2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebeğe canım Ferrum kullanıyorum diğer mama kabızlık yapıyor diye sma geçtim ilk 4.5 gün iyidi kendi kakasını yapıyordu ama birkaç gündür kan damlası veriyorum 2 gündür yapmıyor surekli ağlıyor yapamadığı için acaba ondan mı oldu diye düşünüyorum ben
Kan damlasi yapar geldimi zamani 4 ay degil miydi kan damlasi verme zamani ya? Benim kizimda oglumda cok kaka yapar o yuzden etki etmedi ama baska kabiz yapmayan markalar var istersen arastir saglik ocaginin verdigi dimi ferrum

Kan damlasi yapar geldimi zamani 4 ay degil miydi kan damlasi verme zamani ya? Benim kizimda oglumda cok kaka yapar o yuzden etki etmedi ama baska kabiz yapmayan markalar var istersen arastir saglik ocaginin verdigi dimi ferrum
Bizimki 20 gün kuvezde kaldığı için kullanıyorum ben en baştan beri doktoru vermisti bizim çocukta en başımdan beri hep bi kabızlık hali mama değiştiriyordum bende bu yüzden ama ben sma da 3.4 gün vermemiştim kakasını kendi yapabiliyotdu ama bu 2 gündür veriyorum çocuk yine yapmamaya başladı yapamadığı icinde çok ağlıyor krizlere giriyor 🥺🥺. Ben sağlık ocağının verdiklerini kullanmadım hiç d vitaminide zaten kan damlasını onlarda dedi 4. Ayda vereceğiz diye Ferrum u doktoru verdi

Bizimki 20 gün kuvezde kaldığı için kullanıyorum ben en baştan beri doktoru vermisti bizim çocukta en başımdan beri hep bi kabızlık hali mama değiştiriyordum bende bu yüzden ama ben sma da 3.4 gün vermemiştim kakasını kendi yapabiliyotdu ama bu 2 gündür veriyorum çocuk yine yapmamaya başladı yapamadığı icinde çok ağlıyor krizlere giriyor 🥺🥺. Ben sağlık ocağının verdiklerini kullanmadım hiç d vitaminide zaten kan damlasını onlarda dedi 4. Ayda vereceğiz diye Ferrum u doktoru verdi
Anladim canim ama kabiz demek icin 10 gunu geçmesi gerekiyormus diye biliyorum ama her cocugun yapisi farklı iste. Nazi pozisyonlar var aslinda denesen belko ise yarar alaturka tuvalete oturtur gibi tut mesela sonra pusete konulan cogu bebek o sekilde daha rahat yapiyor bizimki gun icinde hep pusette mesala gazi bile daha rahat cikariyor oyle

Bebeğe canım Ferrum kullanıyorum diğer mama kabızlık yapıyor diye sma geçtim ilk 4.5 gün iyidi kendi kakasını yapıyordu ama birkaç gündür kan damlası veriyorum 2 gündür yapmıyor surekli ağlıyor yapamadığı için acaba ondan mı oldu diye düşünüyorum ben
Evet yapıyor ama takvimine 90 günlük, neden kan damlası veriyorsun? 4 aylıkken başlanmıyor muydu?

Sonradan okudum .kan ilacı yapabiliyor canım

Anladim canim ama kabiz demek icin 10 gunu geçmesi gerekiyormus diye biliyorum ama her cocugun yapisi farklı iste. Nazi pozisyonlar var aslinda denesen belko ise yarar alaturka tuvalete oturtur gibi tut mesela sonra pusete konulan cogu bebek o sekilde daha rahat yapiyor bizimki gun icinde hep pusette mesala gazi bile daha rahat cikariyor oyle
Ya o 10 gün anne sutu içen bebekler için geçerli diye biliyorum bizimki mama içiyor ve bir yerde okumuştum mama içen bebekler günde az bir defa da olsa kaka yapması gerekiyormuş diye benimki yapmayınca çok huzursuz oluyor ve sürekli ağlıyor yapamadığı için . Dün yaptı ya çok şükür benim yardımımla da olsa ondan sonra rahatlayınca uyudu yapamadığı için uyumuyordu . O dediğin pozisyonu yaptım bizimki kabul etmedi hemen ağladı bende yapmadım bidaha ama puset konusunda deneyeceğim belki işe yarar

Günaydın teyzeler. Bayadir bakamiyordum buraya. 12.hafta atagindayiz bizde 2gecedir devamlı uyanıyor gündüzleri de kucakta uyursa iyi yatirdigimin 10.dakikasi gözler açılıyor. Neguzel düzenliydi uykuları. İnşallah ataktan sonra düzeliriz tekrar

Ya o 10 gün anne sutu içen bebekler için geçerli diye biliyorum bizimki mama içiyor ve bir yerde okumuştum mama içen bebekler günde az bir defa da olsa kaka yapması gerekiyormuş diye benimki yapmayınca çok huzursuz oluyor ve sürekli ağlıyor yapamadığı için . Dün yaptı ya çok şükür benim yardımımla da olsa ondan sonra rahatlayınca uyudu yapamadığı için uyumuyordu . O dediğin pozisyonu yaptım bizimki kabul etmedi hemen ağladı bende yapmadım bidaha ama puset konusunda deneyeceğim belki işe yarar
Aa evet dogru mama iciyordu unuttum kusura bakmayin. Malesef sevmiyorlar pek

Günaydın teyzeler. Bayadir bakamiyordum buraya. 12.hafta atagindayiz bizde 2gecedir devamlı uyanıyor gündüzleri de kucakta uyursa iyi yatirdigimin 10.dakikasi gözler açılıyor. Neguzel düzenliydi uykuları. İnşallah ataktan sonra düzeliriz tekrar
Biz de aynıyız canım şimdi kaldırdım 10 dk uyudu.gece desen saat başı kalkıyor bizim atak normalde haftaya ama şimdi böyleysek haftaya kafayı yemem an meselesi o zaman

Müthis meme reddindeyiz 2 gündür. Asla akıllı uslu almıyor. Oglum da erken bırakmıştı işe başlayınca sağma ile devam etmiştim. Bu daha işe başlamadan bırakacak sanırım 😢

Benimki biberon da almadı sağılmış süt de içmedi işe başlayacağım diye denedim ama olmadı olmadı. Mama denemem lazım benim arkadaşın kızı da almamıştı sağılmış süt

Benimki biberon da almadı sağılmış süt de içmedi işe başlayacağım diye denedim ama olmadı olmadı. Mama denemem lazım benim arkadaşın kızı da almamıştı sağılmış süt
Oğlum donurulmus içmemişti günlük sağımı içmişti dolapta 3 gün bekliyor ya oyle yapmıştım. Bu da içmez diye dondurmadım hiç gerçi donduracak kadar sütüm hiç olmadı zaten 🥲

2 gün sütüm azalınca dondurduğum sütü kaşık ve damlalıkla verince içti. Biberon almıyor. Süt varken mamadan iyidir. Bazen çekip buzluğa atıyorum. İlk sütleri arada veriyorum. Tarihi geçmeden içsin diye.

2 gün sütüm azalınca dondurduğum sütü kaşık ve damlalıkla verince içti. Biberon almıyor. Süt varken mamadan iyidir. Bazen çekip buzluğa atıyorum. İlk sütleri arada veriyorum. Tarihi geçmeden içsin diye.
Biberona alınmasını denerken sağılmış sütlerim bitecek. E sağolsun gündüz 10 dk 40 dk uyuduğu için süt de sağamıyorum yalnızım çünkü 8- 5 de. E uyku desen yalan oldu valla ne yaşadığımı bilemiyorum şu aralar

Biberona alınmasını denerken sağılmış sütlerim bitecek. E sağolsun gündüz 10 dk 40 dk uyuduğu için süt de sağamıyorum yalnızım çünkü 8- 5 de. E uyku desen yalan oldu valla ne yaşadığımı bilemiyorum şu aralar
Biberona denediğini almazsa içindeki sütü kaşıkla ver ki boşa gitmesin. Ben de annem gelirse ya da haftasonu eşim evdeyken çekebiliyorum. Yalnızken süt çekmek zor. Uyku da süt ü etkiliyor. Allah kolaylık versin

Kizlar sanirim alintilamayi unuttugum kimse kalmadi, gozumden kaftiysa bastan soyliyim affola.
duzenli yemek yiyemiyorum. Annem burdayken baslarda guzel yiyordum ne zaman ki o gitti ben de yemek isini ayarlayamadim. Kirk yilda bir aksam bebis uyuyunca bisiyler pisirdim. Anca corba yapiyorum o da her zaman diil. Aciktikca hurma incir ceviz yiyorum ama.
Beslenmem zayif oldugundan olabilir haklisiniz, uyku duzenim de yok. Ne zaman bebis uyusa ben evde yapilicak islere sariliyorum. Aslinda bebegim zor bir bebek diil hamdolsun ancak sanirim ben yetistiremiyorum hicbir seyi. Anca ev toparla supur, camasir yika kurut katla, toz al banyo tuvalet temizle. Camasir olayi iki gunde bir muhakkak oluyor sevgili kocam sag olsun. Yani kizlar bilemiyorum sanirim ben uyusugum yavasim bilemiyorum neyim ama dort dortluk yapamiyorum. Ev temizlesem yemek yok, yemek yapsam ev temiz olmuyo.
Bugun tahin helvasi olayina basladim. Solgari da duzenli almaya niyet ettim. Suya devam. Bir de dut kurusuna basliycam.
İrmik helvasi da yapiyim sifa niyetine :)
Peki sagmadan arttigini anlayabilir miyim? Eltimin makinesini alicam da alana kadar bebisimin doyup doymadigindan nasil emin olucam. Cis olayini takip ederek mi? Mamayi kesmiyim tabi hemen.
Hepiniz sag olun var olun.
Kendini suçlama kim yardımsız işlere yetişebiliyor ki 🤷‍♀️benim eşimin okul saatleri güzel boş günü yada arka arkaya boş saati var öyle olunca o gelip çocuğa bakarken ben temizlik yemek işine bakıyorum. Mesela bir günü ciddi yoğun o gün tuvalete gidip ağzıma iki bişey attım ise şükür diyorum ki bir kez altıma yapmışlığım var 😂. Arada haftasonu kardeşim gelip yardım ediyor öyle öyle sürünerek devam 🤭 evime misafir geldiğinde kendi çocuğu da varsa bazen soruyor bebekle ev nasıl böyle toplu diye valla açık yüreklilikle diyorum sen gelmeden bir saat önce jet hızı ile görünen yerleri topladım diye 😂😂o da salon ve mutfak diğer yerler kilitli olur kazara gören şok olmasın sonra haftada bir eşimle güç bela topluyoruz 😂

Darısı başıma ya benimki hic sevmedi 😬😬 senle aramizda 12 gun felan var ins benimkinin de ilgisini cekmeye baslar. zeka kartlarını sevdi ama onu da ben gosterdigim icin ,kendi kendine oyalanabilecegi birşeyler lazim bana 😂
Atak haftasından bildiriyorum kazanılan tüm beceriler uçtu şuan ne oyun halısı ne başka bişey tek yaptığı emip arkasına hunharca ağlamak, kucakta durmadan dik pozisyonda gezmek, sol eli keşfetti sağ hala yok ama solu yumruk yapıp ağza sokup emme isteği zirve tabi omzumuz kendi ağzına gelen kıyafet yeri ne bulursa her yere salya bırakma başladı ben anlamadım 🤷‍♀️😂

Olabilir bekle bakalım canım hemen çıkmıyor zaten biz bir aydır çekiyoruz salyalar huysuzluklar ama huysuzlukları şu 3 gündür falan var oda beyazlıklar görününce oldu ateş falan doktor bir ay daha verdi tamamen çıkması için bakalım
Gerçekten zor bir olaymış dis çıkarma. Dis cikarma jeli ya da başka bir şey kullanıyor musunuz?

Kızlar çiftli pompa kullananınız var mı memnun musunuz. Benim lansinoh tekli var bi tane oğlumdan kalan çalışıyor sorun yok ama vakit kısıtlı biliyosunuz. Bi tane daha alacağım ama tekli alıp ikisini birden takip mı sagsam yoksa yeni çiftli mi alsam

X