2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizim 6.ay aşısı en rahat geçen oldu bu kez ilk defa aşıdan önce calpol verdim bir kere ne ateş ne huzursuzluk oldu önce de duymuş yapmamıştım hep ateş sonrası vermiştim ama ağrı mızırtı baya sürmüştü, bizim diyet açma başladı ilk 3 gün içinde bir bardak yoğurt olan kek yedim yumurta yok tabi iki gün minik kan oldu ama kaka artmadı günde bir aynı, sonra içinde süt olan kek yedim kan bişey yok 2 gündür fırın sütlaç yiyorum bişey yok şimdi bugün peynirli börek yapıp yiyeceğim onda da olmaz ise bir kase yoğurt yiyeceğim yine olmazsa bizim kız kademeli bişeyler yiyecek 🥰bunu atlatırsam sıra yumurta da 🎉
Ayy çok sevindim hadi inşallah bitsin gitsin şu alerjiler inşallah.. bizim de pazartesi doktor kontrolümüz bakalım diyeti açacak mı.. 9. Ayda biter bu alerjiler demişti doktor sanırım bütün alerji bebeklerimiz rahatlayacak 2-3 ay daha sabır 🫶

Ayy çok sevindim hadi inşallah bitsin gitsin şu alerjiler inşallah.. bizim de pazartesi doktor kontrolümüz bakalım diyeti açacak mı.. 9. Ayda biter bu alerjiler demişti doktor sanırım bütün alerji bebeklerimiz rahatlayacak 2-3 ay daha sabır 🫶
Rahatlasınlar inşallah ya ben keçi peyniri vs yedim sorun olmadı bakalım bugün yoğurt çorbası yedim böyle giderse süt işi bitmeye az kaldı geriye yumrta ve diğerleri kalacak 😅

Kendi bebeğimin alerjisi hafiflemiş gibi sevindim.. minik bedenler toparlanıyor ya kıyamam onlara maşallah bebişlerimize 🧿
Bende çok sevindim vallah..
Benim küçüğün alerjisi çok kötü bugun canım çok çekti diye dışarıda irmikli tahinli dondurma yedim büyük büyük kabarcıklar çıktı sivrisinek ısırığı gibi duruyordu of 😔 yüzünde, boynunda apar topar eve geldik duş aldırdım krem sürdüm iyi oldu.. Eşimde ben de şok olduk tamam yumurtaya yüzde yüz alerjisi vardı kızarırdı ama fıstığa da bu kadar reaksiyon yasayacagını tahmin etmedim.. Antep fıstığına da alerjisi var maalesef. Birde bu diş süreci ve alerji oluşu çok zor durumda bırakıyor beni gece uykusu berbat bir kızım daha var o da ilgi bekliyor valla gercekten anne olmak çok zor 😔😔😔😔😔 salata ve yoğurt yemeye devam

6-12 ay arasında 1 doz + 1yasindan sonra 1 doz ya da sadece 1 yaşından sonra 1 doz yapılabiliyormuş. Doktor mu önerdi size bu sekilde
Ben büyük oğlumda 1 yas sonrasi tek doz yaptırmıştım o zaman bexsero yoktu. Doktor bize bıraktı , bende şimdi 3 doz bexsero ,bir yas sonrasi diğerini düşündüm. Büyük oğlumda uygun zamanda bexsero yaptırmayı düşünüyorum.

Selam kızlar ek gıdaya başladık yoğurt da kabak da yerken surat çok fenaydı ağzını açmak istemedi hatta.sizin nasıl gidiyo.bi de su içirmeye başladınız mı ne kadar veriyosunuz.

Selam kızlar ek gıdaya başladık yoğurt da kabak da yerken surat çok fenaydı ağzını açmak istemedi hatta.sizin nasıl gidiyo.bi de su içirmeye başladınız mı ne kadar veriyosunuz.
Bizde 3 gün patatesle basladik bugün havuc verdim ama pek yemiyor geneli çıkıyor, 3 gün havuctan sonra Kabak verecem ,sonra bezelye ama doktor ek gidaya başladıktan iki hafta sonra kıymaya başla dedi haftada iki ver önce isterse hep yemeklere kat dedi. Su veriyorum ben suyu istiyorsa verebiliriz

Kendi bebeğimin alerjisi hafiflemiş gibi sevindim.. minik bedenler toparlanıyor ya kıyamam onlara maşallah bebişlerimize 🧿
Gerçekten hiç biri sağlık sorunu yaşamasın öyle zor oluyor ki, benim için şuan çok değişik geliyor peynir yoğurtlu çorba vs bunları yemeyeli uzun zaman olmuş sanki bir anda yiyebilecek ne çok çeşit varmış hissi oldu, şuan bi direk kendim yoğurt yemem kaldı onu da atlatırsak galiba bizimki yoğurt yiyebilecek, yumurta ve diğerleri bakalım ne zaman geçer, ay hepsi kurtulsun şu süreçten inşallah 🤲🏻

Bende çok sevindim vallah..
Benim küçüğün alerjisi çok kötü bugun canım çok çekti diye dışarıda irmikli tahinli dondurma yedim büyük büyük kabarcıklar çıktı sivrisinek ısırığı gibi duruyordu of 😔 yüzünde, boynunda apar topar eve geldik duş aldırdım krem sürdüm iyi oldu.. Eşimde ben de şok olduk tamam yumurtaya yüzde yüz alerjisi vardı kızarırdı ama fıstığa da bu kadar reaksiyon yasayacagını tahmin etmedim.. Antep fıstığına da alerjisi var maalesef. Birde bu diş süreci ve alerji oluşu çok zor durumda bırakıyor beni gece uykusu berbat bir kızım daha var o da ilgi bekliyor valla gercekten anne olmak çok zor 😔😔😔😔😔 salata ve yoğurt yemeye devam

Valla zor bende süt peynir yoğurt tereyağ giren hiç bir şey yemiyorum tatlı niyetine hurma ve züber 🙃 az daha sabredeceğiz ve geçecek.. ben artık mamanın birini yatarken veriyorum biraz daha uyuyor sanırım süt de artık çok yetmiyor..
biz de doktor kontrolünden geldik ek gıdaya başlayacağız doktor direk sebze çorbasından başlayın dedi sonra şeftali, mamayla muhallebi başlayın dedi tek tek tadım yaptırmayacak.. bunlar da sıkıntı yoksa yumurta sarısının 1/8ini vereceğiz.. 2-3 hafta böyle ilerleyin döküntü yoksa çorbaya kıyma ekleyin dedi..

Bizimki 3 gün patates, 3gün kabak yedi havuç veremedim kendim yediğim zaman ona alerji oldu gibi tam anlayamadım diye araya meyveler girdi benim mecbur şu ara ev ile aile evi arasında git gel olunca, şu meyve süzgeci mi adı ne ise onda karpuz, şeftali yiyor, muzu 3 gün denedi dün bamya yedi 😂😂suyu aklıma geldikçe veriyorum içmez iterse zorlamıyorum içtiğini de az az içiyor

Doktorumuz bugün ek gıdaya start verdi ek gıdayla birlikte kaynatılmış soğutulmuş su verin alıştırma bardağından tok karnına dedi bir miktarı yok kendi ne kadar içerse

Bizimki 3 gün patates, 3gün kabak yedi havuç veremedim kendim yediğim zaman ona alerji oldu gibi tam anlayamadım diye araya meyveler girdi benim mecbur şu ara ev ile aile evi arasında git gel olunca, şu meyve süzgeci mi adı ne ise onda karpuz, şeftali yiyor, muzu 3 gün denedi dün bamya yedi 😂😂suyu aklıma geldikçe veriyorum içmez iterse zorlamıyorum içtiğini de az az içiyor
Bamyayi nasil yedi haşlayıp mi verdin?

Valla zor bende süt peynir yoğurt tereyağ giren hiç bir şey yemiyorum tatlı niyetine hurma ve züber 🙃 az daha sabredeceğiz ve geçecek.. ben artık mamanın birini yatarken veriyorum biraz daha uyuyor sanırım süt de artık çok yetmiyor..
biz de doktor kontrolünden geldik ek gıdaya başlayacağız doktor direk sebze çorbasından başlayın dedi sonra şeftali, mamayla muhallebi başlayın dedi tek tek tadım yaptırmayacak.. bunlar da sıkıntı yoksa yumurta sarısının 1/8ini vereceğiz.. 2-3 hafta böyle ilerleyin döküntü yoksa çorbaya kıyma ekleyin dedi..
Neden tadim yapmadan direk çorba ile başlıyorsunuz? Neden olduğunu dedi mi?

X