2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
2 bacaktan iğne 1 ağız damlası sağlık ocağı yapıyor.
Rotayı 2 ve 4 aylarda yada 3 ve 5 aylarda yapılıyor diye biliyordum. Dr uygun zamanı söylüyor. Birşey olmaz dediyse 6. Ayda da yapılıyor demekki.

Aşı karnesinde rota için 6. Ay yazıyor ondan artık pazartesi randevu var gidince öğreneceğiz..
Bi ağızdan iki de bacaktan oldu bizim rota 2 dozu da bitmişti önce, beni şimdi düşündüren kızamık aşısı 9. Aya çekilmiş galiba bizimki de alerjili olunca ne olacak alerji doktoruna sormayı unutmuşum onun içinde yumurta ile ilgili bişey varmış galiba

Aynen onu ben de soracağım çünkü kızamık aşısı için dozajı yavaş yavaş ve tam teşekküllü yerde yaptırın diyorlar herhangi bir alerji tepkisine karşı umarım o zamana kadar alerjiler hafifler 🙏
Aşı takviminde hepatit, karma, pnömokok ve çocuk felci görünüyor beni çok geriyor bu kadar aşı olması

Eklentiler

• IMG_9898.jpeg
    IMG_9898.jpeg
    118,6 KB · Görüntüleme: 23
Aşı karnesinde rota için 6. Ay yazıyor ondan artık pazartesi randevu var gidince öğreneceğiz..

Aynen onu ben de soracağım çünkü kızamık aşısı için dozajı yavaş yavaş ve tam teşekküllü yerde yaptırın diyorlar herhangi bir alerji tepkisine karşı umarım o zamana kadar alerjiler hafifler 🙏
Aşı takviminde hepatit, karma, pnömokok ve çocuk felci görünüyor beni çok geriyor bu kadar aşı olması
Bizim 6.ay aşısı en rahat geçen oldu bu kez ilk defa aşıdan önce calpol verdim bir kere ne ateş ne huzursuzluk oldu önce de duymuş yapmamıştım hep ateş sonrası vermiştim ama ağrı mızırtı baya sürmüştü, bizim diyet açma başladı ilk 3 gün içinde bir bardak yoğurt olan kek yedim yumurta yok tabi iki gün minik kan oldu ama kaka artmadı günde bir aynı, sonra içinde süt olan kek yedim kan bişey yok 2 gündür fırın sütlaç yiyorum bişey yok şimdi bugün peynirli börek yapıp yiyeceğim onda da olmaz ise bir kase yoğurt yiyeceğim yine olmazsa bizim kız kademeli bişeyler yiyecek 🥰bunu atlatırsam sıra yumurta da 🎉

Bebişim 6 aylik oldu dün ,henüz doktora gitmedik ek gidaya başlamadım. Ben ek gıdadan cok korkuyorum.bogazinda kalirsa diye, nasil yapacağım hiçbir fikrim yok🫠🫠🫠 geçen arkadaşlar ilk neyle başladı ,nasil pişirdi yazarsak belki grupta güncelliğini korur. Allahim yardim etsin neden korkuyorm bilmiyorum ayy cok heycanli.
Bu arada bebis hiç durmuyor sürünüyor, bir aya yakin dizlerinin üstünde duruyor ama emekleyemedi birini atiyor diğerini çekemiyor. Desteksiz oturmaya başladı dün yani desteksiz oturttum oturuyor. Önce devriliyordu ama pek oturmak istemiyor. Sürünüyor ve yerleri emiyor. Sürünmesine rağmen oda disina çıkmıyor ben çıkınca da peşimden gelmiyor. Kilo pek almadı gibi duruyor 500 gr almamistir. 3. Dişi çıktı şükür sakin cikti memeleri isirma dışında. Gel gel filan ne zaman yapmaya başlayacaklardi geçen tel sarar gel gel arasi yapıyordu ge ge diyerek ama cok yapmadı. Bizde durumlar böyle ek gıda konusunda inşallah güzel ilerleriz
Maşallah dişlerinize 🧿bizim dişimiz çıkmadı henüz😅ilk sebze verdim ben kabak haşladım az suyla kısık ateşte ezdim suyunu da kattım üç gün kabak sonra patates kabak üç gün de ,patates kabak havuç üç gün de sonra meyvelere geçtim avakado verdim kayısı şeftali elma armut üçer gün veriliyor en sn yoğurt mayaladım bebeğe göre küçük kapta onu verdim üç gün ama bir kaç kaşık veriyorum bebek kaşığı ile şimdi de hafif çorba gibi yapıyorum kıvamlı kaka yapmadıysa kabaklı yapıyorum max 6 kaşık veriyorum zaten maksat doyurmak değil bebek irmiği organik pirinç unu vs de aldım ama doğmasını istemediğim için vermiyorum henüz,bugün kabak havuç sarımsak ile çorba yaptım bakalım sarımsağa nasıl tepki verecek😂

Bizim 6.ay aşısı en rahat geçen oldu bu kez ilk defa aşıdan önce calpol verdim bir kere ne ateş ne huzursuzluk oldu önce de duymuş yapmamıştım hep ateş sonrası vermiştim ama ağrı mızırtı baya sürmüştü, bizim diyet açma başladı ilk 3 gün içinde bir bardak yoğurt olan kek yedim yumurta yok tabi iki gün minik kan oldu ama kaka artmadı günde bir aynı, sonra içinde süt olan kek yedim kan bişey yok 2 gündür fırın sütlaç yiyorum bişey yok şimdi bugün peynirli börek yapıp yiyeceğim onda da olmaz ise bir kase yoğurt yiyeceğim yine olmazsa bizim kız kademeli bişeyler yiyecek 🥰bunu atlatırsam sıra yumurta da 🎉
Ha-ri ben ateş düşürücü vermedim ama bizim de aşı etkileri yaşanmadı bu ay yapılırken ağladı sadece 🧿6 ay aşı yok 🥰

Valla benim büyük oğlum sürekli emmeye kalkardi ufaklik arada birden fazla kalkıyor ama genelde 1 kere kalkiyor sabah cok erken uyanıyor 5.30-6. 00 arasi ,bazen uyanip bakiyor bakmazsam kafayi koyuyor eee iii konusuyor, arada kalkip bana bakıyor sonra uyuyor. Bizin uyku saatleri ayni olmuyor bu ara aksam 7 yi geçerken gece uykusuna geçiyor bazen o zaman 11 de uyaniyor gülüyor filan.8.30 gibi uyursa gece bir kere kalkiyor.
Benim bebe de gece 173749403929 kere kalkıyor😢

Aynısı bende ana kucağına bırakıyorum keyfi iyi kalkıp mutfağa giderken yolda ağlıyor hep yanında oturmam lazı. Hiç böyle değildi
Atak haftası dolmak üzere geçecek inşallah, bugün 5. Gün ağlama hafifledi, uykuya geçiş bi tık düzeldi ama gün içinde hala memede öylesine vakit geçirmek istiyor.

Kızlar , anne sütü +mama + ek gıda veren anneler kaç ml ve günde kaç kere mama veriyorsunuz ? Bebeğin kilosu da etkili mi içtiği mama miktarında ? 6 ay sadece anne sütü verdim ve şaka gibi ama şuan mamaya da başladık , kızım bir hafta sonra 7 aylık olacak ve 6 kilo.
Biz alerjik durumumuzdan dolayı 5. Ayda memeyi bırakıp sadece mamaya döndük. Bebeğe göre değişiyor ilk başta 50-100 ml içiyordu 5.ayda yani şimdi 6 aylığız 150 ml fix içtiği. Ek gıdayı da günde 1 öğün seklinde veriyorum. Ama sanırım 7.ayda 2 öğüne çıkılabiliryordu.

@volkicansu Pittik Pittik Rabbim hepinizin yardımcısı olsun dualarımız sizinle geceden beri gördüğüm görüntülere ağlamaktan helak oldum. Allahım bir an önce bebeklerinizin hürmetine sizleri feraha çıkartsın daha beterini de tekrarını da yaşatmasın inşaAllah 🤲🏻😔 Happywomen1 Happywomen1 sen iyi misin? Halâ bir şey yazmamışsın umarım iyisindir 😔

Happywomen1 Happywomen1 2 şubattan beri girmemiş. İnşallah iyidir?
@volkicansu , Pittik Pittik siZ nasılsınız bir yere yerlesebildiniz mi? Benzinde yok sanirim araba ısınmaz ne yaptınız

Kızlar selamm🌸 sonunda buralara gelebildim depremde beni merak edenler olmuş kusura bakmayın bildirimler de silinmis mesajlardan biraz okuyarak birkaç tanesini görebildim. Öyle zor bir geceydi ki hala unutamıyorum🥺 aylar sonra evime dönebildim evim 23 katlı olduğu için o korkuyu bir türlü atamadım, belki de lohusa olduğumdan çok etkilendim bilemiyorum ama aylar oldu hala gözümün önünden gitmiyor, kulağımda sesler... 😔 Rabbim bir daha yaşatmasın merak edenlerden dua edenlerden Allah razı olsun 🩷

Kızlar selamm🌸 sonunda buralara gelebildim depremde beni merak edenler olmuş kusura bakmayın bildirimler de silinmis mesajlardan biraz okuyarak birkaç tanesini görebildim. Öyle zor bir geceydi ki hala unutamıyorum🥺 aylar sonra evime dönebildim evim 23 katlı olduğu için o korkuyu bir türlü atamadım, belki de lohusa olduğumdan çok etkilendim bilemiyorum ama aylar oldu hala gözümün önünden gitmiyor, kulağımda sesler... 😔 Rabbim bir daha yaşatmasın merak edenlerden dua edenlerden Allah razı olsun 🩷
Çok şükür iyisin🤲🏻💜çok zor zamanlar geçirmişsin ama gerçekten rahatladım iyi olduğun için

Çok şükür iyisiniz ya çok sevindim 🌸🧡 Rabbim bir daha böyle bir şey yaşatmasın ülkeme 🤲🏻

Kizlar sadece mama ile beslenen bebislerin annelerine sorum var
Kizim bugun itibariyle 6 aylik. Gece beslenmelerini nasil yapiyorsunuz? Kac saatte veriyorsunuz mama?
Değişiyor ya misal biz aralıksız uykuya 9. 10 gibi geçiyoruz mamasını yiyip yatıyor gece 4 ya da 5 te uyanıyor ozamn veriyorum tekrar uyuyor sabah 7 olmadan uyanıyor zaten

Kızlar güneş kremi ne aldınız bebislere, tatile gidecez uv koruyucu mayo ve şapka aldım doktor günes kremi mustela baby olabilir dedi ama aldığınız temiz içerikli varsa öğrenmek isterim

X