2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim durumum da benzer gece dönüyor dönünce uyanıyor ayakları pat pat vuruyor sonra dalamıyor geri sanırım ağlıyor . İlla kucağa almak gerekiyor . Bunu engelleyemeyiz de ne yapıcaz bilmem . 6 aylık bebek gece 1 defa kalkar genelde yazıyor internette ama hiç bana denk gelmedi 🤣
Bana 2 defa denk geldi. Nefes alıyor mu diye kontrol etmekten uyumamıştım🤣Böyle böyle.. 6.5 ay oldu. Düzelir inşallah

Aşıdan dolayı ateş yapmadı ama ben akşam uyumadan önce calpol vermiştim. Karma aşının vurulduğu iğne yerinde şişlik kızarıklık sertlik oluyor.
Bizim en hissetmedigimiz asi oldu huzursuzluk bile yapmadi
Şimdiye kadar her aşı ateş yaptı sorun oldu inşallah bu kez rahat geçer bu sıcakta ya bizim de

Benim ki de desteksiz tam oturamıyo oturunca da direkt öne düşüyor şundan aldım ben umarım işe yarar çünkü yemek yerken tam bi işkence cekiyorum kucağımda oturmak istiyor.. Birde mama sandalyesi alan var mı kızlar
Bizimki anakucağı puset sevmedi hiç bir zaman ve sağ olsun her yemeğe yetişir bu yüzden kucakta yemek yemek çok zor oluyordu biz 4. aydan sonra bunu aldık hem portatif her yere götürebiliyoruz hem geniş masalarda yukarı koyunca daha çok hoşuna gidiyor.. desteksiz oturamıyor daha yeni yeni kendini tutmaya başladı emniyet kemeri de var isterseniz sandalye gibi yerlere tutturmak için emniyet aparatları da var biz ebebekten almıştık

Eklentiler

• IMG_9880.jpeg
    IMG_9880.jpeg
    140 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_9697.jpeg
    IMG_9697.jpeg
    161,3 KB · Görüntüleme: 73
Bu ay 4 tane mi aşı olacak bu bebişler bir de rotavirüs de bu ay olacak sanırım..
Biz şehir dışındayız biraz geç yaptıracağız aşıları doktora sorduk bir şey olmaz dedi
2 bacaktan iğne 1 ağız damlası sağlık ocağı yapıyor.
Rotayı 2 ve 4 aylarda yada 3 ve 5 aylarda yapılıyor diye biliyordum. Dr uygun zamanı söylüyor. Birşey olmaz dediyse 6. Ayda da yapılıyor demekki.

Bu ay 4 tane mi aşı olacak bu bebişler bir de rotavirüs de bu ay olacak sanırım..
Biz şehir dışındayız biraz geç yaptıracağız aşıları doktora sorduk bir şey olmaz dedi
Bi ağızdan iki de bacaktan oldu bizim rota 2 dozu da bitmişti önce, beni şimdi düşündüren kızamık aşısı 9. Aya çekilmiş galiba bizimki de alerjili olunca ne olacak alerji doktoruna sormayı unutmuşum onun içinde yumurta ile ilgili bişey varmış galiba

Benim durumum da benzer gece dönüyor dönünce uyanıyor ayakları pat pat vuruyor sonra dalamıyor geri sanırım ağlıyor . İlla kucağa almak gerekiyor . Bunu engelleyemeyiz de ne yapıcaz bilmem . 6 aylık bebek gece 1 defa kalkar genelde yazıyor internette ama hiç bana denk gelmedi 🤣
Dönmesin diye yanına yastık koyuyodum şimdi dönüyo uyansana yüz üstü gömüp kafayı öyle uyuyo 🤣 sizinkide alışır belki

Bebişim 6 aylik oldu dün ,henüz doktora gitmedik ek gidaya başlamadım. Ben ek gıdadan cok korkuyorum.bogazinda kalirsa diye, nasil yapacağım hiçbir fikrim yok🫠🫠🫠 geçen arkadaşlar ilk neyle başladı ,nasil pişirdi yazarsak belki grupta güncelliğini korur. Allahim yardim etsin neden korkuyorm bilmiyorum ayy cok heycanli.
Bu arada bebis hiç durmuyor sürünüyor, bir aya yakin dizlerinin üstünde duruyor ama emekleyemedi birini atiyor diğerini çekemiyor. Desteksiz oturmaya başladı dün yani desteksiz oturttum oturuyor. Önce devriliyordu ama pek oturmak istemiyor. Sürünüyor ve yerleri emiyor. Sürünmesine rağmen oda disina çıkmıyor ben çıkınca da peşimden gelmiyor. Kilo pek almadı gibi duruyor 500 gr almamistir. 3. Dişi çıktı şükür sakin cikti memeleri isirma dışında. Gel gel filan ne zaman yapmaya başlayacaklardi geçen tel sarar gel gel arasi yapıyordu ge ge diyerek ama cok yapmadı. Bizde durumlar böyle ek gıda konusunda inşallah güzel ilerleriz
Çok blender dan geçirmeyi önermiyorlar ama alıştırma sürecinde demeyebilirsin belki boğazında kalma korkusu olmaz .bizde dün yoğurtla başladık sebzeyle devam etcez bakalım 😊 ben şu listeye göre gitçem sanırım

Eklentiler

• 08C0F702-423C-4F2A-B9D7-F7C854CA5D2D.jpeg
    08C0F702-423C-4F2A-B9D7-F7C854CA5D2D.jpeg
    478,9 KB · Görüntüleme: 77
Benim ki de desteksiz tam oturamıyo oturunca da direkt öne düşüyor şundan aldım ben umarım işe yarar çünkü yemek yerken tam bi işkence cekiyorum kucağımda oturmak istiyor.. Birde mama sandalyesi alan var mı kızlar
E bebeğinkini aldım önü açılan ama içinde hiç durmak istemiyo.vakumuda iyi değil heralde çıkmaya çalışırken düşüyodu az kalsın.mama sandalyesinde biraz daha uzun duruyo ama tabi onda da sıkılıyo çıkar diye ağlıyo 🤣

Çok blender dan geçirmeyi önermiyorlar ama alıştırma sürecinde demeyebilirsin belki boğazında kalma korkusu olmaz .bizde dün yoğurtla başladık sebzeyle devam etcez bakalım 😊 ben şu listeye göre gitçem sanırım
Bende inceldyim yarın doktora gidecez sonra başlarım.buyuk oğlumda hic blender yapmadım, sonra katı şeyleri yemekte Zorluk cdkiyorlar, arkadaşımın çocuğu 3yasindaydi hala blendersiz yemiyordu. Şöyle ilk gün atlatinca bence duzelirim

Kızlar nasılsınız? keyifler yerindedir umarım. Biz de dün başladık elma ile, doktorumuz nedense meyvelerle başlattı. Dün 2-3 kaşık, bugün 5-6 kaşık verdik, yeme olayını daha bugün anlayabildi gibime geliyor anladıktan sonra hoşuna gitti. Elma armut muzdan sonra yoğurt ve sonra da sebzeler ile yumurta sarısına geçeceğiz. Ardından da kahvaltıya başlayacağız dedi doktorumuz.

Bir de demir damlası konuşulmuş, bizim doktorumuz da demir vermedi, benim demirim düşük değil diye 8. Ayda tahlil yapacağız sonra gerekirse başlayacağız dedi. Ben gizliden alıp vermeyi bile düşündüm açıkçası sağlık bakanlığı öneriyor diye, neyse ki öyle yapmamışım. Ateş ve kusma yaşadık o ara kanı alındığında herşeyine bakılsın istedim iyi ki de demir başlamamış doktorumuz demir deposu gayet iyiymiş bebişin.

2 tane diş geliyooo 🤩 benim kızımın da bi tane çıktı diğeri de aynı böyle
Ay digeri de mii birini görür gibi oldum da digerini fark edememisim dikkatli bakinca gordum 1 haftadir niye huysuz diyorum bende bugun bi bakayim dedim de fark ettim
Allah yardım etsin valla hem bebislere hem bizlere kafama huni taksam hic yadirganmicak o derece

Bi ağızdan iki de bacaktan oldu bizim rota 2 dozu da bitmişti önce, beni şimdi düşündüren kızamık aşısı 9. Aya çekilmiş galiba bizimki de alerjili olunca ne olacak alerji doktoruna sormayı unutmuşum onun içinde yumurta ile ilgili bişey varmış galiba
Sağlık ocağında ebe yumurta alerjisi varsa 9. Ay burda aşısını yapmayız, başka yere yönlendiririz orada yaparlar dedi. Sanırım bizim de yumurta alerjimiz var. Denedim heryeri kıpkırmızı oldu kabardı, ilaç ve serumla 1 haftada geçti. Kan alınarak test yapıldı sonuç bekliyoruz.

Kızlar nasılsınız? keyifler yerindedir umarım. Biz de dün başladık elma ile, doktorumuz nedense meyvelerle başlattı. Dün 2-3 kaşık, bugün 5-6 kaşık verdik, yeme olayını daha bugün anlayabildi gibime geliyor anladıktan sonra hoşuna gitti. Elma armut muzdan sonra yoğurt ve sonra da sebzeler ile yumurta sarısına geçeceğiz. Ardından da kahvaltıya başlayacağız dedi doktorumuz.

Bir de demir damlası konuşulmuş, bizim doktorumuz da demir vermedi, benim demirim düşük değil diye 8. Ayda tahlil yapacağız sonra gerekirse başlayacağız dedi. Ben gizliden alıp vermeyi bile düşündüm açıkçası sağlık bakanlığı öneriyor diye, neyse ki öyle yapmamışım. Ateş ve kusma yaşadık o ara kanı alındığında herşeyine bakılsın istedim iyi ki de demir başlamamış doktorumuz demir deposu gayet iyiymiş bebişin.
Sağlık bakanlığının demir ilaçlarını bir araştırın ona göre karar verin bizim de doktorumuz başlatmadı daha demire

Kizlar sadece mama ile beslenen bebislerin annelerine sorum var
Kizim bugun itibariyle 6 aylik. Gece beslenmelerini nasil yapiyorsunuz? Kac saatte veriyorsunuz mama?

Huyu, uykusu 3 4 gündür çok değişti. Ağlamalar, uyuyamamalar. Sadece kucak istiyor, gece uyurken bile . Ne yapacağımı şaşırdım, baktım 26. Hafta atak haftasındaymışız.Bir ümitlendim bekliyorum. İnşallah geçecek, düzelecek. Amin. Çok amin.

Huyu, uykusu 3 4 gündür çok değişti. Ağlamalar, uyuyamamalar. Sadece kucak istiyor, gece uyurken bile . Ne yapacağımı şaşırdım, baktım 26. Hafta atak haftasındaymışız.Bir ümitlendim bekliyorum. İnşallah geçecek, düzelecek. Amin. Çok amin.
Aynısı bende ana kucağına bırakıyorum keyfi iyi kalkıp mutfağa giderken yolda ağlıyor hep yanında oturmam lazı. Hiç böyle değildi

Biz doktordan çıktık ek gıdaya geçiş hakkında konuştuk, 250 almış,gecen ayda 450,gr almıştı. Sizinde 6 ayda böyle oldu mu? Ek gidayi konuşurken kilo hakkında bişey demedi doktor. Sadece benim açımdan sağlıklı dedi

X