2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben de 2 yaşa kadar emsin istedim, sürpriz oldu . Kanama alanı var, kanamam oluyor gün içinde, leke şeklinde. Bu gece 3 kere emzirdim. Uyumuyor, etrafa bakıyor bekliyor, meme verince geri uyuyor. Gece uyumadan yarım saat önce kaşık mama verdim, yok tutsun uyanmasın diye, olmadı yine kalktı 😅
Zaten alışkanlık emmesi acikmaktan değil. Benimki de çok kalkıyor ve memeden bazen ben çekiyorum çünkü bırakmak bilmiyor.hallolur merak etme

Meraba kızlar uzun zaman oldu sayfaya girmeyeli nasıl bebişler
Benim kızım hastaydı 2 haftadır zor günler geçirdik geçti çok şükür 2 Ocak'ta bir yaşına girdi ama hala yürümeye niyeti yok koltuk kenarına tutunup kalkıyor koltukta tutunup sıralıyor ama korkuyor adım atmaya sizin bebişler başladı mı yürümeye

Benim kızım hastaydı 2 haftadır zor günler geçirdik geçti çok şükür 2 Ocak'ta bir yaşına girdi ama hala yürümeye niyeti yok koltuk kenarına tutunup kalkıyor koltukta tutunup sıralıyor ama korkuyor adım atmaya sizin bebişler başladı mı yürümeye
Merhaba benim bebiste 3haftadir yürüyor şimdi daha iyi gibi ama konuşmuyor. Daha lnce al,ver gel vs diyrodu 8 aylıkken şimdi demiyor. Abisi icin abi gel abi gel diyrkdum adi gel diyor sadece abisi cok erken konuşmuştu konusmuyor bizimkide

İnadından yürümüyor çok inatçı bu aralar bana yapışık

Merhaba kızlar çok uzun süredir giremiyorum.. Bu sürede bizde bir hastalık atlattık bir gece ansızın ateş yükseldi başka hiç bir şey yokken 39lara çıktı calpol vermeme rağmen inmedi.. acile gittik fitille düşürdüler ertesi gün yine 38lerdeydi doktorumuza gittik RSV, influenza, beta bir de covid testi yaptık.. doktorumuz hiç ihtimal vermese de covid pozitif çıktı.. bir şekilde atlattık..
7 ocakta doğum günümüzü kutladık..
Memeye düşkünlük her geçen gün artıyor hiç böyle değildi.. geceleri saat başı kalkıyorum.. bazen daha kısa sürede.. çözüm bulabilmiş değilim..
Herhangi bir kelime söylemiyor kendince bişeyler mırıldanıyor ve işaret parmağıyla istediği ger şeyi anlatıyor o yüzden pek konuşmak istemiyor sanırım 😅
Yürümeye başlamadık.. koltuk ve duvarlardan tutunarak sıralamaya devam.. Doğum gününde yürüme arkadaşı hediye geldi onunla da rahat yürüyor..
sürekli eşyaları yere atıp tekrar yerden almaya bayılıyor sürekli eğil kalk eğil kalk düştü düşecek diye hep arkasında koşturmaca devam..

Bi ara pankek konuşulmuş 🤭 yıllar önce eşim Migrosdan bir pankek tavası almıştı çok nadir kullanmaya çalışmıştık 😅 şimdi onunla neredeyse gün aşırı pankek yapıyorum.. ilk etapta süt alerjimiz olduğu için muz ve yumurta yapıyordum sadece şimdi farklı farklı yapıyorum.. bence pankekte tavayı çok yağlamamak önemli bir de ithal muzlar yerine yerli muzla pankek daha iyi oluyor benim gözlemim 😅 ithal muzlar çok tatlı olduğu için pişirirken şekerlenip karamelleşiyor.. bu da böyle bir tecrübemdir..

Tekrar bebek bekleyen aileler sağlıkla kavuşsunlar bebeklerine 💙

Eklentiler

• 28bcc4cd-d29a-4a67-9042-a1ab7b906d5d.jpeg
    28bcc4cd-d29a-4a67-9042-a1ab7b906d5d.jpeg
    49,2 KB · Görüntüleme: 56
  • 130b0f8d-b8c1-471b-8e0c-0f0e9c4415a5.jpeg
    130b0f8d-b8c1-471b-8e0c-0f0e9c4415a5.jpeg
    108,6 KB · Görüntüleme: 57
Eveet bugün bizim kuş da 1 yaşına girdi 🎉🎉🎉Hemen özet geçiyorum 2 haftadır geçmeyen bir hastalık ile mücadele ediyoruz testlerde hiç biri çıkmadı ama salgın belli tıkanma öksürük tam gaz devam ama ciğer temiz olduğu sürece sakinim ateş de yok, iştah yerlerde sadece emmek istiyor yine de gün içinde keyfi iyi 😇ben parti vs yapmayacaktım ama resim çekecektim o biraz kaldı bugün aşı da oldu az toparlansın öyle çekerim 🥰

Kontrolde boy kilo iyi, bilişsel bir sorun yok ama klasik bizde hareket işi hala yok bakalım o da olur 🤣yalnız arkadaşlar herşeye ağlama başaldı ismi ile çağırsam bile kızmışım gibi ağlıyor aşırı bir sinir hakim bu ara 🤣

Eveet bugün bizim kuş da 1 yaşına girdi 🎉🎉🎉Hemen özet geçiyorum 2 haftadır geçmeyen bir hastalık ile mücadele ediyoruz testlerde hiç biri çıkmadı ama salgın belli tıkanma öksürük tam gaz devam ama ciğer temiz olduğu sürece sakinim ateş de yok, iştah yerlerde sadece emmek istiyor yine de gün içinde keyfi iyi 😇ben parti vs yapmayacaktım ama resim çekecektim o biraz kaldı bugün aşı da oldu az toparlansın öyle çekerim 🥰

Kontrolde boy kilo iyi, bilişsel bir sorun yok ama klasik bizde hareket işi hala yok bakalım o da olur 🤣yalnız arkadaşlar herşeye ağlama başaldı ismi ile çağırsam bile kızmışım gibi ağlıyor aşırı bir sinir hakim bu ara 🤣
Yaşınız kutlu olsun 🌸 1 yaş sendromu ağlayarak anlatıyor 😅 Geçmiş olsun, bizim de 11 gün oldu yeni geçiyor hastalığımız. Yürür yürür, 14.ay 15. Ay yürüyen çok duyuyorum🍀

Biz de 7 Ocakta 1 yasimizi doldurduk 🥰 Ama bana bi haller oldu, gunlerdir bakip bakip ne kadar hizli buyuyor diye dusunuyorum gozlerim doluyor. Ikinciyi yapsak mi diye hayallere kapilip sonra kendimi tokatliyorum 😆
Bizimki bir iki adim atip dusuyor bakalim bekliyoruz yurumesini heyecanla. Gecen konusmuyor diye yazmistim akabinde dili acildi, cok guzel anne ve gel diyor ama baba yok 😅 Ki dogumgunu pastasini kekinden suslemesine babasi yapti adam cok bozuluyor 😂 Adam hayatinda ilk kez pasta yapti ya ey evlat sen nelere kadirsin 😆

Eklentiler

• 4409e104-871f-4479-9b18-1cc8dc5de128.jpeg
    4409e104-871f-4479-9b18-1cc8dc5de128.jpeg
    63,7 KB · Görüntüleme: 49

Bizimki de asiri sinirli ya 1 yas ergenligi diye bir sey varsa ona girdi 🥴 Resmen kucucuk bebeden korkar oldum atar yapmasin diye gozunun icine bakiyorum 😆

Biz de 7 Ocakta 1 yasimizi doldurduk 🥰 Ama bana bi haller oldu, gunlerdir bakip bakip ne kadar hizli buyuyor diye dusunuyorum gozlerim doluyor. Ikinciyi yapsak mi diye hayallere kapilip sonra kendimi tokatliyorum 😆
Bizimki bir iki adim atip dusuyor bakalim bekliyoruz yurumesini heyecanla. Gecen konusmuyor diye yazmistim akabinde dili acildi, cok guzel anne ve gel diyor ama baba yok 😅 Ki dogumgunu pastasini kekinden suslemesine babasi yapti adam cok bozuluyor 😂 Adam hayatinda ilk kez pasta yapti ya ey evlat sen nelere kadirsin 😆
Bu pastanın karşısında ıslak kek yapan eşimin keke kakao atamayı unutup fırına verdikten sonra bir gelsene bu piştikçe kararacak değil mi diye ortama girişi der susarım 🤣🤣🤣🤣

Bizimki de asiri sinirli ya 1 yas ergenligi diye bir sey varsa ona girdi 🥴 Resmen kucucuk bebeden korkar oldum atar yapmasin diye gozunun icine bakiyorum 😆
Varsa cidden yaşıyoruz herşeye kızıyor işaret parmağı ile ııı diye bişey gösteriyor ama orda birden fazla şey var ne olduğunu anlayıp vermedik diye kriz, ağzındaki yemeği yere tükürüp onu yerden ona geri yedirmedim diye kriz, pişt dedim diye bile ağladı ya 🤣

Varsa cidden yaşıyoruz herşeye kızıyor işaret parmağı ile ııı diye bişey gösteriyor ama orda birden fazla şey var ne olduğunu anlayıp vermedik diye kriz, ağzındaki yemeği yere tükürüp onu yerden ona geri yedirmedim diye kriz, pişt dedim diye bile ağladı ya 🤣
Hahaha ay aynii yalniz baskasini okuyunca asiri tatli bisi geliyo gozumun onune icindeyken hic oyle olmuyo 😂 Benimki bi de sinirlenince kendine vurmaya basladi canim annem de gecen kamerada diyo ki oglum annene vursana niye kendine vuruyosun 😂🙄

Aynı şeyleri yaşiyoruz kızımı anlattın sanki🤣

Merhaba kizlar, tesadufen aklima geldiniz. Umarim herkes iyidir.
Nasil gecti bir yil, ilk bebek bizimki. Hepsine masAllah. Dusunuyorum hep, bir sene once son gunlerini gecirdi karnimda, bilmiyorum ama nostaljik oluyorum o son gunlerimizi ara ara cok ozluyorum. Hepsi birer melek, iyiki hayatimiza girdiler, hepsinin uzun omurleri olsun 💕

Yaşınız kutlu olsun 🌸 1 yaş sendromu ağlayarak anlatıyor 😅 Geçmiş olsun, bizim de 11 gün oldu yeni geçiyor hastalığımız. Yürür yürür, 14.ay 15. Ay yürüyen çok duyuyorum🍀
Bizimki daha önce rsv de olmuştu o bile bu salgından kolay geçti, bizde şuan eşim bile düzelemedi öyle ağırmış, şaşırdığım nokta ilk kez 1 yaş aşısı kızımı hiç etkilemedi yada zaten şuan zor diye arada kaynadı 🤣🤣ben geç yürümesine hiç takmıyorum aslında ama adımlama, tutunup kalkma isteği, yatar vaziyetten oturuşa geçme olmaması beni darladı, sizin nasıl gidiyor peki 🌼

Hahaha ay aynii yalniz baskasini okuyunca asiri tatli bisi geliyo gozumun onune icindeyken hic oyle olmuyo 😂 Benimki bi de sinirlenince kendine vurmaya basladi canim annem de gecen kamerada diyo ki oglum annene vursana niye kendine vuruyosun 😂🙄
Annen beni bitirdi şuan 🤣🤣artık bu yaşadığımız her ne ise en zor bu dönemdi hayır 2 yaş daha zor diyorlar gözüm korktu iyice ben böyle bir sinir kapris görmedim 🤣🤣şimdi bide akşam eşimin gelme sularında kapıyı gösterip ağlamalar başladı daha şimdiden aşırı erken değil mi ya baba krizi için🤦‍♀️🤣

X