2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canim ben varim gecen düştüğümde 3.5tu kadın dogum doktorum tiroid ilaci kullanmami önerdi dahiliye ilaç basladi. Simdi hamile oldugumu ogrenince önce dahiliyeye gittim zaten ilacim da bitmişti 2 olmasına rağmen gebelikte yukseliyo diye tekrar ayni ilacıma devam etti. Kadin dogum doktorlari 2.5 un altinda tutmak istiyor tsh ı.
O zaman mecbur gitmeliyim sanırım 🙄 ben doktorumdan kaynaklı diye düşündüm ilaca öncelik verir bazı doktorlar 🤦🏻‍♀️ hamileyken troid ilacı kullanmak istemedim açıkçası ama demek ki kullanılması gerekiyormuş 🤦🏻‍♀️ çok teşekkür ederim canım 🤍

O zaman mecbur gitmeliyim sanırım 🙄 ben doktorumdan kaynaklı diye düşündüm ilaca öncelik verir bazı doktorlar 🤦🏻‍♀️ hamileyken troid ilacı kullanmak istemedim açıkçası ama demek ki kullanılması gerekiyormuş 🤦🏻‍♀️ çok teşekkür ederim canım 🤍
Zarari yok canim aksinr yüksek tsh bebegin gelisimini engelliyor. Eutrox 50 kullanıyorum mesela ben.

Bende cevap versin haber ederim ama eminim ilaç kullandığına ve 3 üstü çıktığına yinede tam onaylasın tabi boşuna yalan yanlış kullandı demiş olmayayım önemli konu çünkü 🙈

Kızlar gebelik için gittiğimde rutin kan tahlilinde TSH 0.27-4.2 aralığında olması gereken değer bende 3.17 çıktı. Kadın Doğum doktorum dahiliyeye görünmemi, ve troid ilacı kullanmamı söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mı veya troid ilacı kullanan ? En yüksek değeri aşmamış sonuçta yine de hamile hamile troid ilacı kullanılır mı 🙄🤦🏻‍♀️
Ben kullanıyorum canım gebelikte yüksek çıktı aha içtim şimdş7😂

Cevap verdi belki gebelik sonuna kadar bile kullanabilirim hala kullanıyorum her ay da kan veriyorum dedi canım

Benim normalde tiroid sorunum yoktu, ilk kan tahlilimde 3,40 çıktı. Sağlık ocağı doktoru 25 mg başla dedi. Ben endokrine gittim orada tekrar kan aldılar, 4,20 çıktı. 50 mg başladık levotiron

Benim normalde tiroid sorunum yoktu, ilk kan tahlilimde 3,40 çıktı. Sağlık ocağı doktoru 25 mg başla dedi. Ben endokrine gittim orada tekrar kan aldılar, 4,20 çıktı. 50 mg başladık levotiron
Benimde 4,99 çıkmıştı geçen hafta ama kimse bana ilaç kullan falan demedi acaba atladılar mı gidip sorsam mı tekrar 15 hazirana kadar gelmene gerek yok dedi geçen hafta doktor çünkü

Canim korkutmak istemiyorum ama geçen düşüğümü dr tiroid yüzünden olabilir dedi ama olmayadabilir benim biraz karışık. Demem o ki ihmal etme
O kadar ciddi olacağını düşünmemiştim 😮 o zaman bana dahiliye yolu gözüktü riske atmayayım ne zorluklarla geliyor minikler ihmalim yüzünden zarar gelmesini istemem 😓

Aaaa yükseliyor bir de 😮 benim 3.17 çıkmıştı cumartesi çok geç kalmadan gitmeliyim o halde 🤦🏻‍♀️

Benim kızım doğduğundan beri kullanıyor kullanmazsan bebeğin Allah korusun ya cüce olur ya da beyin gerilligi canım ihmal etme.. tiroit çok önemli bir hormon

Benimde 4,99 çıkmıştı geçen hafta ama kimse bana ilaç kullan falan demedi acaba atladılar mı gidip sorsam mı tekrar 15 hazirana kadar gelmene gerek yok dedi geçen hafta doktor çünkü
Canım benimki 3.17 olduğu halde doktor dahiliyeye gitmek gerekiyor ilaç başlar dedi ben ciddiye almamıştım sınırı aşmadı diye ama seninki aşmış en kısa zamanda gorunmelisin bence bende gidicem mecbur 🤦🏻‍♀️

2.5 altı idealmiş gebelik için ben de özele gitmeyi düşünüyorum orda da sorcam tekrar çünkü içim rahat etmedi
Ben özele gidiyorum canım ozeldeki doktor ilac kullanırsın dedi, tam tersi bende özel para tuzağı gibi düşünüp devlete mi gitsem diyordum muayene 250, kan tahlilleri 250 bir günde 500 verip çıkıyoruz 🤦🏻‍♀️

X