2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Adet olduğun donemde azalma olur diye biliyorum ben yada azalmis gibi hissedebilirsin. Meme terbiye olmaya basliyor o yizden eskisi gibi surekli dolulik hissetmeyiz bebek emdikce gelir artik
Ben de bugün aynısını yaşadım o yüzden daha sık emzirdim hatta huysuzluk da vardı iki göğsümü birden verdim içim rahat etsin diye.

Ben de bugün aynısını yaşadım o yüzden daha sık emzirdim hatta huysuzluk da vardı iki göğsümü birden verdim içim rahat etsin diye.
Benim eskisi kadar doluluk hissi olmuyor ama agzindan tasiyor sut.genelde emzirdigimde birden meme aciyor sizliyor sertlesiyor anliyorum ki sut doluyor emme baslayinca. Kizimda iki meme hatasini cok yapardim meme reddinden dolayi biri bitmeden digerine alimca yağlı sutu almiyor hep on sut almis oluyor bu sefer hem doymuyor hemde hazim problemo yasiyor ishal yada daha baska sorunlar olabiliyor dikkat et ona canim

Yeşil kaka genelde üşüyünce bide salyası çoksa onu yuttuğu için kaka rengini değiştirebiliyor.
Salyasi cok ya. Kulak ağrısı oluncada diye kalmis aklimda hic uyutamiyorum iki gundur aglamiyor oyoe ama ishalde var bende usuttu diye dusunuyorum havalar cok degisik bir sicak bir soguk

Benimki bugün sol göğsü sömürdü yedi bitirdi mecburen sağa da geçtim.dün rota aşısından sonra ishal oldu ve bence sıvı kaybını yerine koymak için çok emdi.hiç böyle ağladığını duymamıştım. 1,5-2 saatte bi emdi hep

Bizimkide oyle bazen bazen tutuyor bitiyor bir gogus bas bas bagiriyor digerini kendi eliyle cekiyor su vermeye baslayan var mi acaba

Kizlar 80 gun oldu oglum dogali agular tepkiler artti veee kizimda anlamazdim cok heo kotu bisey oldu diye korkardim huzursuzlanmalari. Bir hafta once bir huzursuzluklar basladi uykusizluk falan 3 4 gun surdu sonra tepkileri degisti algisi acildi megerse atak haftasiymis yeni tepkiler vermeye ve cevreye daha fazla odaklanamaya basladi anladim ki atak haftasiymis. Ama artik sevilme oyun zamanlari basliyor bayılıyorum bu donemlere zor oldugu kadar bu güzel anlar icin herseye deger diyorum

Ben bu olayi bilmiyorum yahu resmen cahilim. Ben ikisini de veriyorum. Sutum az, ikisini de alsin ki ikisine de yarasin ve hani ikisinde de yeniden artis olsun diye. Hata mi yapiyorum?

Kizlar benim sutum az daha once de soylemistim, mama arti meme veriyorum. Bu aralar memeyi daha istahla aliyor ve cok uzuluyorum keske daha fazla olsa diyorum, sutum bitmesin az da olsa devam etsin diyorum ama cidden arttirmak icin oneriniz var mi? Sutun artmasi icin ne yapabilirim?.

Bol bol su dut kurusu kaynat suyunu iç. Tahin helvası da yiyorum ben. İmom latte kullanıyorum

Bol bol su dut kurusu kaynat suyunu iç. Tahin helvası da yiyorum ben. İmom latte kullanıyorum
Su bol iciyorum. Dut kurusu hemen alicam yarin. Tahini de doktor uzak dur allerjiktir, bebege gecer vs demisti ama herkes tahin helvasindan bahsediyor. Yiyim ben de artik. İmim latte ne ki bakiyom bi. Ben de solgarin b12 takviyeli sut arttirici takviyesi var ama ne yalan soyliyim duzenli tuketmedim hic. Aslinda onu da duzgun aliyim. Tesekkur ederim tavsiyeler icin

Bir de benim canim kizim dogdugundan beri hep saga ya da sola yatti hic duz yatmadi. Doktoru da duz yatmasi gerek sivrilesiyor kafasi dedi. Bu duz kafa yastiklarindan almistim cok daha once bbluv pilö marka, tavsiye uzerine, simdi onu kullanayim diyorum ama benim cimcime onda da hep saga sola cevirip yatiyor. Ben duzeltsem de nafile. Kafayi sabitleyip saga sola cevirmeden yatabilcegi yastik onerisi olan varsa nolur bana soylesin kizlar ya da yastik olmasa da onerilere de acigim.

Sutum az diye beynine sinyal gonderme canim bebek ictikce artar hep kendin oyoe dusun ben bir kez olsun sutum az demedim ve hep sutum cok derim bunu tum uzmanlar da boyoe tafsiye eder. Aut arttirmaya gelince helva tmnormal hazir helva yada irmik helvasi kesinlikle ne zaman yesem gercekten etkisini gorurum. İki gun kase kase helva yedim sevdigim icin dayanamadim goguslerimde kistte var okadar sut doldu ki o kistler disardan gorunur haoe geldi ve yerken de sutum daha cok articak da derim hep. Bazı şeyler psikolojik olarakda biz sinyal gondeririz ben ona inaniyorim

Merhaba , ilk ay bizim kilo alımımız sınırdaydı , ikinci ay ilk aya göre baya toparladık.Neler yaptım isterseniz anlatıyım.
1. Ortada stres kaynağı varsa mutlaka onu ortadan kaldırdım , kaldıramazsam kafaya takmamaya çalıştım.
2. Önce meme doymayınca mama , meme aralığı 2-3 saatten fazla olacak gibi ise mutlaka sağım yapılmalı , gece uykusunda 3-4 saatte kalkıp emmezse sağıp verdim.
Unutmayın mamanın sindirimi anne sütüne göre biraz uzayabilir. Emzirme aralığını açmaya neden olmasın , sağım önemli.
3. Göğüslere günde bir kez sıcak su uygulaması.
4. Gündüz olmasa bile gece bebeğim ile aynı vakitte uyumaya çalıştım , uyku önemli .
5. Çay kahve vs sıvılar hariç 3 lt su ve ara öğünleri de olan beslenme düzeni yaptım.
6. Bulgur , yeşillik ağırlıklı salatalar , tahin pekmez bende süt artıran besinler oldu.
7. Yan etkisi prolaktini artıran bir ilaç var . Doktorumun tavsiyesi ile ona başladım.Ayrıca her gün düzenli still tee , bestlak damla , brewer yeast , malt içeceği ve lactamil tüketiyorum.
8. Sütüm yok dememeye çalıştım .Sütüme ve bebeğime inandım . Akşamları göğsüm çok yumuşak kalıyordu , dolmadığını hissediyordum ama çişli bez saydım gün içinde yeterli bez sayısına ulaştıysak mama vermeyi düşünmedim.

Emzirme danışmanlığı da var isterseniz bir araştırın .
Bol sütler miniğinize

Sizinde mi öyle peki yesil sebzelerden tukettiniz mi yaa ozel mesaj atip sorabilen varsa bir kaka fotosu atalim da sorsun. Hersey icin doktora gitmek istemiyorum
Bisey olmaz ben ilk ay kontrolüne götürdüğümde öyleydi önemli değil normal dedi.hatta bu ara yine oldu dün takip ettiğim cocuk doktoruna sorulmuş. Ön sütü fazla aldığı için demis yani bende bu ara saat başı emziriyorum huysuz

Yazarken alıntılamamışım yukarıdaki mesajım size olacaktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…