2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
8+0 dan merhabalar . Kaşık bel ağrısı yok uzun yolculukla geçen bir tatilden döndüm ama eve adapte olamıyorum . 2 kızım var biri okula başlayacak onun heyecanı bir taraftan, 2,buçuk yaşındakı triplerde zaten . Hevesim yok bir şeye . Üstelik bir sinirli halim var sanki sonsuza dek böyle sürecek. Her kese kızasım bağırasım var İştahım da pek yok. Prilam olmasa hele hiç kafam kalkmaz herhalde. Tam bi hafta önce başladı öğütme ve kusma hemen kullanmaya başladım prilamı. Kokular rahatsız ediyor ona rağmen . Yediğim şeyler peynir ekmek Labne siyah üzüm şeftali patates kızartması. Canım birşey çekmiyor . İnşallah çabucak geçer bu süreç de çocuklarımın hakkına girmem daha fazla

Kızlaaar az evvel aile hekimliğine iğnelerimi yazdırmaya gittim. Bana 12.haftada tarama yaptırmana gerek yok dedi . 18 haftadan sonra testleri yaptırırsın dedi . siz bu konuda ne düşünüosunuz ? Ayrıca pıt pıt bişiler hissettiğimi söyledim arada seyirir çok nadir hisseder hamişler bu zamanda dedi .

Merhaba ,
27.08 de dr. gittim 4 haftalık dedi , bu hafta 5.hafta içerisindeyim fakat telefondaki uygulamada 6+1 görünüyor anlamadım :) sizlerdede böyle mi ?
son adet tarihin
yaşın
hangi şehirde yaşadığın
kaçıncı çocuk olduğu
kaç kilo ile hamile kaldığın

bu bilgileri yaz canım ekleyelim seni gruba

yaaa ne zaman oldu? durumu nasıl?
Çarşamba günü o yazdıgı gün oldu canım zayıftı kalbi baska bir doktorda gidene kadar durmus sanırım almışlar direk operasyona biraz agrıları var suan ins toparlıcak 2 aya kadar yeniden hamiş olucak gelicek aramıza insallah

Kuzum benim çok teşekkür ederim
Gerçekten ben de beynimle tamamen bunu düşünüyorum ama mantıksız tarafım işte sürekli acaba acaba deyip duruyor ama tuttum kendimi inşallah çarşamba gününe kadar gitmeyeceğim zaten randevum çarşambaydi. Güzel haberlerle geleceğim inşallah

Ben daha hic bisey hissetmiyorum ya bormal mi acaba 9+1 deyim bugun

Ahahahah dimi bende bgn ole oldum diyorum ilk defa öğürmedim karnımı yokluyorum bişeymi var diye demekki azalıyoruz artık az kalmıs canım benimde haftauya cmtsi kontrol
Ay hadi inşallah hayırlı güzel haberlerle gelelim yauuuvvv

yaa çok geçmiş olsun inşallah hemen toparlayacak kendini ve daha sağlıklı bi gebelikle dönecek

Ben daha hic bisey hissetmiyorum ya bormal mi acaba 9+1 deyim bugun
Çok normal 14 haftadan önce genelde bağırsak hareketleri bebek hareketleri zannedilir canım bebeğin kasları o kadar güçlü olmadığı için hissetmen zaten mümkün değil

Ben hala sağlık ocağına gitmedim. Nüfus müdürlüğüne gidip değiştirmem lazım zaten adresimi. Onu bile yapmadım. Sadece medicanaya devam ediyorum.
8+1 oldum bugün. Banu Çiftçi’nin uygulaması ile ultrason aynı gösteriyor.
Mide bulantım yok şükürler olsun.
Dün bel ağrısı ve halsizlik yaşadım çok.
Uzandım genel olarak. Bugün ağrım yok.
Göğüslerim çok büyüdü. Silikonlu gibi duruyor. Çok güzel oldu. Yakında iç çamaşırlarım küçük gelecek ki bazıları sıkıyor ve giyemiyorum zaten.
En başından beri gitmeyen bi karnım var. O da hala orda. Cildim hamilelikten beri yumuşacık.
Ama bazen burnum tıkanıyor bu da normalmiş gebelikte. Bunun için burun içine susam yağı sürülmesini öneriyorlar yatmadan önce. Solunumu rahatlatması için. Bir de bebekler ve çocuklar konusunda ekstra hassasım ve bazen onlarla ilgili videolar izleyince ağlıyorum. Duygusallıklarım var. Şimdilik böyle.

Çok normal 14 haftadan önce genelde bağırsak hareketleri bebek hareketleri zannedilir canım bebeğin kasları o kadar güçlü olmadığı için hissetmen zaten mümkün değil
Yaa sagol canim ilk gebelik olunca insan pek bisey bilmiyo sanki hamile degilim gibi geliyo bian once hissetmek istiyorum

Kuzum doktorlar hissedemeyecegini söylüyor 14. Haftaya kadar bebeğin kasları o kadar gelişkin değil o hissettigimiz pitpitlar bağırsak ve rahim büyümesi sebebiyle

arkadaşlar tekstile zamlar gelecek diye söyleniyor, kıyafet vs alan var mı? yani ben kendimi iyice kaptırmak da istemiyorum Allah korusun olumsuz bir durum olursa diye. siz ne zaman almayı düşünüyorsunuz?

Cnım sizin bu konuşmaları okuyarak büyük bir aydınlanma yaşıyorum :) sayenizde temiz ve kolay bilgi ediniyoruz, diğer arkadaşlar adına da teşekkür edeyim size,

Niqu canım benim okursa eğer duydum olanları üzücü biliyorum ama umuyoruz ve inanıyoruz en yakın zamanda en sağlıklısından bi hamilelikle döneceksin, pes etmek yok

arkadaşlar tekstile zamlar gelecek diye söyleniyor, kıyafet vs alan var mı? yani ben kendimi iyice kaptırmak da istemiyorum Allah korusun olumsuz bir durum olursa diye. siz ne zaman almayı düşünüyorsunuz?
Her şeye zam gelecek. Durum vahim cidden. Ben almak istiyorum ama alamıyorum. Çünkü giymek istediğimde olur mu olmaz mı bilmiyorum. Kestiremiyorum. İştahsızım zaten.
Bebek için kıyafet de almak istiyorum ama 3 ayın dolmasını bekliyorum onda da. Aslında unisex ürünler alınabilir bebek için ama daha erken diye ben de pek cesaret edemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…