2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bende geçen yıl bu dönem hamile olduğumu öğrenmiştim adetim 10 gün gecikti Ahmet kayadan kafama sıkar giderim dinleyerek eczaneye koştum ikinci çocukla huniyi taktım zaten çok şükür negatif çıktı ertesi gün kanama oldu bide hödük kocam arka arkaya üçüncü çocuğu yapıp kapatalım bu defteri tekrar tekrar küçük bebekle uğraşması dert diyor odayı ayırdım canına mı susadın diye tehdit ettim o kadar bitkin durumdayım 😬
Bide üçüncüyü istiyor helal be 😂ben de eşim de ilk çocukta defteri kapattık sevgili kızım hal ve hareketi ile kardeşi olma şansını kaybetti 😂Allah isteyen herkese sağlıkla versin benim de elimdekine sağlık hayırlı ömür versin bizde bir ikinciyi yapacak yürek yok 😂

Kolay gelsin zaten bu sağlıklı beslenme şekli biliyorsun 😂 ömrümüz uzar ben de yemiyorum saydıklarını nerdeyse
Hepsini tam kesip dikkat edeli bugün 6. Gün o ömür uzar mı yoksa ben tık gider miyim bilmiyorum 😂😂size gluten ile ilgili bişey dendi mi bi o kaldı çünkü kesmediğimiz 🤭dün kan yoktu galiba bugün de yok ama bez sayısında bi düşme yok bakalım 😅

Kızlar bu saç dökülmesine çözüm bulan varmı birde takviye için vitamin damla kullanıyor musunuz
Benim azaldı canım ilaç ve şampuan denedim ama hangisi iyi geldi bilmiyorum oluk oluk dökülüyordu azaldı çok şükür.
Solgar brewers yeast
Gentle iron
İmom latte
Şampuan olarak da Helalles aldım ama dediğim gibi hangisinin etkisi var bilemiyorum

Bide üçüncüyü istiyor helal be 😂ben de eşim de ilk çocukta defteri kapattık sevgili kızım hal ve hareketi ile kardeşi olma şansını kaybetti 😂Allah isteyen herkese sağlıkla versin benim de elimdekine sağlık hayırlı ömür versin bizde bir ikinciyi yapacak yürek yok 😂
Bizim ilk de öyleydi annesi teyzesi dahil diyene eşim siz yapın biz gelip sevelim istemiyoruz diyordu o yüzden 6 yıl ara verdik Bi an kızımızın baskısına kanıp yaş geçmeden 2 olsun bari dedik huni geldi hepten

Benim azaldı canım ilaç ve şampuan denedim ama hangisi iyi geldi bilmiyorum oluk oluk dökülüyordu azaldı çok şükür.
Solgar brewers yeast
Gentle iron
İmom latte
Şampuan olarak da Helalles aldım ama dediğim gibi hangisinin etkisi var bilemiyorum
Solgara 2 hafta oldu etki etmedi diğerlerine deneyeyim bende umarım durur kel kalicam

Deri testi yapıldı bi tepkime olmadı alerji ile ilgili bende kan alma işini sordum ondan da bakıyorlar ayrım ne diye meğer çocuk herhangi bir ilaç kullanıyorsa kandan bakılan hiç etkilenmez ama deri etkilenirmiş birde küçük bir reaksiyon olsa bile kan alırdık ama şu durumda çocuğu boşuna yormuş oluruz dedi. Muhtemelen küçük olduğu için çıkmadı dedi, bi 2 hafta hiç delmeden süt ve süt ürünleri, et, tavuk, balık, kuruyemiş, susam, tahin, yumurta ve yumurta olan ürünler yemeyeceğim kan kesilirse sıra ile 3 gün 3 gün deneme yapacağım ha yok kan devam ederse çocuk gastroenteroloji bölümüne gideceğiz onlar da bizim incelemelerimizde bir sorun yok derse mecburen 6. Ayı bekleyip tekrar test ve ek gıda ile bakacağız
Ben diyette ilk bademi bozdum, ertesi gün yanakları yara oldu. Bademe veda ediyoruz böylece.

Ben diyette ilk bademi bozdum, ertesi gün yanakları yara oldu. Bademe veda ediyoruz böylece.
Benim de dün ne güzel kan yoktu bugün yine var gluten yasak değildi ama bugün patates yedim artık o mu etki ediyor diyorum, kan geldikçe morali bozuluyor insanın

Hepsini tam kesip dikkat edeli bugün 6. Gün o ömür uzar mı yoksa ben tık gider miyim bilmiyorum 😂😂size gluten ile ilgili bişey dendi mi bi o kaldı çünkü kesmediğimiz 🤭dün kan yoktu galiba bugün de yok ama bez sayısında bi düşme yok bakalım 😅
Gluten demedi ama benimki kesin çikolataya çıktı alerjisi 3 gündür yiyorum cırcır çocuk :KK43: domatesede süt ürünü hiç yemiyorum öyle işte bire boğaz severim 🤣

Gluten demedi ama benimki kesin çikolataya çıktı alerjisi 3 gündür yiyorum cırcır çocuk :KK43: domatesede süt ürünü hiç yemiyorum öyle işte bire boğaz severim 🤣
Benim galiba komik ama patates gibi sabah patates salatası yedim şimdi 7. Bezde kan geldi 🤦‍♀️

Solgar kullanıyordum şimdi korkuyorum o da mı sıkıntı acaba diye yediğim her şey düşündürür oldu, insanın canını sıkan bunlardan bazıları zararsız ama bilemeyince boşuna yiyemediğin ile kalıp çocuk da hala aynı sıkıntıları çekiyor olması, bugün daha da arttı bez sayısı dün yediğim de makarna bu kez gluten mi acaba diyorum inşallah dokyor yarın net bir süreç çizer
Ben doktora cok yapıyor kaka dedim yapsın dedi, sıkıntısı yok dedi. Ben bi kere kan gördüm dedim bazen mukus oluyor bezinde dedim. Cok kan olur mukus olur gel, mukus olur egzaması olur gel, mukus tek başına bişey değil dedi. Şuanda sana diyet vermek anlamsız yorar seni dedi. Mukus hep değil ama bazen var. Pütürlü çoğunluk bazen yeşil bazen sarı onda okey dedi. Kan yoksa bezi cok diye mi sıkıntı görüyorlar..benim bebek hep yapıyordu şuanda demirden dolay mi bilmem bazen kakasiz değiştiriyorz

Ben doktora cok yapıyor kaka dedim yapsın dedi, sıkıntısı yok dedi. Ben bi kere kan gördüm dedim bazen mukus oluyor bezinde dedim. Cok kan olur mukus olur gel, mukus olur egzaması olur gel, mukus tek başına bişey değil dedi. Şuanda sana diyet vermek anlamsız yorar seni dedi. Mukus hep değil ama bazen var. Pütürlü çoğunluk bazen yeşil bazen sarı onda okey dedi. Kan yoksa bezi cok diye mi sıkıntı görüyorlar..benim bebek hep yapıyordu şuanda demirden dolay mi bilmem bazen kakasiz değiştiriyorz
Benim kan var işte artık kaka sayısını bende geçtim takmıyorum ama bugün yine geldi mesela

1 haftadır çılgınlar gibi katıla katıla ağlıyor nefesi kesiliyor evin içinde bebek arabası ile sürüyoruz 3 kişi maymunluk yapıp duruyoruz ama nafile özellikle geceleri oluyor atak mı bu nolur çabuk geçsin

Hiç istemiyor gibi gelmedi burdan😂😂benim geçen burnuma barbunya kötü koktu ama nasıl bir kötü kokma her odaya geliyor sanki eşim gece vakti test buldu ama meraktan değil korkudan 😂😂kısa süreli bi öbür tarafa gittik geldik 😂
Ben esime ipeğin testini attım adam.bir on dakika kalp spazmı geçirdi 🤣 Yarım saatte inandırmaya çalıştım adam zaten ikiyi bile zor kabullendi

Canim senin kızın bez sayısı çok degilmi ya hiç kaka tahlili yaptın mı
Yapıldı ilk gizli kan pozitif, lökosit var hatta amip var çıktı tabi alerji ile amipin tahlilde görüntüsü aynı diye okuyunca amipi doğrulayan amip antijen diye bir test var aynı gün o test için tekrar örnek alındı tahmin ettiğim gibi negatif çıktı, yine de doktor 1 hafta antibiyotik kullandırdı sonra tüm hepsi negatif geldi, şuan fazla olma sebebi alerji yapan besini bulamadık bir türlü

Kızlar komik gelecek ama bizim kız gece uykusunda 30 dk 1 saat değişerek sürekli kalkıyordu bir videoda görüp inanmadım ama deneyeyim dedim baş ucuna dokunmayacağı bir yere göğüs pedimi koydum süt olan 8 den beri uyanmadı 😂yavrum emziği de atmış o tarafa iyice de dönmüş uyuyor ay üzüldüm de bir yandan ama dinlendim ya şükür 🤭

X