2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Siz alintilamadan ben direkt kendi uzerime alinip notlar almistim zaten :)) tesekkur ederim canim, tek tek anlatmissin
Yemen nasıl? Ben diyete başlamıştım, sütüm aşırı azaldı süt gelmesi icin dakikalarca cekmesi gerekiyor. Sadece aksam biraz yedim tatli turudr yedim hurma, helva vs gece meme sert uyandım.humana, malt birası alabilrisn. Beslak damla bu ara o fayda etmedi bana güzel beslen ins olur

Ben tahin pekmezin faydasını çok görüyorum. Bide beyaz kuru dut bir tatlı kaşığı bir bardak su ile demleyip suyu içiyorum dutlarıda yiyebilirsen ye ben yiyemiyorum. Deneyebilirsin.

Ben ne zaman dondurma ile irmik helvası yapıp yesem net artıyor, gün içinde üç kez meyve suyu içine bestlak damla damlatıyorum, kesinlikle 3 öğün sağlam yemek yer aralara bişeyler koyarım aç olduğumuz an azalıyor, bol su zaten var ve asla sütüm az demiyorum çocuk istedikçe veriyorum zaten bez sayısı belli ediyor, benim göğsüm de yumuşadı yok sanıyordum ama çocuk emerken sızlama olup iniyor belli, bestlak ne kadar etkili onu tam kestiremedim ama yalan yok onun yerine solgarı bi deneyesim var

Dondurma, tahin, humana, bol su. 2 gün sütü tüm yok denecek kadar azalmıştı. Sıkınca gelmiyordu. Tahin yedim, humana içtim, 2 öğün düzgün beslendim ve en önemlisi uyudum. Emzirip eşime bebeği teslim mettim. Sürekli uyudum. 2 günde çoğaldı, göğüs yumuşak ama kendiliğinden süt sızmaya başladı, toparladı şükür. Bestlak aldım ama kullanmadım. Süt gelmese başlayacaktım

Bir aydır durmayan salya vardı sürekli önlük takıyordum herkes diyordu erkenden çıkaracak galiba diye
Benim kızımın da salya akıtması başladı. Sanki dilini ileri geri yaparak kasimaya çalışıyor dış etini. Omzumu kolunu emiyor. Huzursuzlanıyor. Sanırım biz de dış çıkarıyoruz.

Instagram'da bu sayfayı öneririm size, güzel bilgiler veriyor

Eklentiler

• Screenshot_2023-04-08-14-51-42-578_com.instagram.android.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 54
Benim kızımın da salya akıtması başladı. Sanki dilini ileri geri yaparak kasimaya çalışıyor dış etini. Omzumu kolunu emiyor. Huzursuzlanıyor. Sanırım biz de dış çıkarıyoruz.
Olabilir bekle bakalım canım hemen çıkmıyor zaten biz bir aydır çekiyoruz salyalar huysuzluklar ama huysuzlukları şu 3 gündür falan var oda beyazlıklar görününce oldu ateş falan doktor bir ay daha verdi tamamen çıkması için bakalım

Ben tahin pekmezin faydasını çok görüyorum. Bide beyaz kuru dut bir tatlı kaşığı bir bardak su ile demleyip suyu içiyorum dutlarıda yiyebilirsen ye ben yiyemiyorum. Deneyebilirsin.

Kizlar sanirim alintilamayi unuttugum kimse kalmadi, gozumden kaftiysa bastan soyliyim affola.

duzenli yemek yiyemiyorum. Annem burdayken baslarda guzel yiyordum ne zaman ki o gitti ben de yemek isini ayarlayamadim. Kirk yilda bir aksam bebis uyuyunca bisiyler pisirdim. Anca corba yapiyorum o da her zaman diil. Aciktikca hurma incir ceviz yiyorum ama.
Beslenmem zayif oldugundan olabilir haklisiniz, uyku duzenim de yok. Ne zaman bebis uyusa ben evde yapilicak islere sariliyorum. Aslinda bebegim zor bir bebek diil hamdolsun ancak sanirim ben yetistiremiyorum hicbir seyi. Anca ev toparla supur, camasir yika kurut katla, toz al banyo tuvalet temizle. Camasir olayi iki gunde bir muhakkak oluyor sevgili kocam sag olsun. Yani kizlar bilemiyorum sanirim ben uyusugum yavasim bilemiyorum neyim ama dort dortluk yapamiyorum. Ev temizlesem yemek yok, yemek yapsam ev temiz olmuyo.

Bugun tahin helvasi olayina basladim. Solgari da duzenli almaya niyet ettim. Suya devam. Bir de dut kurusuna basliycam.
İrmik helvasi da yapiyim sifa niyetine :)
Peki sagmadan arttigini anlayabilir miyim? Eltimin makinesini alicam da alana kadar bebisimin doyup doymadigindan nasil emin olucam. Cis olayini takip ederek mi? Mamayi kesmiyim tabi hemen.

Hepiniz sag olun var olun.

Öyle düşünme ben de anlattığın gibiyim.açıkcası canım yapmak da istemiyor.önceden de iştahlı bir insan değildim.şimdi ekstra yiyemiyorum ne yazıkki.dediğin gibi uyku düzenim yok gündüzleri hala kısa kısa uyuyup kalkıyor benimki.hangi işe girişsem yarıda kalıyor.bugünler de böyle geçsin ne yapalım

Ama iste sanirim bu yemek duzenini oturtamadigimdan beslenme seklim de sutumu etkiliyor. Ya da bilemiyorum genetik mi acaba? Annem de bizi hic emzirememis. Sutu olmamis. Ne tanidigim insanlar var ya deli gibi sigara icen ama sutu dolup tasan. Hatta biri var, sutu bir sagiyor inanamazsiniz masallah kadin selale adeta hatta bagislamayi dusunuyorlardi, stok yapiyor sonra oturup iki gun sigara iciyor. Sigara kalitesini elbette dusuruyordur ama miktarina etki etmiyor mesela.
Ya da rizik meselesi belki de, kismet.

Darısı başıma ya benimki hic sevmedi senle aramizda 12 gun felan var ins benimkinin de ilgisini cekmeye baslar. zeka kartlarını sevdi ama onu da ben gosterdigim icin ,kendi kendine oyalanabilecegi birşeyler lazim bana

İnsallah alir canim ya benim ilk cocuk almadi ac aç beklerdi beni saat 2 gibi canina tak edermis açlığı da öyle icermis onu da acligi bastircak kadar hepsini bitirmezdi. Ama iste deneyimsizlik hiç farklı biberonlae denemek aklima gelmemis fikir veren de olmamis .o zmnlar bilmiyordum bebeklerin biberon emzik seçtiklerini.

Canim benimki 75 günlük dün verem asisi olduk ondan beri bi uykusuzluk uykuya dalamama var ben aşıya baglamistim ama acaba atak dan mi bizim ki de uyumak istiyor uyuyamıyor tüm gun huzursuzdu artik canina tak etti de uyuyo bir saattir

Ben de herşeyi yetiştiremiyorum. Kolay a kaçıyorum. Gün içinde kendime 1 saat zaman ayırıyorum. Mesela haftada bi yemek bir pilav ve çorba yapıyorum yanına dışarıdan közde pişmiş tüm tavuk alıyorum bazen pişmiş balık alıyorum yanına salata bile yok, yeşillik yıkıyoruk o kadar. Yazdan buzluğa attığım hazır yıkanıp doğranmış şeyler var. Yeşil fasulye, bamya, kabak, patlıcan.. Domates konservesi ile birleşince yemek 15 20 dk lık bir iş demek. Bazen de zaman olmayınca buzlukta ki hazır içli köfte, lahmacun, dolma çıkarıp ısıtıp yanına bi ayran yapıyorum. Annen gelip buzluğunu doldurup gitse rahat edersin. Mutfakta anakucağında duruyor artık. Oyuncak asıyorum onunla konusuyor. Çamaşır kurutma makinesi büyük nimet. Sadece katlama, yerleştirme işi var. Onu da gece uyuyunca yapıyorum. Bazen ben emzirirken eşim yapıyor. Toz alma, süpürme vs gibi diğer işleri haftada bi yapıyorum. Birkaç gündür eşim işten gelince 1 saat bebemle oynuyor bende uyuyorum. Eşimle bebeği yalnız bıraktım dışarı çıktım, Allah kolaylık versin işe gitmekten zor dedi. Anladı daha çok yardımcı oluyor şükür.
Süt ün indiğini anlarsın. Bebek emerken meme ucu hafif sızlıyor, diğer meme de beraber akıyor. Sıksan çıkıyorsa zaten emerek daha çok gelmesini sağlıyor. Yutkunma sesini duyunca anlıyorum ben. Süt olmayınca sürekli çekiyordu yoruluyordu. Süt olunca 2 3 çekip yutuyor. Emince uyuyakalıyor. Çiş kaka takibi yapmadım hiç.

Sana mi bebeğe mi? Kim kullanıyor
Bebeğe canım Ferrum kullanıyorum diğer mama kabızlık yapıyor diye sma geçtim ilk 4.5 gün iyidi kendi kakasını yapıyordu ama birkaç gündür kan damlası veriyorum 2 gündür yapmıyor surekli ağlıyor yapamadığı için acaba ondan mı oldu diye düşünüyorum ben

Asi huzursuzluk yapıyor kesinlikle agri kesici ver cekinme hiç ama asiriyada kacma bir cay kasigi yeterli. Atak haftalari cok yorucu ama sonucu iyi oluyor belli zaman kadar cekicez. Benim 2.5 yasinda kizim var 2 yas sendromu emin ol bu gunleri aratiyor bazen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…