2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Biz yer sofrasında yemek yiyoruz hal öyle olunca kucağımda oturmak istiyor birde .. Mama sandalyesi de lazım bana henüz küçük diye almamıştım
Ona ayrı yedirirsin yerken seni rahat bırakır sonra 🤣 valla nasıl kolay olacaksa işte sana ama mama sandalyesi kolaylık sanki

Benim ki de desteksiz tam oturamıyo oturunca da direkt öne düşüyor şundan aldım ben umarım işe yarar çünkü yemek yerken tam bi işkence cekiyorum kucağımda oturmak istiyor.. Birde mama sandalyesi alan var mı kızlar
Ben aldim bundan ama önü acilanlar daha rahatmis gibime geldi onlardan aldım banyosunu falan da bunda yaptiriyorum suan cok rahat kullanisli bisey

Kızlar , anne sütü +mama + ek gıda veren anneler kaç ml ve günde kaç kere mama veriyorsunuz ? Bebeğin kilosu da etkili mi içtiği mama miktarında ? 6 ay sadece anne sütü verdim ve şaka gibi ama şuan mamaya da başladık , kızım bir hafta sonra 7 aylık olacak ve 6 kilo.

Merhaba kızlar 6 ay 4 günlük bir oğlum var anne sütü alıyor 5.5 ayda doktorumuz yoğurt ile ek gıdaya başlayalım 6 aylık olduğunda sebzelerle geçebilirsin dedi.
Ben de söylediği gibi yaptım. Yoğurt yerken pek itiraz etmiyor istemediğinde ben de zorlamıyorum zaten ama sebzeler kabus gibi ilk gün patates denedik buharda pişirip çatalla ezdim zeytinyağı ve anne sütü ile kıvamını açtım hiç yemek istemedi. 3 gün denedim ama 2. Kaşığı almak bile istemiyor. Israr etmiyorum. Sizlerde nasıl oldu biraz rahatsız 1 haftadır ona bağlıyorum iştahsız olabilir diye ama üzüldüm böyle reddetmesine umarım böyle devam etmez.

Merhaba kızlar 6 ay 4 günlük bir oğlum var anne sütü alıyor 5.5 ayda doktorumuz yoğurt ile ek gıdaya başlayalım 6 aylık olduğunda sebzelerle geçebilirsin dedi.
Ben de söylediği gibi yaptım. Yoğurt yerken pek itiraz etmiyor istemediğinde ben de zorlamıyorum zaten ama sebzeler kabus gibi ilk gün patates denedik buharda pişirip çatalla ezdim zeytinyağı ve anne sütü ile kıvamını açtım hiç yemek istemedi. 3 gün denedim ama 2. Kaşığı almak bile istemiyor. Israr etmiyorum. Sizlerde nasıl oldu biraz rahatsız 1 haftadır ona bağlıyorum iştahsız olabilir diye ama üzüldüm böyle reddetmesine umarım böyle devam etmez.
Bizde de durum aynı yoğurt sebze meyve farketmeksizin 2-3 çay kaşığı alıyor sonrası yok , ama ben hep keyifli olsun diye emzirdikten sonra verdim. Bir de bu dönem doyumluk değil tadımlık. Hiç zorlamayın yeni tatları öğreniyorlar . Sebzeyi pütürlü verdim parçaları diliyle dışarı itiyor 😂😂 . 6-9 ay arası anne sütü /mama ağırlıklı beslenecekler zaten acele etmeyin keyfine varın .

Kızlar , anne sütü +mama + ek gıda veren anneler kaç ml ve günde kaç kere mama veriyorsunuz ? Bebeğin kilosu da etkili mi içtiği mama miktarında ? 6 ay sadece anne sütü verdim ve şaka gibi ama şuan mamaya da başladık , kızım bir hafta sonra 7 aylık olacak ve 6 kilo.
Ek gidayla arasi nasil? Benimki hic meme almadi en basindan beri sagarak anne sutu verdim 5. ayda anne sutu + mama oldu. Valla benim gordugum kilosu ya da ayindan ziyade ictigi miktari bebegin istahi belirliyor. Oglum 6 ay kontrolunde 6850 gramdi (2150 gram dogdu). 3 aylikken gunde 800 cc civari icerdi su an kilosu arttigi halde 650 zor iciyor. Ek gida iyi yerse ki genelde yemiyor 500lere kadar dusuyor. Onun yasinda ya da kilosunda olup 1000 icen bebek de var, bizimki hicbir zaman onerilen miktarlarda icmedi. Tek seferde de 180-200 cc icer deniyor ama benim oglumun 120den fazla ictigi gorulmemistir. O yuzden tamamen bebeginize gore gitmenizi oneririm. Ek gidayla arasi iyiyse mamaya cok agirlik vermeyin, alabildigini ordan alsin sonucta yemek yemek onun gelecegi.

Ek gidayla arasi nasil? Benimki hic meme almadi en basindan beri sagarak anne sutu verdim 5. ayda anne sutu + mama oldu. Valla benim gordugum kilosu ya da ayindan ziyade ictigi miktari bebegin istahi belirliyor. Oglum 6 ay kontrolunde 6850 gramdi (2150 gram dogdu). 3 aylikken gunde 800 cc civari icerdi su an kilosu arttigi halde 650 zor iciyor. Ek gida iyi yerse ki genelde yemiyor 500lere kadar dusuyor. Onun yasinda ya da kilosunda olup 1000 icen bebek de var, bizimki hicbir zaman onerilen miktarlarda icmedi. Tek seferde de 180-200 cc icer deniyor ama benim oglumun 120den fazla ictigi gorulmemistir. O yuzden tamamen bebeginize gore gitmenizi oneririm. Ek gidayla arasi iyiyse mamaya cok agirlik vermeyin, alabildigini ordan alsin sonucta yemek yemek onun gelecegi.
Ek gıda ile arası ,ehh işte . Bazen güzel yiyor bazen 1-2 kaşıkta kilitliyor ağzını . Mamayı da günde 2 kere veriyorum, 20-30 ml ya içiyor ya içmiyor , bazen 60-90 ml içiyor .ben her seferinde 90 ml hazırlıyorum ama bitirdiği çok nadir . Üstelik emzirdikten sonra değil ,önce veriyorum .yoksa hiç içmiyor . Benim kızım da 2400 doğmuştu . Zayıf ,çelimsiz bir bebek 🥹 oğlum hiç böyle değildi

Ek gıda ile arası ,ehh işte . Bazen güzel yiyor bazen 1-2 kaşıkta kilitliyor ağzını . Mamayı da günde 2 kere veriyorum, 20-30 ml ya içiyor ya içmiyor , bazen 60-90 ml içiyor .ben her seferinde 90 ml hazırlıyorum ama bitirdiği çok nadir . Üstelik emzirdikten sonra değil ,önce veriyorum .yoksa hiç içmiyor . Benim kızım da 2400 doğmuştu . Zayıf ,çelimsiz bir bebek 🥹 oğlum hiç böyle değildi
Benimkinin de 60-90 icip agzindan attigi cok oluyor. Kalani uykuda vermeye calisiyorum bazen aliyor bazen almiyor. Kucuk dogan hizli buyur derler ama minyon dogan minyon gidiyor galiba 😕

Benim durumum da benzer gece dönüyor dönünce uyanıyor ayakları pat pat vuruyor sonra dalamıyor geri sanırım ağlıyor . İlla kucağa almak gerekiyor . Bunu engelleyemeyiz de ne yapıcaz bilmem . 6 aylık bebek gece 1 defa kalkar genelde yazıyor internette ama hiç bana denk gelmedi 🤣
Benimki aktif uyanık olmuyor hiç gece ama bir sağ bir sol sürekli dönüp uykuda iki ayağını havaya kaldırıp zarp diye yere atıyor o harekete ben sürekli uyanıyorum tabi 😅

Ay kizlar sizin bebeklerde yeni birini görünce cigligi basiyor mu geçen gün babamlara geldim benimki babamı gorunce çığlığı basti hiç susmadı bide yüzünü çeviriyordum dönüp dönüp bakıyordu sonra ağlıyordu 😅😅babam biturlu kuxagina alıp sevemedi bu ara kjmi görse böyle yapiuor bide dönüp dönüp bakması bitiriyor beni 😅😅😅
Aynı bizimki de bu ara teyzesi ve onun eşi hariç herkese böyle 😂annemin çok zoruna gidiyor hele ona ayrı bir naz yapıyor çünkü 😂

Bebişim 6 aylik oldu dün ,henüz doktora gitmedik ek gidaya başlamadım. Ben ek gıdadan cok korkuyorum.bogazinda kalirsa diye, nasil yapacağım hiçbir fikrim yok🫠🫠🫠 geçen arkadaşlar ilk neyle başladı ,nasil pişirdi yazarsak belki grupta güncelliğini korur. Allahim yardim etsin neden korkuyorm bilmiyorum ayy cok heycanli.
Bu arada bebis hiç durmuyor sürünüyor, bir aya yakin dizlerinin üstünde duruyor ama emekleyemedi birini atiyor diğerini çekemiyor. Desteksiz oturmaya başladı dün yani desteksiz oturttum oturuyor. Önce devriliyordu ama pek oturmak istemiyor. Sürünüyor ve yerleri emiyor. Sürünmesine rağmen oda disina çıkmıyor ben çıkınca da peşimden gelmiyor. Kilo pek almadı gibi duruyor 500 gr almamistir. 3. Dişi çıktı şükür sakin cikti memeleri isirma dışında. Gel gel filan ne zaman yapmaya başlayacaklardi geçen tel sarar gel gel arasi yapıyordu ge ge diyerek ama cok yapmadı. Bizde durumlar böyle ek gıda konusunda inşallah güzel ilerleriz
Ben 3 gün patates, 3 gün kabak, 3 gün de şeftali verdim biraz karışık oldu kendi evimde olmayınca birde çoklu besin alerjisi olunca kendim yediğimde kan gelmeyen şeyleri veriyorum mecbur, çatalla ezdim aşırı püre değildi verdim öyle birde bizimki tükrüğünde bile boğulacak gibi olur öyle olunca korku bende de var ama çaktırmıyorum yemekten korkmasın diye Rabbim korusun hepsini 😇6. Ay kontrolüne biraz geç gittik o halde bile sadece 200 gr almış ama doktor kötü bişey demedi

X