldu mu? Süslemelerde neler kullandınız ya da düşünüyorsunuz? Birbirimize fikir verelim 🌸
Ben oğluma smash cake yaptım. Hurma muz yumurta kefir kakao kabartma tozu un ile kek. Elma özü ve labneyle krema yaptım arasınada çilek koydum elleriyle yedi. 👏🏻

Kizlar ya bugün öğleden sonra oğlum sürekli kusuyor bu 10 kez kusmasi tabi hemen acile gittik kan tahlili iyi dedi serum vercekti ama o seruma koyan ilaç bitmiş ezcanede de yok
Mecbur şurup verdi kusmasi devam ederse sabah getir acile ilaç gelebilir dedi

Ben oğluma smash cake yaptım. Hurma muz yumurta kefir kakao kabartma tozu un ile kek. Elma özü ve labneyle krema yaptım arasınada çilek koydum elleriyle yedi. 👏🏻
Aay ne guzel, bende yapmAk istiyorum oncesinde kendim bi deneyeyim bakalim teşekkürler 🫶🏻
Yaklaşık 70 kişilik bir organizasyon yaptık biz. Pastamızı şeker hamurundan yaptırdık. Ekstrada 7-8 çeşit pasta börek türevi şeyler yaptık. 🌸
mini bir düğün olmuş 😁 organizasyon bize fazla gelir ya tas catlasin 20 kisi oluruz evde. Ama daha kalabalik olsaydik bende isterdim organizasyon. İcinize sindiyse ne mutlu size 🫶🏻
Kizlar ya bugün öğleden sonra oğlum sürekli kusuyor bu 10 kez kusmasi tabi hemen acile gittik kan tahlili iyi dedi serum vercekti ama o seruma koyan ilaç bitmiş ezcanede de yok
Mecbur şurup verdi kusmasi devam ederse sabah getir acile ilaç gelebilir dedi
Benim yeğenimde o sekilde surekli kusuyor beta pozitifmiş 10 yaşında. Salgin var sanirim. Bi kac bebekli arkadasimdan da duydum kusma salgini var diye. Cok gecmis olsun 🙏🏻

İlk 3 gün saat başı uyandı 🫤 şimdi 2 defa kalkıyo su içmek için baya sıcak malum. İnan bende şok oldum annem bende hazır o burdayken oyalamak daha kolay olur dedim gündüz hiç meme vermedim bi tek akşam uykusuna yatırırken verdim. Gece saat başı kalktı su içirdim pişpişledim uyuttum memesiz. İkinci günde gündüz vermedim gecede vermedim uyutmak için yine aynı biberonla su verdim. Bugün 5.gün gündüz hiç alakası yok yine gecede suya uyanıyo o kadar. Ama kendi bırakmak istedi sütümde azalmıştı zaten. Şimdi uyuturken elini daldırıp dokunuyo sadece memeyle ilişiğini kesti kendi 😀
Çok şükür sancısız geçmiş tebrik ederim. Sen gece beslenmesini de kestin o zaman ben gece mama veriyorum bakalım nasıl olacak nasıl keseceğiz direkt su mu teklif etsem uyandığında çünkü artık yaşı geldi yani gece beslenmesi iyi değil sırf alışkanlıktan kalkıyor muhtemelen

Ben organizasyonla anlaştım 20 kişi oluruz heralde güzel küçük bir şey olacak maket pastası var ben normal düz bi pasta yaptıracağım artık bebeğime de ayrı bi şekersiz kek yaparım kendim o da yesin yavrum 😂

Çok şükür sancısız geçmiş tebrik ederim. Sen gece beslenmesini de kestin o zaman ben gece mama veriyorum bakalım nasıl olacak nasıl keseceğiz direkt su mu teklif etsem uyandığında çünkü artık yaşı geldi yani gece beslenmesi iyi değil sırf alışkanlıktan kalkıyor muhtemelen
Çok şükür yaa benimle alakalı değil tabi çocuk isteyince oluyo bi tık daha anladığım kadarıyla 🤷🏻 ben uyandıkça biberonla su verdim biraz itiraz etti ama uyudu geri sadece çok sık kalktı. Tabi fiş çürüğü gastrit falan bunlara sebebiyet veriyo. Şuan için hiç bişey yok sadece gün içinde yediği yemek ana gıdası. Doktorumuz 12.ay değilde 13.ay kontrole gelin sadece gıdayla kilo alımına gelişimine kan değerlerine bakalım ona göre ya böyle devam deriz yada devam sütü başlarız dedi. Yani netleşmesi için 1 ayımız var bakalım.

uyku eğitimi konusu beni bitirdi. Her seferinde bu sefer tamam olacak diyorum ama Allah aşkına benim kızım bi değişik sanırım yatağa koyduğumda kendi kendine oyun oynuyor, dikiliyor, yatağın etrafında sıralıyor ama asla yatmıyor 🤦‍♀️ mayıştığı zaman bırakıyorum ya çok ağlıyor ya da işte dediğim gibi sanki uykusuzluktan ölen o değilmiş gibi takılıyor 😂
Bu tam olarak benim oğluş 🤣

Aay ne guzel, bende yapmAk istiyorum oncesinde kendim bi deneyeyim bakalim teşekkürler 🫶🏻

mini bir düğün olmuş 😁 organizasyon bize fazla gelir ya tas catlasin 20 kisi oluruz evde. Ama daha kalabalik olsaydik bende isterdim organizasyon. İcinize sindiyse ne mutlu size 🫶🏻

Benim yeğenimde o sekilde surekli kusuyor beta pozitifmiş 10 yaşında. Salgin var sanirim. Bi kac bebekli arkadasimdan da duydum kusma salgini var diye. Cok gecmis olsun 🙏🏻
Teşekkürler canım
Bizim ilk gün baya kustu ikinci gün kusmasi durdu ishali başladı şuan iyi ama
Yegeninizede geçmiş olsun

Bende sadece kızım yeşim diye böyle şekersiz birşey istiyordum. Sağolasin 🙂
🙏🏻♥️ Rica ederiiim süslemek istersen eğer kremayı dolapta ve bir süre buzlukta bekletirsen yoğunlaşıyor ama yemeden hemen önce süslemen gerekir. Masamız doluydu o yüzden pek süslemedim ben

Eklentiler

• Screenshot_2024-06-22-12-09-39-072_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-06-22-12-09-39-072_com.miui.gallery.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2024-06-22-12-10-02-807_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-06-22-12-10-02-807_com.miui.gallery.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 51
X