2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizim anlaştığımız doğum paketinin içindeydi size neden öyle dediler acaba
Bankanın özel sigortasi var canım bende ilk oğlumda hiç ödeme yapmadan doğum yaptım ama bu hamileliğimde kanamalardan hastanede çok yatmistim ben ilk zamanlarda. Özel sigorta limitim bitmiş muayneneler yetti ama bundan sonrasını cepten ödeyeceğim .

Maşallah canım her şey yolunda benden önce dogurcaksin
Senin ki de tesbih niyetine kordonla oynuyor içerde
Sağlıcakla doğsun inşallah
Birde sen erken doğuracağım diyordun ey gidi eeey cidden son hafta ya son hafta sen bunu nasıl yaptın değil mi inatla azmetti doladı 5 gün beni diken üstü eder artık amin inşallah hepimiz olaysız atlatalım şu süreci yaama bugün beni bir gör hocam eşim cuma ailemi almaya gidince bişey olsa ne olacak diyorum nasıl güzel ikna ediyor hiç sıkıntı yapma evden alır birlikte gideriz diye

Benimde 37+4
38+4 de alacak inşallah

Sen haftaya dayansın diye sabrediyosun bende artık gelsin istiyorum 39 a gitçez hala sancı falan yok

Az önce yazdığım gibi bugün 38+0 gün olarak 16 ocak benim değil ama doktorun az bi normal deneme umudu vardı galiba bugün açıklık bakacağım demişti kordon görünce onu bile bakmadı

Yarın sabah 10.30da giriyorum bende. Şuanda sıfır heyecan ama muhtemelen yarın sabah tavan yapacak özellikle 3cocuklu hayat beni heyecanlandıran çünkü ağrı sızı geçiyor birkaç güne

Benimde 37+4
38+4 de alacak inşallah

Ay tavsiye gordum mu bayiliyorum. Cok ise yariycak o tavsiyeler

Az once canta ve valizi tekrar kontrol ettim. Dependi ozellikle kontrol ettim, bir paket yeter mi kizlar? Bir de lohusa kilodu almistim ama onun hepsini koymadim.
Beslemek icin lazim olur diye minik enjektor biberon almistim, onu ve pompayi sterilize etmedim, onlari kaynaticam simdi.

Valla ben de artik dogurmak istiyorum. Yoruldum:/ Bir sonraki kontrolum 38+2’de cumartesi. Dananin kuyrugu o gun kopsun ve yol haritamiz belli olsun istiyorum. Zaten bir haftada 400 gr almisti son kontrolde, yine oyle olursa 3700 gr falan olucak gibi. Bence artik daha fazla uzak kalmamiza gerek yok :)

Bir de bugun ikinci kez o sumuksu jel gibi akinti gelmis minik minik. Ama sanci falan asla yok. Sadece dun cok islakligim oldu, surekli camasir degistirdim. Kokusuz idrar da diil baya su yani. Doktora da bisiy demedim, cunku sancim yhic yok. Ara ara belim agriyor. Hafif kasiklarim agriyabiliyor. Ama geciyor. Bir de ben anlamiyor da olabilirim. Saat filan da tutamiyorum, sanirim cok olmadigindan. Cok olsa agrim anlarim ve dikkat ederim sanirim. Doktor, koydeki kadin anliyor sen mi anlamiycaksin falan diyor ama ay cehalet cok fena :)
Bagir cagir bir durumum olmadiktan sonra sessiz sessiz bekliyorum :)

Hastanede kalma durumuna göre 1 paket yeter bence. Kesinlikle anlarsın canım merak etme hatta dün doktorum bana 5 dkya düşmeden gelme dedi ama ben o kadar sabredemem hastane ve ev arası uzak biraz. Pazartesi günü 38+0 oluyorum ben de o gun kontrolum var. Şimdi 37+1 im

Kizlar çok şükür doğurdum yeni yeni kendime geldim normal doğum oldu hiç doğumla alakali birsey demiyicem sadce doğuracak olanlara Allah yarfim etsin . Ben dün ikidi gibi sancı çekmeye başladım bsta devlete gittim ama bana normal doğudqmqzsin sezeryana alırız dediler bende özle geldim akşamdan sabaha kdr kendi sancılarımla sadce 2 cm açıklık olunca 8 de bide suni sancı verdiler onunla anca 10 gibi doğurabildim tavsiyem kendi sancinizla olmuyorsa suni sanci alın açılma hemen oluyor boşuna kendi sancinizj çekmeyin. Normal dogumda cidden hersey çocuk doğunca bitiyormuş şuan sdce 3 dikisim var alttan onun sızısı var onun dışında çok şükür iyiyim kızım yanımda değil biraz doğum kanalında kaldığı için küveze aldılar oda ne olur olma diye benimki bukadar di daha detaylı anlatırım yinede merak edenler varsa normal doğumla alakali tecrübelerimi söyleyebilirim

Yaaa hayırlı olsun sağlıkla büyüsün minik benim normal olmayacak ama ikindi sancı başladı dedin ya bu kasılmalardan daha farklı daha anlaşılır değil mi eminim senin için zor anlar olmuştur ama yine de bir şekil bitince normal doğum işte farklı bir saçmalık yaşamadığın sürece mis gibi toparlanman çok kolay olur gibi şükür Rabbim kurtardı ikinizi de şimdi tadını çıkarma zamanı gele bir de yavru gelsin yanına

Gözün aydın Allah anali babalı büyütmeyi nasip etsin

Bana 1 paket depend yetti hatta 1 2 tane arttı sonra e bebekteki lohusa pedini kullandım sonrada pede geçtim. Külot bez çok iyi ama yek eksisi azcık bel kısmı kaşındırıyo ondan ihtiyaç bitince bırakılıyo
Doğum sancısını bende ya anlamazsam diyodum doktor diyodu ki anlarsın ben de diyorum ki anlarsın. Şiddetinden değil farklılığından anlarsın öyle kasık ağrısına adet ağrısına falan benzemiyo. Akımtıyı dert etme suyun gelince o da belli ediyo kendini. Bende haftalarca acaba bu doğum mu dedim doğum ağrıları başlayınca kendime güldüm boşaymış dedim endişelerim bu belliymiş cidden ilk anne olmak zor ama hrt anı tatlı geri dönüp bakınca o endişelere anlamsız geliyo ama o an çok anlamlıyfı:) keşke takma diyince takmama şansın olsa ama o işler öyle olmuyo yaşayana zor belirsizlik. Rabbim yardımcın olsun. Bizleri de dualatına kat

Kızlar bugün bebeği hastaneye kontrole götürdük baya kilo vermiş boy kilo aynı. kulaktan ölçtü sarılık değeri 16.7 sınırda çıktı.. Zaten sürekli uyuyor güç bela uyandırıp emziriyorum.. Cihaz yanıltıcı olduğu için kan verdik o kan verme serüveni oldukça zordu bebeğim en son acıdan uyuyakaldı çok kötü oldum.. Dikişlerden dolayı oldukça yoruldum Annem yanımda olmasına rağmen.. Birde küçük kızım da hiç durmadı eşimde dırdır ona mama verdiğimiz için böyle olmuşmuş atıp tuttu yok bol bol emzir çok bilmişlik yapınca o kadar sinir oldum ki yaşlı teyzeler gibi.. mamayı da 3.gün verdim o da 15 cc . Keyfimden verdim sanki maşallah hepinizin sütü gayet iyi geliyor benim iki memeden 25 cc geldi ama gün geçtikçe arttığını ve kızıma yettiğini düşünüyorum şimdilik.. Oldukça stresli birgün geçirdim.. Umarım kan sonucu iyi çıkar

38+2 olduk biz de

38 oldum bugün, bende normal deneyeceğim.

Allah analı babalı büyütsün

Kızlar ben çalışmaya devam ediyorum ( evden bilgisayar başı ) son günüm perşembe, diğer günleri tatil aldım, doğum iznini maksimum bebekle geçirmek için böyle de imkan olduğu için bunu seçtim ama kafam hiç oralı değil, başım şişti bugün bıktım artık benim yerime geçecek olan elemana uzaktan ders verdim (eleman başkası olacaktı son dakikada değiştirdiler yine uzaktan dersi ben vermek zorunda kaldım varmı böyle birşey ) perşembe son gün hadi bakalım ondan sonra biraz rahatlarım ve doğumu beklerim sağ sağlim gelsin bebeğim yoruldum artık geceleri de fazla uyuyamıyorum, bu gece yine kalktım sabahın üçünde, sonra iş için uyanıyorum zar zor dayanıyorum artık . Bugün 38+0 olduk, yarın kontrol var dua edin kızlar benim gibi ocağın son haftasında doğuracak olan arkadaşlara da, hadi az kaldı yakında hepimiz kavuşacağız yavrularımıza

Ay böyle bilmiş erkekte zor anne karsr verir emziriyorsun zaten, gerekli ki mama veriyorsun. Sütun nasil çoğaldı mi. Sen humana al, ebebekte malt birası var ondan al. Ya aşure olur, revani,incir dene şimdilik üzülme sakin esinde üzmesin seni

Kızlar iyi akşamlar ovülasyon testi ile yumurtlama takip ediyorum bi bakar mısınız bugün çok silik çıktı yorumlayabilir misinz kafam çok karıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…