2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
İnşallah sağlıkla tekrar nasip etsin cok bekletmeden seni Rabbim

Anladım canım, Rabbim yardımcın olsun. Korkma, inşallah kolayca geçer.

Ben doktordan çıktım arkadaşlar bebeğimin maalesef kalbi durmuş, ödem olmuş. Ağla ağla eve gidiyoruz pazartesi bulunduğumuz yerde bir doktora gidip işlemleri konuşacağız çok üzgünüm
Canım aynı şeyi ilk gebeliğimde yaşamıştım. Ne hissettiğini çok iyi anlıyorum ama Rabbim in vardır bildiği demek sağlıklı değildi Allah sabır versin. İkinciye sağlıklı güzel bir gebeliğin olur inşallah. Peki en son ne zaman gitmiştin kontrole 12. Haftada kalp durması çok duymadım ya

Korkma canım şimdiki kürtajlar 15 dk kadar sürüyor hissetmiyorsun benim 10 dk kadar sürmüştü. Geçecek emin ol

Canım rabbim kolaylık versin insallah umarım en yakın zamanda tekrar gelirsin aramıza ve saglıklı gebelikler nasip etsin rabbim dularım seninle

Ayy kaç gündür giremiyordm foruma neler oolmuş çok üzüldüm arkadaşlar, aslnda herkesn niyetler iyi ama kötü sonuçlanmış, banlanan arkadsşar ve kendlgndne giden I ipti dönersiniz umarım en yakın zamanda. Burda yine birbirimizn iyi kötü anlarına destek olmaya devam ederiz. İçim bi buruk oldu gerçekten

J jeli81 cok geçmiş olsun cnm bebegi patolojiye değil genetige gönder bende 1.5 sene önce kurtaj oldum patolojiden birsey çıkmıyor genetikte bebegin kromozomlarina bakıyorlar en azından sonraki süreçte yol gösterici olur devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümü var ins kendini toplayınca kan verip tahlillerinu yaptır psikolojik olarak kendini cabuk toplarsan ins kurtaj sonrasi artik kimseyi bekletmiyolar ilk adetle gebe kalabilirsin bu durumu 4 kere yaşadım birisi 27 haftadaydi Rabbim cok büyük ins yerini en kısa zamanda saglikla doldursun

Amin canım inşallah en çok da oğlum için üzülüyorum, çok istiyordu kardeşi olmasını.
Sana da çok geçmişler olsun, rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah çektiklerini unuttursun.
Kalbi durduğu yani ölü olduğu için patoloji veya genetik analiz yapilamayabilir dediler, yarın buradaki doktora da soracağım. Bakilamiyorsa da kendimizden yapılan testleri yaptıracağız kısmetse

En sonki gebelik kaybında kalbi durmuştu benimde 10 gün icerdr kalmış yapıldı benim ins sizinde yapılabilir bir oğlunuzun olmasına çok sevindim ins en kısa zamanda saglikli bir kardeşi daha olur

Kalp durduktan sonra çok geniş çaplı genetik Analiz (karyotip ve mikroarray) yapılıyor. Mutlaka yaptır, en azından genetik bir sorunsa senle ilgili olmadığını anlarsınız

Öncelikle başınız sağ olsun çok üzüldüm, en kısa zamanda tekrar bu güzel heyecanı yaşarsınız inşallah. Riskli gebe olma sebebiniz neydi acaba ben de öyleyim ve hep korku içerisindeyim. Bu arada kürtajdan korkmayın hiçbir şey hissedilmiyor bedensel olarak ama ruhsal sarsıntısının geçmesi epeyce vakit alıyor

Canım çok geçmiş olsun ben de geçen cumartesi günü kürtaj oldum. Benim de kalbi durmuştu 1 hafta falan önce durmuştu ama 6+2 den beri hiç duyamamışlardı zaten sadece özelde bir dr duymuştu. Kürtaj olmadan o dr gittiğimde 7+4 kalbi durmuş dedi. Doğum acile gittim ve zaten kanamam vardı ve orda aç olmam gerekiyordu ben kahvaltı yapmıştım o sırada kendim düşürdüm. Patolojiue gönderdiler. 10 gün sonra çıkacak sonucu. Akşam da kürtaja alıp temzlediler. Hiç korkulacak bir şey yok kürtajda ama kanaman varsa ve ve kendin düşürürsen doğum sancısı gibi sancı çekiyormuşsun acıdan geberdim hastanede beklerken. Düştü ve rahatladım. Sen eğer İstanbuldaysan Zeynep kamile git orası bence en iyisi. Ve patolojiye göndermesi ve sonraki takipleri bana göre en iyisi. Aynıyız gibi seninle benim de bir oğlum var benim de riskli. Ama olursa bir tane daha çocuğum olsun isterdim olmazsa da kader diyeceğim. Allah gönlüne göre versin. Buradan yaz okuyorum ben de.

Merhaba. Sizi çok iyi anlıyorum üzüldüm.
İlk adetle gebe kalındığını duymuştum ben de. Ama doktorlar en az 3 ay korunun rahim kendine gelsin diyorlar. Bende halâ hamilelik hormonları var sanırım bazen midem bulanıyor falan. O psikolojiden de çıkamıyorum bir hafta oldu kürtaj olmama. Bir an önce ben de gebe kalmak istiyorum. 3 hafta ztn ilişki yasak dedi. Bilemedim ya

İnşallah, çok sağolun.
İnsülin direncim var, yaş var, artrit hastalığım var..
Lütfen stres yapmayın, umarım bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almak nasip olur.
Peki kürtaj ameliyat gibi mi oluyor nasıl oluyor? Kıyafet vs ameliyat hazırlığı gibi yaparak mi gitmek lazim

Çok sağol canım, iyi ki sizler varsınız paylaşabiliyorum hislerimi sizinle.
Allah gönlümüze göre nasip etsin hayırlısıyla inşallah. Çocuklarımızı bize bağışlasın.
Duzcedeyim, burada da imkanlar kısıtlı. Dün boluya gitmiştik özelde bir doktora. Burada da yarın özel hastanedeki iki doktordan birine gidip ogrenicez burada nasıl olduğunu..
Kanama henüz yok, kan sulandırıcı kullaniyordum, onu hemen kestiler, birkaç gün de beklenirse iyi olur dediler kanama çok olmasın diye. Ama boludaki doktor kendiliğinden kanama baslamazsa hastanede ilaç verilecek ve sonrasında kürtaj ile temizlik yapılacak dedi. Direk kürtaj olmuyor mu acaba

Ben de 38 yaşımdayım insilün direncim var trioid bezim yok ve mart ayında bir kürtajım var ama onda kese hep boştu sanki 8. Haftada sonlandırıldı. Üzgün halinizle soru sormak istemiyorum ama işte insan dayanamıyor şeker ölçümleriniz nasıl?

Kürtaj mini bir ameliyat gibi düşünün çok kısa sürüyor sadece temiz iç çamaşırı götürmüştüm ben ne olur ne olmaz diye bunun dışında bir şey götürmenize gerek yok, operasyon bitince odaya alıyorlar yarım saat bir saat dinleniyorsunuz daha sonrasında doktor gelip gerekenleri söylüyor ve taburcu ediyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…