2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Hadi ya evet bak ani filan diyor bide çok gırtlaktan çıkarıyor sesleri hani kuran öğrenirken alfabede girtlaktam ha filan derlerdi öyle bit girtlak. Büyük oğlum agulardi 3 ayliken baslamsti agulayarak konuşuyordu resmen ve çok erken konuştu esimi uyandıracaktim agulamiyor nette 3 ayda baslar yazıyor diye. Ellemedim ne oldu güncelleme geldi kalktı mı bu sesler diyorum. Herşey okey sırasıyla yapti agu yok arada hala ağii diyor hep i ile bitiyor aniii hiii neyse hayırlısı olsun
Benim bebeğim de agi, gi, giy, gıy, ınga, ıngıyy, inge diyo bu aralar da çığlık atmayı öğrendi kedi gibi sesler çıkarıyor aguyu ilk bi kaç kez dedi onu da gırtlaktan çıkararak diyordu birde agü diyodu onu demiyo artık

Fıttırma aşamasındayım dün sabah kahvaltıda herşey yasak olunca ıspanak ve soğanı kavurdum yedim yanında zeytin bu kadar alakasız bir uyum ama mecbur, yemek olarak da taze fasülye pilav salata salata içinde marul yeşil soğan dere otu havuç var bugün 9 bez oldu şu saate kadar arttı 😒birinde de kan vardı sanki ama emin olamadım anlayacağın hala gerileme yok işin ucu glutene dayanacak gibi
Ben de kahvaltılarda patatesli gözleme yiyorum 11 gündür. Pırasalı gözleme yedim bugün akşam yemeğinde, sebze yediğimde de doyamıyorum.
Gluteni de kestiğinde iyice azalıyor seçenekler, kontrolünüz ne zaman

Ben de kahvaltılarda patatesli gözleme yiyorum 11 gündür. Pırasalı gözleme yedim bugün akşam yemeğinde, sebze yediğimde de doyamıyorum.
Gluteni de kestiğinde iyice azalıyor seçenekler, kontrolünüz ne zaman
Bana alerji doktoru artık gel demedi ki sağolsun 😡testte çıkmadı bulgular devam ederse 6. Ay tekrar yapalım dendi bu kadar 🤷‍♀️ben bir ay diyete devam edip sabredeceğim kendi memleketimde arkadaşlarımın gittiği bir çocuk doktoru var alerjiyi güzel yönetiyor durum geçmese ona gideceğim yada gitmeden erkenden online görüşeceğim şuan için kilo kaybı yok 2 haftada galiba 300 gr net aldı, kan da aşırı yok dün hiç gelmedi bugün de belli belirsiz bir damar gördüm bakalım dedikleri gibi belki de henüz bünyeden atılmadı, son çare çocuk gastroenteroloji ye gideceğim, ama dediğin gibi gluten olursa iş daha zor zaten sadece sebze ile gerçekten doymuş gibi olmuyor insan

Bana alerji doktoru artık gel demedi ki sağolsun 😡testte çıkmadı bulgular devam ederse 6. Ay tekrar yapalım dendi bu kadar 🤷‍♀️ben bir ay diyete devam edip sabredeceğim kendi memleketimde arkadaşlarımın gittiği bir çocuk doktoru var alerjiyi güzel yönetiyor durum geçmese ona gideceğim yada gitmeden erkenden online görüşeceğim şuan için kilo kaybı yok 2 haftada galiba 300 gr net aldı, kan da aşırı yok dün hiç gelmedi bugün de belli belirsiz bir damar gördüm bakalım dedikleri gibi belki de henüz bünyeden atılmadı, son çare çocuk gastroenteroloji ye gideceğim, ama dediğin gibi gluten olursa iş daha zor zaten sadece sebze ile gerçekten doymuş gibi olmuyor insan
Senin iyi bir doktor bulman şart oldu artık yakın şehirlerdeyse de git lütfen. Bebekten önce senin canına yazık sen iyi olmazsan bebekte olmaz . Umarım çözülür bi ek gıdaya başlasalar önümüzü görücez

Yapılacak çok şey de yok sanırım, bana da diyete uy Haziran sonunda görüşürüz dedi. 1 Haziran'da kırmızı et yiyeceğim, 10 Haziran'da yoğurtlu çorba. Bakalim belirtiler artmaz umarım.

Bu arada fırınlanmış gıda yiyebilirsin dedi benim doktorum. Bisküvi yiyorum, kek yiyebiliyorum. 180 derece 30 dk, 200 derece 20 dk. pişen yumurta ya da süt ürünleri dokunmuyormuş.

Senin iyi bir doktor bulman şart oldu artık yakın şehirlerdeyse de git lütfen. Bebekten önce senin canına yazık sen iyi olmazsan bebekte olmaz . Umarım çözülür bi ek gıdaya başlasalar önümüzü görücez
3 çocuk doktoru 2 ayrı alerji doktoruna gittim kaka sayısı fazla ama ishal değil pütürlü, deride döküntü yok kan az kilo alımı iyi olunca hepsi en az 1 ay katı diyet diyor, aynı durumda çoklu besin alerjisi olan arkadaşlarım da 1 ay sabret dedi, bu memlekette alerjiyi iyi yöneten doktor da aynısını yapmış arkadaşa 21 günde kan anca geçmiş benim henüz 7 gün oldu, zaten kadının düzgün takip edebilmesi için günlük gibi yazıyorum yediklerimi içindeki baharata kadar süre dolunca ona göre şekil alacak süreç çünküü kime gitsem ilk bunları kestin mi bir ay diye soruyor

Benim henüz düzelme netleşmeyince bişey yiyemiyorum korkudan
İnstagramdan da takip edebilirsin, arada paylaşım yapıyor. Belki faydası dokunur.

Eklentiler

• IMG_20230528_220611.jpg
    IMG_20230528_220611.jpg
    133,6 KB · Görüntüleme: 30
Bence rota aşısı biraz tetikliyor.benm.oglanda cok yapardı demir damlasindan sonra biraz azaldı sayısı

Patatesi nasıl tespit ettiniz. Ben şu an sadece patates yiyorum neredeyse ama kakada mukus devam ediyor. Ona da mi var acaba alerjisi
Daha önce Kan vermiştik.. Bugün de Dr götürdük besin alerji testi yapacaklar pazartesiye kaldı.. bir türlü geçmiyor vücudundaki kızarıklık krem ve şampuan yazmıştı onu kullanıyorum o biraz iyi geldi ama 2 saat sonra yine aynı 😞 kaka da mukus dediğiniz böyle yapiş yapış mı oluyor tam olarak sanki kızımın da kakasını öyle bugun Dr kan var mı diye sordu sadece

X