2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar tek uykuya geçen bebek var mı?çok zor uyuyor 2. yi geçme zamanı geldi mi acaba
Tek uykuya geçmek icin erken gibi ama farklilik gösterir benimkide öyle bazen zorla uyutuyorum ama bizde gece uykusuna geçerken sorun oluyor . Önceden hemen uyurdu 8.30 da şimdi cok zor geçen 10.30a kadr uğraştık uyutmaya

Kızlar tek uykuya geçen bebek var mı?çok zor uyuyor 2. yi geçme zamanı geldi mi acaba
Bir ara tek uykuya geçti, 11 aylık olmadan önce. Zorladım tekrar düzeldi. 15 aydan önce tek uyku tavsiye etmiyorlar ama bebeğin ihtiyacına göre değişiyordur. Babasının omzu bende olsa 3 uyku bile yapar😅 bende uyumuyor artık çok zorluyor 2. Uykuya babası gelince yatırıyor

Günaydın kızlar gece beslenmesini kesen var mı? Ben kesmek istiyorum artık ama nasıl yapıcam bilemedim ya oğlumda çok kolay olmuştu ama bu kız beni zorlayacak gibi geliyor gözümü korkutuyor 😆 Acil taktik 😁

Benim kızım iki uyku yapıyor ikiside yarımşar saat.. 2 haftaya yakındır desteksiz uyutuyorum uyku eğitimi veriyorum yani, güya desteksiz uyuyunca uykular uzar dediler aksine bikaç gündür 20 dakkaya düştü uykuları.. ee ben bunca eziyeti iki yarım saat yada 20 dakkalık uyku için çekeceğime o 20 dakkayı hiç uyumasın bende bikere uğraşayım diyorum ve yarından itibaren tek uykuya alıştırmaya başlıcam

Dün doğum günü yaptık, iki hafta önce yaptık ikimizin ailesi yanimizdayken yorucu ama güzeldi
Eki Görüntüle 3363265
Ay maşallah 🥳 Bizimkinin de dün doğum günüydü. Ailemin yanında olduğum için anneannesi pasta almış iş çıkışı aramızda küçük Bi kutladık ama eve dönünce ablasının da doğum günü şubatta ya ikisinin bir yapmayı düşünüyorum böyle süsleyip filan ☺️❤️

Senin hamilelik nasıl geçiyor.büyük çocuğun kac yaşındaydı. Üçüncü bebis planli miydi? Ağustos ayında doğum sanırım Allah yardımcın olsun
En büyüğü 3 yaşında olcak canım. Plansızdı 😐 tabi ilk öğrendiğimde büyük bir şok yaşadım. Sonrasında alıştım. Mide bulantısı filan uğraşıyoruz geçiyor bir şekil. Evet ağustos görünüyor ☺️

Dr Hamilelikten dolayı emzirmeyi azalt, 5.Aya kadar kesmiş olman gerekiyor dedi. Kanama alanı olduğu için daha erken bırakmam lazım. Nasıl bırakacağım. Biberon ve emzik almıyor. Gündüz bir şekilde oyalalarım azaltırım da gece nasıl olacak. İstemesin diye gece su veriyoruz bazen. Bazen de hiç işe yaramıyor illa meme. . Nasıl bırakacağız, tecrübelere ve fikirlere ihtiyacım var 🍀

Dr Hamilelikten dolayı emzirmeyi azalt, 5.Aya kadar kesmiş olman gerekiyor dedi. Kanama alanı olduğu için daha erken bırakmam lazım. Nasıl bırakacağım. Biberon ve emzik almıyor. Gündüz bir şekilde oyalalarım azaltırım da gece nasıl olacak. İstemesin diye gece su veriyoruz bazen. Bazen de hiç işe yaramıyor illa meme. . Nasıl bırakacağız, tecrübelere ve fikirlere ihtiyacım var 🍀
Tâbi henüz erken ama birden kesme lac defa kalkouor bilmiyorum ama meseka öğün öğün azaltz 3se ince iki enzir birini su ver bir iki hafta sonra 1 e düşür yine suyu çoğalt sonra hep şu ama kademeli git. Su verdiğiniz zamanlar sen defil babası kalksin.

Tâbi henüz erken ama birden kesme lac defa kalkouor bilmiyorum ama meseka öğün öğün azaltz 3se ince iki enzir birini su ver bir iki hafta sonra 1 e düşür yine suyu çoğalt sonra hep şu ama kademeli git. Su verdiğiniz zamanlar sen defil babası kalksin.
Gece 4 5 defa kalkıyor. Uykuya geçmeden mutlaka emiyor. Mecbur baba alıyor kucağa, ağır kaldırmam yasak. Suyu bazen alıyor bazen kabul etmiyor. Kademeli düşürmeyi deniyorum 2 haftadır ama memeee diyor uykuya geri dalmıyor. Hastaydı belki ondandır. Denemeye devam edeyim o halde

Gece 4 5 defa kalkıyor. Uykuya geçmeden mutlaka emiyor. Mecbur baba alıyor kucağa, ağır kaldırmam yasak. Suyu bazen alıyor bazen kabul etmiyor. Kademeli düşürmeyi deniyorum 2 haftadır ama memeee diyor uykuya geri dalmıyor. Hastaydı belki ondandır. Denemeye devam edeyim o halde
Tabi zamana ihtiyaç vAr , ben büyük oğlumu iki yaşında kestim .onlA konuşup anlattığım halde zorlandi.
Kanama mi var

Tabi zamana ihtiyaç vAr , ben büyük oğlumu iki yaşında kestim .onlA konuşup anlattığım halde zorlandi.
Kanama mi var
Ben de 2 yaşa kadar emsin istedim, sürpriz oldu . Kanama alanı var, kanamam oluyor gün içinde, leke şeklinde. Bu gece 3 kere emzirdim. Uyumuyor, etrafa bakıyor bekliyor, meme verince geri uyuyor. Gece uyumadan yarım saat önce kaşık mama verdim, yok tutsun uyanmasın diye, olmadı yine kalktı 😅

Ben de 2 yaşa kadar emsin istedim, sürpriz oldu . Kanama alanı var, kanamam oluyor gün içinde, leke şeklinde. Bu gece 3 kere emzirdim. Uyumuyor, etrafa bakıyor bekliyor, meme verince geri uyuyor. Gece uyumadan yarım saat önce kaşık mama verdim, yok tutsun uyanmasın diye, olmadı yine kalktı 😅
Gecmis olsun, sakin kalmak onemli diyecegim ama sen zaten sakin bir insan izlenimi uyandirdin bende nedense :) cabucak gecer insallah.
Bilmiyorum ama bu saatten sonra emzige alistirmak mumkun olur mu ki? Benimki gece beslenmeleri bittikten sonra hep emzik sayesinde uykuya dondu. Artik gece uyaninca gozu kapali eliyle arayip agzina takiyo 😁

Gecmis olsun, sakin kalmak onemli diyecegim ama sen zaten sakin bir insan izlenimi uyandirdin bende nedense :) cabucak gecer insallah.
Bilmiyorum ama bu saatten sonra emzige alistirmak mumkun olur mu ki? Benimki gece beslenmeleri bittikten sonra hep emzik sayesinde uykuya dondu. Artik gece uyaninca gozu kapali eliyle arayip agzina takiyo 😁
Kabullendim sanırım o yüzden sakinim, Allah büyük elimden geleni yaparım, hayırlısını dilerim. Memeye 4. Aydan beri alıştırmak için pekmeze batırıyorum, oyunla ağzına veriyorum asla emmedi, sadece ısırıp yalıyor. Kısmet olursa 2. De meme ve biberona alıştıracağım😄 maşallah senin bebişe 🧿

X