2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar bir şey sorcam. Bu kilo alımı kaçınca aydan itibaren azalıyordu? Benim kız şimdi 7 kg. Alışverişe çıktık. 6-9 aylık kıyafetler 8-9 kg yazıyor. Aldım ama yanlış mı yaptım ki? Kilo alımı aynı hızla giderse anca önümüzdeki ay giyer diye düşünüyorum. Hepside yazlık

Kızlar benim kız 3 buçuk aylık oldu . Doğum kilosu 2400 ,
1. ay 3650 -- 2. ay 4700 -- 3.ay 5300
Yani 3. ayda 600gr almış sadece . Son 10 günde ise 120 Gr almış az önce tarttim . Çok az değil mi ? Sadece anne sütü alıyor ama memeye çok düşkün değil sadece açsa 5-10 dk emiyor , hani gak meme guk meme bir çocuk değil. Napayım ben ?

Valla ben de aynı durumdayım hiçbişey yapmaya zaman bulamıyorum uyku desen hak getire. Eşim evde olsa da 6 yaşında kızım var onunla ilgileniyor 30 dk lıkır uykuları aşamıyoruz Bi türlü

Kızlar ya ben doğumdan sonra halâ adet olmadım sadece geçen hafta canlı kırmızı renkte 3 damla kan gördüm iç çamaşırım da dedim herhalde doğum sonrası ilk adetimi oluyorum ama dahası yok yani o kadar biseydi sonrasında bir daha kan gelmedi sizce bu neydi? Korkuyorum açıkçası çünkü geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz. Spiral taktıracağım ama adetin ilk günü takiliyormus bende adet olmayı bekliyordum yerleşme kanaması mı falan diye stresten öleceğim test yapmaya korkuyorum başına böyle bir şey gelen var mı?

Yaptırdım yaptırdım zaten aşıyı yaptırdık sonraki hafta eşimde öksürük burun akıntısı başladı sonra ben derken çocuk hasta oldu
Canım sen özel aşıları nerde yaptırmıştın yanlış hatırlamıyorsam yakın ilçedeydik bizim de üçüncü aya gircez nerdeyse yaptırmamız lazım.

Valla ben de aynı durumdayım hiçbişey yapmaya zaman bulamıyorum uyku desen hak getire. Eşim evde olsa da 6 yaşında kızım var onunla ilgileniyor 30 dk lıkır uykuları aşamıyoruz Bi türlü
Benim de şöyle bu ara gündüz uykusu geldi uyuttum diyelim 10 dk sonra bir çığlık koş gözü açık kucağıma al saniyede uyudu geri koy parmak ucu çık bu kez 20 dk sonra yine aynı böyle 3 4 kez yapıp dalıyor sonra acıkıp başa sarıyrouz zaten dinlenmeden

Canım sen özel aşıları nerde yaptırmıştın yanlış hatırlamıyorsam yakın ilçedeydik bizim de üçüncü aya gircez nerdeyse yaptırmamız lazım.
Kumluca da sağlık ocağında yaptılar rota için gideceksen böyle bir saat önce felan emmiş olsun bide gelince bi yarım saat dayandır emmesin ben gelir gelmez emdi durduramadım arkasına kustu tabi tutar diyorlar ama olsun aklın rahat olur

Ben daha adet olmadım araya da hiç öyle kan gelmedi sen geri çekilme deyince sadece şüphe ettim çünkü o durum pekte bir korunma yöntemi değil çünkü aslında, ay bilemedim ki ben hamile olduğum zaman yerleşme kanaması yaşamadım sen yaşadın mı peki

Bende artık abur cuburla beslenir olmuştum.öğünleri geçiştiriyodum akşama da tek çeşit yapıyodum.şimdi instagramdan bi emziren anne kampına katıldım.mecbur öğünleri yetiştircem diye bebiş uyuyunca akşamdan eşime bırakıyorum bi saat bütün günün öğünlerini az çok hazırlıyorum.ev dağılıyo temizliği seyrek yapıyorum ama sağlıklı besleneyim daha önemli dedim artık.uygulayabilirim dersen özelden listeyi atayım sana da .bazen daralıyorum evin dağınıklığından ama sabır diyorum kucak zamanları da geçecek hatta özlerim belki bu zamanlarını

Hadi ya özel aşı değil miydi o sağlık ocağı burda iki tane yaptı bi de verem yapacak ama rota yok sanırım içinde.bi de menenjit var galiba o da duruyo daha

Bizimki çoğu kez kucakta uyuyo uyurkende bişey yapamıyorum anca babasına devredince nefes alıyorum.resmen okuldan geliş saatini kolluyorum

Benim çiftli ama tekini kullanıyorum. Çünkü sağım yaparken çok canım sıkılıyor genelde telefonla oynuyorum. Boşuna çiftli almışım. Bir kere çiftli kullandım. İşim olmasa bile iki elim birden doluyken sıkıntı basıyor bana

Hadi ya özel aşı değil miydi o sağlık ocağı burda iki tane yaptı bi de verem yapacak ama rota yok sanırım içinde.bi de menenjit var galiba o da duruyo daha
Yok hayır özel ben eczaneden aldım 2. Ay aşılarını olmaya giderken yanımda götürüp orada yaptırdım öyle alıp gidince ebe yapıyor

Allahim yarabbim

Merhaba , kızım 3.220 gram doğdu , 3. Ay kontrolünde 5.800 geldi , doktor iyi dedi. Bebeğiniz çok daha hafif doğmuş , percentile göre kilosu gayet iyi bence

40 çıkınca muayeneye gittiğimde doktor sprial dedi. 2 aylik olunca gel dedi. Hormonlu olanlardan taktirabilirsin.. bende adet olmadım bi kere parlak değilde leke geldi.olmadi gerisi. Geri çekilme korunma yöntemi değil, prezervatif kullanın inşallah korktuğun.gibi değildir

3. Ay benim kızım 700 gram aldı. İlk 2 ay sakindi. Bu ay el ayak oynadı sürekli, öyle olunca kusma arttı. O yüzden kilo normal diye düşünüyorum.
Memnun olurum en azından denerim. Ben de özleyeceğim. Uyurken video fotolarına bakıyorum

Eşime okudum. Sen mi yazdın diyor bu hafta aynılarını yaşadık. Biz ayrıca gece uykuya geçmekte zorlanıyoruz. Bugün memeyi bırakıp elini emmek için çok çabaladı. 2 saat oldu. Emzir yatır uyumadı gaz al yatır olmadı tekrar emzir gaz al yatır uyumadı salla pış pış yap yok. İnşallah atak haftasından sonra düzelir

:)) cok tatlisin. Ne guzel ki esin yardimci olabiliyor. O bile nefes aldirir. Hepimize allah kolaylik versin canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…