2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
O hadi hayırlısıyla gelsin minnak canım. Kordonu sorun etme benim oğlan 2 tur dolamıstı sancı zamanı stresten 😅 kalp atısını etkilemiyorsa cok dolamamıs stres olma bebişi de etkilemesin. Yaa herkes haftaya doğuruyor bir ben kaldım 🤦🏽‍♀️😅
Kalp atışı rutindi bişey demedi hiç birde bugün nts ye aç çağırdı zaten hali yoktu bebenin benim dersen canım çıktı ilk kez sırt üstü duramadım bile içim çok kötü oldu 😅yani inşallah haftaya kalır dayanır 😂hayır bence keşke bize demeseler bu kordon işini yine de insan duyunca içi ürperiyor 😅

Kalp atışı rutindi bişey demedi hiç birde bugün nts ye aç çağırdı zaten hali yoktu bebenin benim dersen canım çıktı ilk kez sırt üstü duramadım bile içim çok kötü oldu 😅yani inşallah haftaya kalır dayanır 😂hayır bence keşke bize demeseler bu kordon işini yine de insan duyunca içi ürperiyor 😅
Sen haftaya dayansın diye sabrediyosun bende artık gelsin istiyorum 🤣 39 a gitçez hala sancı falan yok 😅

Benim hastanede oturarak nst çekiyorlar cok rahatmıs 😂 ben de bunu ilk kez gördüm.

Haklısın demese daha iyi kafamız rahat olacak takmıcaz. Bunun için yurtdısı güzel işte az ultrason az endişe 😂

Sen haftaya dayansın diye sabrediyosun bende artık gelsin istiyorum 🤣 39 a gitçez hala sancı falan yok 😅
Ya benim sezeryan olacak öyle olmasa yine kafana göre takıl derim bide cuma ailem gelecek onları az beklese fena olmaz hani 😂benim de sezeryan pazartesi değil salı olsa zaten 39. Hafta girmiş oluyor 😂😂

Benim hastanede oturarak nst çekiyorlar cok rahatmıs 😂 ben de bunu ilk kez gördüm.

Haklısın demese daha iyi kafamız rahat olacak takmıcaz. Bunun için yurtdısı güzel işte az ultrason az endişe 😂
Ay oturarak mı ne güzel 😂bugün bide üşümeyeyim diye karşıma klima açıldı Allahım onun sıcağı açlığın verdiği içten ateş kesin o bir sancı ondan oldu 😂😂gerçekten bunu bana dedi son 5 günüm bak nasıl bebe hareketi takibi ile geçer 😂😂

Kızlar artık doğurmak istiyorum 😞😞 38+5teyim. Hiç belirtim yok şu an. Önceki haftalarda daha çok sancım oldu. Çok hareketsiz kaldım ondan sanırım. Gerçi hızlandırmak için bir tek hurma yiyorum oda tek başına yeterli gelmiyor tabi. Zaman geçmiyor bir türlü 😳😳😳
Yuruyus yap canım sıkıca giyin cık dısarı bir saat falan yürü. Dün doktorum bana oyle dedi.

Yeni geldim doktordan eve bide aç gel demişti dışarda güç bela bişeyler yedim içim feril feril oldu açlıktan 😂😂

Şimdi kızlar benim bebe son dk yine boynuna bir tur kordon dolamış 🤦‍♀️ama şu zamana kadar şükür hiç hareketlerinde sorun yoktu, suyu iyi, kan akışı iyi, nts de 1 tane sancı çıktı 70 lerde, bence bir tane de 50 lerde vardı onu önemsemedi galiba 🤷‍♀️çocuk doğum kanalına vs girmemiş pazartesi ye dayanır dedi 38. Haftanın son gününe sezeryan vermiş oldu 16 ocak 🥰içerde iki büklüm olunca boyu net ölçemedi kiloyu da tam ölçemiyorum ama 3.500 diyelim dedi 💜

Cuma son kez bir daha bakacak coraspirin kesti zaten oksaparı da pazar vurma dedi, bu kasılma ağrı artarsa hemen saat kaç olursa söyle dedi su ve kanamada zaten anında gel dedi o klasik, döne döne sordum ani suyum gelirse 1 küsür saat yol var kordon sorun olur mu diye olmaz dedi olsa zaten beklemez herhalde böyle rahat olmaz. Eşim de diyor hocam cuma bir 4 saat ilçede olmayacağım ani bişey olursa deyince ben getiririm sen önümüze gelirsin diyor çok iyi ya 😂bugün doktorun bile gözü doldu bu günleri gördük diye 🥺bende son durum bu 😬
Aynı ya bebişlerimizin doğum tarihi 😂 hadi bakalım sağlıkla gelsinler

Bence var daha baya doğurmayan 😊😊
Evet evet ben de varim :) hatta herkes doguracak ben sona kalicam gibi bile hissediyorum ://
Bu arada dogurmayanlar olarak mesajlarda yazalim mi kizlar kac haftalik oldugumuzu? Ben takip edemiyorum kim kac haftalikti, kac haftalik dogurdu vs.

Ben: 37+5
Gunum yok once normal denenecek gibi.

Pazar günü 5te yatış yaptım tam 41+0dı akşam 12 ye kadar suni sancı verildi gece kestiler. Sabah 6buçuk gibi tekrar vermeye başlandı akşam 5 yada 5e geliyodu tam emin değilim tam açıktım. Son sancilarda istemsiz olarak ıkınma durumu olmuş buda çocuğun kafasını sıkıştırmış biraz yumurta kafayiz şuan 🤦 kafası o şekilde olunca 2 saate yakınsürdü doğum başı uzun olduğu için tutup bi şekilde cikartamadilar kafasinin bi kısmı çıkmasına rağmen en son kesi attılar hiç halim kalmadı ikinmaya sonlarda ama her şey o sesini duyana kadar 🥺😍
Benimde 2 saat kafası arafta kaldı yavrucuumun çok üzülmüştüm ama sorun olmazmış. Çok geçmiş olsun hayırlı olsun

Her yere yazmak istiyorum. Normal doğumnyapacak arkadaşlar doğum yapılan masada yanlarda tutacak var ıkınırken oraya tutunun rahat edin. Ben öyle bir tutacak olduğunu bilmiyodum bana 2 saat sonunda tutacağı tut dedi yaşlı bi hasta bakıcı sonrası 10 dk sürdü. Bir de depend külot bez çok elzemmiş cidden

Her yere yazmak istiyorum. Normal doğumnyapacak arkadaşlar doğum yapılan masada yanlarda tutacak var ıkınırken oraya tutunun rahat edin. Ben öyle bir tutacak olduğunu bilmiyodum bana 2 saat sonunda tutacağı tut dedi yaşlı bi hasta bakıcı sonrası 10 dk sürdü. Bir de depend külot bez çok elzemmiş cidden
kenardan tutup güç almıştım bende çeneyi kaburgaya dayamak önemli yüzde kılcal damar için sıkıntı olmasın diye ilk doğumumda ebem demişti

Evet evet ben de varim :) hatta herkes doguracak ben sona kalicam gibi bile hissediyorum ://
Bu arada dogurmayanlar olarak mesajlarda yazalim mi kizlar kac haftalik oldugumuzu? Ben takip edemiyorum kim kac haftalikti, kac haftalik dogurdu vs.

Ben: 37+5
Gunum yok once normal denenecek gibi.
Az önce yazdığım gibi bugün 38+0 gün olarak 16 ocak 🥰benim değil ama doktorun az bi normal deneme umudu vardı galiba bugün açıklık bakacağım demişti kordon görünce onu bile bakmadı 😬

Yeni geldim doktordan eve bide aç gel demişti dışarda güç bela bişeyler yedim içim feril feril oldu açlıktan 😂😂

Şimdi kızlar benim bebe son dk yine boynuna bir tur kordon dolamış 🤦‍♀️ama şu zamana kadar şükür hiç hareketlerinde sorun yoktu, suyu iyi, kan akışı iyi, nts de 1 tane sancı çıktı 70 lerde, bence bir tane de 50 lerde vardı onu önemsemedi galiba 🤷‍♀️çocuk doğum kanalına vs girmemiş pazartesi ye dayanır dedi 38. Haftanın son gününe sezeryan vermiş oldu 16 ocak 🥰içerde iki büklüm olunca boyu net ölçemedi kiloyu da tam ölçemiyorum ama 3.500 diyelim dedi 💜

Cuma son kez bir daha bakacak coraspirin kesti zaten oksaparı da pazar vurma dedi, bu kasılma ağrı artarsa hemen saat kaç olursa söyle dedi su ve kanamada zaten anında gel dedi o klasik, döne döne sordum ani suyum gelirse 1 küsür saat yol var kordon sorun olur mu diye olmaz dedi olsa zaten beklemez herhalde böyle rahat olmaz. Eşim de diyor hocam cuma bir 4 saat ilçede olmayacağım ani bişey olursa deyince ben getiririm sen önümüze gelirsin diyor çok iyi ya 😂bugün doktorun bile gözü doldu bu günleri gördük diye 🥺bende son durum bu 😬
Maşallah canım her şey yolunda benden önce dogurcaksin 🤭
Senin ki de tesbih niyetine kordonla oynuyor içerde 🤣
Sağlıcakla doğsun inşallah 🥰

X