2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya kızlar bebeğim hic agulamiyor, 2.5 aylikken agi diyordu 3, ayliken agi bazen agu diyordu. Ama hic agulamadi. Güler, çığlık atar, kahkaha atar ama agulamiyor. Büyük oğlum cok agulardi. Doktora gittim hiç aklima gelmedi sormak.göz iletişimi var, sürekli güler bakınca güldürdünce kahakha atar.. çok değişik geldi bu ay agular diye cok düşmedim üstüne. Ama diğer gelişimsel şeylerin hepsini yapiyor.

Ya kızlar bebeğim hic agulamiyor, 2.5 aylikken agi diyordu 3, ayliken agi bazen agu diyordu. Ama hic agulamadi. Güler, çığlık atar, kahkaha atar ama agulamiyor. Büyük oğlum cok agulardi. Doktora gittim hiç aklima gelmedi sormak.göz iletişimi var, sürekli güler bakınca güldürdünce kahakha atar.. çok değişik geldi bu ay agular diye cok düşmedim üstüne. Ama diğer gelişimsel şeylerin hepsini yapiyor.
Hepsi farklı ses çıkarıyordur diye ben çok takılmadım, benim kız anii diye bağırıyordu, şimdi farklı birsürü ses bağırıyor, kendini dinliyor, agu demese de olur sanırım 😅

Benim bebisin gündüz uykusu gitti toplasn 3 saat anca uyuyor bugün gün boyu, uyku gerilemesinde böyle mi oluyor. Bir saat olmadan uyanıyor, gece gündüze nazaran iyi bazen kesintisiz uyuyor bazen kalkıyor ama kesin 5-5.30 arası uyanıyor napacaz bilmem yoruldum biraz. Birde dün hep ağladı derdini bilemeyoruz ne oluyor. Verem aşısının olduğu yer şişmiş ağrı yapar mı.orasi bilrmedim
Bizim de şişmişti 4 gün sonra azaldı. Yumru gibi olmuştu şişen yer. Dr, buağrı yapar alkollü pamuk koysun, hemşireye söyleyin diye uyarmıştı.

Hepsi farklı ses çıkarıyordur diye ben çok takılmadım, benim kız anii diye bağırıyordu, şimdi farklı birsürü ses bağırıyor, kendini dinliyor, agu demese de olur sanırım 😅
Hadi ya evet bak ani filan diyor bide çok gırtlaktan çıkarıyor sesleri hani kuran öğrenirken alfabede girtlaktam ha filan derlerdi öyle bit girtlak. Büyük oğlum agulardi 3 ayliken baslamsti agulayarak konuşuyordu resmen ve çok erken konuştu esimi uyandıracaktim agulamiyor nette 3 ayda baslar yazıyor diye. Ellemedim ne oldu güncelleme geldi kalktı mı bu sesler diyorum. Herşey okey sırasıyla yapti agu yok arada hala ağii diyor hep i ile bitiyor aniii hiii neyse hayırlısı olsun

Kızlar bebeleriniz dönüyor mu benimkin de tık yok henüz🥴 gerçi ağlamaktan fırsatı olmuyor galiba,
Dönüyor 2.5 ayliken dönmüştü 4. Ay bir gün olana kadar dönüp hep karın üstünde duruyordu. Simdi sürekli dönerek ilerliyor. Geçen mutfakta isim vardi koydum koltuğun altina doğru gitmiş çığlık çığlığa ağlıyordu

Bizim de şişmişti 4 gün sonra azaldı. Yumru gibi olmuştu şişen yer. Dr, buağrı yapar alkollü pamuk koysun, hemşireye söyleyin diye uyarmıştı.
Bizde iz vardı 4 aylik kontrolde şişer akıntı olur dedi doktor. Dün şişmiş yarın aşısı var ebeye sorarim

Benimki de aşırı konusmuyor ama etrafa çok ilgili izlemekten konusmaya sıra gelmiyor sanırım. Yarım dönme yapıyor 2 gündür tam dönemedi henüz

Benim bebeğin de alerjisi var yer fıstığına yumurtaya patatese.. Hiç durmuyor sürekli ağlıyor.. Bu alerji durumu bu sene çok artmış diye duydum gecen haberde bile çıktı.. Çok zor bir durum ne yiyeceğimi şaşırdım
Patatesi nasıl tespit ettiniz. Ben şu an sadece patates yiyorum neredeyse ama kakada mukus devam ediyor. Ona da mi var acaba alerjisi

Ne oluyor bilmiyorum ama benim ki de aksam saat 5 gibi, gece 12-2 arasi yere koysan agliyor bagiriyor.surekli kucakta ve yaninda olmak istiyor bu saatlerde. Gece olan da genelde fazlaca kaka yapip rahatliyor ama uyuyuncaya kadwr bagirmaya devam
Gündüz de sallamayı bırakır bırakmaz ağlıyor ya napicagimi şaşırdım

Kızlar bebeleriniz dönüyor mu benimkin de tık yok henüz🥴 gerçi ağlamaktan fırsatı olmuyor galiba,
125 günlük benim kinin de yana dogru hariç tam tur döndüğünü gormedim . Dönme çalışması yapma gibi bir zaman da ayırmadi kendine yerde yatmayi hic sevmiyor ki 🙈 koltuk ve besikte yatarken de kenarlari dolu oluyor.

Hadi ya evet bak ani filan diyor bide çok gırtlaktan çıkarıyor sesleri hani kuran öğrenirken alfabede girtlaktam ha filan derlerdi öyle bit girtlak. Büyük oğlum agulardi 3 ayliken baslamsti agulayarak konuşuyordu resmen ve çok erken konuştu esimi uyandıracaktim agulamiyor nette 3 ayda baslar yazıyor diye. Ellemedim ne oldu güncelleme geldi kalktı mı bu sesler diyorum. Herşey okey sırasıyla yapti agu yok arada hala ağii diyor hep i ile bitiyor aniii hiii neyse hayırlısı olsun
Aguu yu tüm bebekler söylemek zorunda degil bence ya . İlk oglumda hic hatırlamıyorum agu yu.'galk galk ' diye bi ses cikarirdi 🤭
Mesela bunda da arkadasin bebesi soyluyir diye bir kac onun den a-guu diye heceleme yaptım tam olmasa sa taklit etti ve sonra da birkaç gun arada soyledi. Ama simdi kullanmıyor.onunde söylersem anca kullanir.

Aguu yu tüm bebekler söylemek zorunda degil bence ya . İlk oglumda hic hatırlamıyorum agu yu.'galk galk ' diye bi ses cikarirdi 🤭
Mesela bunda da arkadasin bebesi soyluyir diye bir kac onun den a-guu diye heceleme yaptım tam olmasa sa taklit etti ve sonra da birkaç gun arada soyledi. Ama simdi kullanmıyor.onunde söylersem anca kullanir.
İcime su serptiniz bugun epey agu dedim o da sessizce agii diyor. Ne bileyim hayrlisi olsun

Şuan için muz, karpuz, yenidünya yedim bunlar yapar mı acaba bir de bunu takip edeyim, nasıl bir şansımız var başkasının mı kan gelir aaa kes sütü düzelir bizim düzelmediği gibi ara bul hangisi 🤷‍♀️
Hari selam, domates ve patatesten sonuç aldın mı, bizde kakada mukus devam ediyor hala:KK43:

İcime su serptiniz bugun epey agu dedim o da sessizce agii diyor. Ne bileyim hayrlisi olsun
Benim kızım da durup agu demez bir ara diyordu sonra bıraktı ama hiç bunun üstünde durup endişe etmedim çünkü diğer durumlardan akıllandım neyi yapamıyor diye telaş etsem bir süre sonra geldi güncelleme kendince bir düzeni var demekki, bizimki agu yerine teyzesi yüzünden nasıl tarif etsem ağaç kesen motorlar gibi iğiriyor yada eşşek gibi değişik sesler çıkarıyor gırtlaktan sevgili kardeşim kızıma yapa yapa o da alıştı 😂

Hari selam, domates ve patatesten sonuç aldın mı, bizde kakada mukus devam ediyor hala:KK43:
Fıttırma aşamasındayım dün sabah kahvaltıda herşey yasak olunca ıspanak ve soğanı kavurdum yedim yanında zeytin bu kadar alakasız bir uyum ama mecbur, yemek olarak da taze fasülye pilav salata salata içinde marul yeşil soğan dere otu havuç var bugün 9 bez oldu şu saate kadar arttı 😒birinde de kan vardı sanki ama emin olamadım anlayacağın hala gerileme yok işin ucu glutene dayanacak gibi

X