2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Minik detay şahsi araba ile gelecek psikopat anam Allahım çok tatlılar ya benim kardeşim her geldiğinde göbeğime sarılmış yatıyor bebek doğunca nasıl olacaklar acaba

Minik detay şahsi araba ile gelecek psikopat anam Allahım çok tatlılar ya benim kardeşim her geldiğinde göbeğime sarılmış yatıyor bebek doğunca nasıl olacaklar acaba
Yaa biliyo musun en güzel şey teyzelik hiçbir sorumluluğun yok sadece seviyorsun çok çok güzel olacaklar emin ol

Oh cok sukur allah saglikla anali babali buyutsun Darisi bizlerin basina
Benimki de uzatirsa gelme isini sanirim 38+5’te falan bi suni sanciyla denemek istiyorum. Ama acilma olmazsa mecbur sezeryana kayacak.
Bir an once kabusmak istiyorum ben de

Boşver kuzu nasıl olsa sezeryan olcaksin normal doğum olsa tedirginlik yapardı ama göre göre alacaklar bebeği sonuçta.
Valla bende anlamadım 4 farklı doktora gittim iyi şeyler duymak için hepsi de düşük riski var düşük olmasa da erken doğar dedi Allah nasip edince oluyor işte

Çok şükür canım almışsın kucağına bende normal istiyorum ama bu kiloyla haftaya gelmezse sezeryana da gidebilir.alttan dikiş neden attılar irimiydi bebiş.yaklaştıkça daha çok korkuyorum
Canim benim bildigim ve doktorun soyledigi normal dogumda yirtilma olmasin, ve bebege aslinda rahat bir cikis vermek icin kesi her turlu atiliyor. Atilmazsa bebek yirtabilir, ona bir yol gostermek gerek. Dolayisiyla dikis de oluyor.

Ah kuzu yaa.. Rabbim yardimciniz olsun. İyi olucaksiniz inaniyorum. Herkes duacin burada oyle dusun

Canım yaa çok sevindim mm kavustun mu sonunda bebisine
Normal doğum yapabilmenede çok sevindim nasip olmuş ne güzel
Sağlığı nasıl bebisin kilosu boyu nasıl uyumlu mu ultrason ile.

Ne güzel özel hastane konforunda desene bende kocaelindeyim bakalım burda nasıl , başımıza gelince görücez artık
37+1 ile bende varım..normal doğum bekliyoruz bugün kontrolüm vardı herşey normalmiş haftaya tekrar çağırdı, Rabbim hayırlı zamanlarda nasip eylesin hepimize

Bende listeyi aldım devlet yapar mı ki randevu bulamadım devlette randevusuz gitsem yaparlar mı
Canım grupta birisi 30 hafta üstü hamilelerde devlette randevu zorunluluğu yok demişti
Ben hiç randevu olayını düşünmedim o yüzden Dilyy help me
Sezeryan için devlete tahlil yaptıracağız randevu almaya gerek varmı ki

Ya eşin nerden bilecek ki ? Annesi felan mı dedirtiyor canım yoksa?
Yani erkekler anlamaz normalde ve karışmaz şahsen ben bebeğime şalgam versem yine tepki vermez eşim çünkü bebek bakımı ile ilgili ne bilebilir ki bı erkek

Canim benim bildigim ve doktorun soyledigi normal dogumda yirtilma olmasin, ve bebege aslinda rahat bir cikis vermek icin kesi her turlu atiliyor. Atilmazsa bebek yirtabilir, ona bir yol gostermek gerek. Dolayisiyla dikis de oluyor.
Ben normal doğum yapmadım ama kuzenim kendi yirtilinca dikisi daha zor oldu demişti. Sanırım kesi daha düzenli dikiliyor anladığım kadarıyla

Hastane yemeğimi zehirledi canım

Ay ne güzel. Bizim aramızda 20 ay var haliyle çocuklarimiz aynı yaşlarda o yüzden birbirimize hayrimiz olmuyor
Annelerde hastane işlerinden pek anlamiyor dediğin gibi.esim hastane işlerini annemde bebeği hallaeder diye düşünüyorum..kv ve diğer aile üyelerini eve gönderirim.

Göbek deliğine sirkeli pamuk koyup yara bandı ile hava almayacak şekilde kapatınca bulantı olmuyor diyorlar ben hamileyken denedim işe yarıyordu annen denesin derim

Merhaba doğum hikayenizi paylaştınız mı? Okumak isterim.
Aslında o kadar uzun hikaye ki.
10 gün sürdü benim sürecim. Bir cuma günü sağ kasığımda şiddetli bir ağrı ve iğde büyüklüğünde bir yumru hissettim cumartesi sabaha karşı evdekileri doğuruyorum diye uyandırdım ama sonra kesildi ağrı. Öğlene doğru tekrar başladı adeta ağlattı beni doktorumu aradım doğum değil ama bi git dedi acile gittik miyomun atak yaptığını öğrendim parolla vs pazartesiye çıktık doktoruma muayene oldum 38+4tüm alttan muayene etmek istedi ve 2 3 cm açıklığım olduğunu, doğumun başladığını, sık sancı olmadığından eve gitmemi 2 gün içinde bebeğin gelebileceğini söyledi. Nişan da gelmişti.Biz bi heyecan eve gittik eşim doğum iznini aldı hazırlandık vs ama sancı sıklaşmıyo. 2 gün sonra gittik açıklık 3 4 cm olmuştu ama hala düzenli sancı yoktu bu arada miyomun ağrısı baya azaldı ama ara ara sancılar vuruyo belimden kasığımdan. Doktor yaşadıklarımın doğum sancısı olduğunu ve doğum sürecinin hormonların miyomu tetiklediğini söyledi yine 2 gün verdi. Cuma oldu yine sıklaşmadı yine doktor eve gönderdi ancak bu kez pazartesi doğumu başlatacağını çünkü bebeğin hızla kilo aldığını söyledi. Doktorun önerisi ile sancı döneminde bıraktığım perine ve meme masajına devam ettim. Egzersiz yaptım. Pazar sabah yine bir sancıyka gittik doktora bu kez nişan denen asıl şey gelmişti kocaman bi pıhtı ama yine nst de yeterli sancı çıkmadı. Zaten ertesi gün doğum başlatılacaktı. O gece sabaha karşı sancım sıklaştı 5 dakikada 1 olana kadar evdr kaldım çünkü git gelden bakmıştım. Sabaha karşı 5 te doktoru aradık hadi hastaneye dedi. Sancılar çok sıktı o zaman dedim evet doğum sancısı anlaşılıyomuş. Açılmam 5 cm idi hastanede. Hastaneye pilates topu götürmüştüm egzersiz yaptığım fizyoterapist geldi masaj yaptı beraber egzersiz yaptık 10.05 gibi doğum salonuna alındım. Bebek iri olduğundan beklenenden daha zor bir doğum oldu eşimi çıkardılar. Bebeğim 2 saat kanalda kaldı ki maksimum süre 2 saat zaten. Biz kesisiz rahat doğum beklerken epizyotomi atıldı karnıma baskı yapıldı ve 12.05 te suni sancı vs olmadan doğum gerçekleşti. Çok uzun yazmışım o anları birebir yaşadım yazarken. Zordu hem fiziksel hem mental olarak. Dalıp dalıp o ana gidiyorum hormonal dalgalanmalar sanırım. Doktor da zor bi doğumdu dedi ama 15 günün sonunda iyiyim dikişlerim de iyi sadece gaz dışkı tutamama sorunum var doktor iri bebekten dolayı zorlanmaya bağlıyo ama sonu ne olacak bakalım. Hikayem bu şekilde. Miyommu doğumu tetikledi doğum mu miyomu bilmiyorum ama 39+4te geldi bebeğim. Zor diye altı çizilmesine rağmen o sancıların tuhaf bi haz verdiğini hatırlıyorum bi amacı vardı çünkü her şeye rağmen değerdi. Sakin kalın kızlar tünelin sonu ışık. İnanca göre değişir ama bol dua tövbe edin. Bebrği göğsüme verdiklerinde er rakib cc esmasını 9 kez bebeğe söylememi tavsiye etmişlerdi. Bi araştırın derim. Bunlar insanı çok rahatlatıyo. Doğum bir mucize o sancı bebek çıktığı an bitiyor ve bebeğin başının vücudunun çıktığını hissetmek dünyanın en muhteşem deneyimi. Rabbim hepinize kolaylık versin.

Son düzenleme:
Aynen insallah hastanede çok kalmayız da bir an önce evimize geçeriz oglumu bırakma işi koyuyor bana biraz. Duygusal olarak tabi yoksa babanne ve annanneyle kalır sorun yok. Belki dayanamazsam o da ağlarsa yanımızda durdururuz bi gece diyorum ama bakalım

Kuzu benimde dün gece nişan geldi. Doktor artık durmaz gelir yakında dedi.
Ama oksapar kullandığım için kesilmesi gereken saati ayarlamamız zor olabilir sana sezeryan için gün verelim dedi. Bebeğe 10 gün süre tanıyalım kendi gelirse ne ala gelmezse alalım dedi. Bana da 38 in sonuna 19 ocağa gün verdi…
Böyle günü bilmek tedirgin de ediyor, kontrolü de sağlıyor. Bakalım nasıl olacak

Hay masallah canım okurken sanki ben de yasadım seninle dogumu
Yaa hadi bakalım inşallah hersey güzel olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…